škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Mevsimlik lastikle uzun yola cikilir mi?

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı corova

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaslar size bir konuda danismam gerekiyor! Acil isim cikti ve İstanbul'dan Erzurum'a gitmem gerekiyor. Kis lastigim yok, arabada Michelin Energy Saver lastikler var! Bu lastiklerle yola cikmam guvenli olur mu? Lastik alip degisecek durumum da yok su an acikcasi. Sorun cikarir mi uzun yolda bu lastikler? Simdiden tesekkurler

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben bu Karakış ta gitmeye cesaret etmezdim.
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı schumici

• Turbo Benzinli
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.schumici.simplesite.com
Hız kurallarına uyduğunuz sürece ve hava durumuna göre hızınızı ayarladığınız sürece istediğiniz yere gidersiniz. Bagajınızdan zincir/paletinizi eksik etmeyin bir de dikkatli sürün yeter

Çevrimdışı ugurcnplt

• eskici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bence bir mahsuru olmaz kurallara uyarsanız.Altınızdakide kötü bir araba değil sonuçta ama dikkatli ve gündüz vakti gidin.
elegance=ugurcnplt

Çevrimdışı MuhammedSaid

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Ben olsam giderdim:).Ama gitmenizi tavsiye etmem.Çünkü erzurum tarafına gideceksiniz,oralar soğuk olacak hava 10 derecenin altına düştüğü andan itibaren lastikleri unutun. Diş derinliği 0 bir lastikle uzun yola çıkarmıydınız 10 derecenin altında ikiside aynı.Bu arada hız limitleriyle alakalı değil ani fren ve virajlarda lastik sizi tanımıyomuş gibi davranabilir.

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Asfalt temizse heryere gidilir ama Erzurum'a doğru kar olacağından 2 kere düşünmek lazım.

karatekamil

• Ziyaretçi
kesinlikle kış lastiği takıp gitmelisiniz. gideceğiniz yer erzurum antalya değil.. kolay gelsin.

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
çık gel kardeşim yollar açık ben erzincandayım ama gece gelme her yer donuyor tabiki yollarda

Çevrimdışı corova

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Hepinize tesekkur ederim. Birazdan yola cikiyorum, zincir de alip yavas ve dikkatli gitmeye calisacagim. İyi gunler dilerim

Çevrimdışı schumici

• Turbo Benzinli
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: corova;418867
Hepinize tesekkur ederim. Birazdan yola cikiyorum, zincir de alip yavas ve dikkatli gitmeye calisacagim. İyi gunler dilerim

Hayırlı yolculuklar kazasız belasız varın inşallah :)

Çevrimdışı eleutherios

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
ben gecen hafta geldim erzincandan hiç bir sorun yok yollar temiz ama zincir al zorlandığın yerde onunla geçersin ama birşey olacagını sanmıyorum

Çevrimdışı schumici

• Turbo Benzinli
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kış lastiği kavramı son 2/3 yıl içinde iyice yer etmeye başladı hayatımızda, bundan öncesinde çoğumuz bihaberdik 4 mevsim lastik ile yıllar yılı yazlı kışlı yol yaptık durduk. Bu mevsimlerde kış lastiği tabiki çok büyük avantaj ama 4 mevsim lastik ile kışın yol yapılamaz diye bir kaide de yok. Dikkatli bir şekilde kurallara uygun olarak gidildiği sürece çok sıkıntı olmaz, tabi bagajda nolur nolmaz diye zincir/palet gibi ekipmanları bulundurmak gerek

Çevrimdışı YEKE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
size şöyle söyleyim erzurum içine altınızda kar lastikli jipte olsa giremezsiniz. erzurumda orada yaşayandan başkası araç kullanamaz. adamlar ustası olmuş, yollarda bir karış cam buz olur. ki bu sene gerçekten ağır bir kış geçiyor orada. bende energysaver vardı ankarada çok ciddi bir kar olmadığı sürece kaysada gider. ama burda erzurumdan bahsediyorsunuz, kış lastiği şart, zincir şart. zaten bunlar yoksa polis geri gönderiyor cezayı kitlemeden sonra. yolda kalmanız durumunda donup ölme olasılığıda var. en iyisi uçakla gitmek. hem sağlam hem daha ucuz. boluyu geçtim erzurumdan önce sivas var. sakın denemeyin.

Çevrimdışı corova

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: YEKE;419007
size şöyle söyleyim erzurum içine altınızda kar lastikli jipte olsa giremezsiniz. erzurumda orada yaşayandan başkası araç kullanamaz. adamlar ustası olmuş, yollarda bir karış cam buz olur. ki bu sene gerçekten ağır bir kış geçiyor orada. bende energysaver vardı ankarada çok ciddi bir kar olmadığı sürece kaysada gider. ama burda erzurumdan bahsediyorsunuz, kış lastiği şart, zincir şart. zaten bunlar yoksa polis geri gönderiyor cezayı kitlemeden sonra. yolda kalmanız durumunda donup ölme olasılığıda var. en iyisi uçakla gitmek. hem sağlam hem daha ucuz. boluyu geçtim erzurumdan önce sivas var. sakın denemeyin.

Valla su an bu mesaji Erzincan Refahiye'den yaziyorum. Erzurum'a 259 KM kaldi. İcinde cok araba kullanmasam da memleketim bana yol verecektir. Buraya kadar cok iyi geldim ve hava da muhtesem. Sabaha kalmaz varirim umarim

Çevrimdışı YEKE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
dadaşım diyorsun yol bana dokunmaz şu saatte varmış olman lazım o halde hadi kolay gelsin.