škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Yeni 2012 Octavia

uzman · 50 · 16676

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kutluhan83;395516
octavia tsi nin performansını size şöyle şaşırtıcı bir kapışma  olayı ile anlatayım, octavia 1.4 tsi ile 2.0 dizel 163 beygirlik 2011 model volvo s60 ı gerçekcen acınacak duruma getirdik hemde defalarca. volvosu olan arkadaşım 120 milyara aldığı arabasından resmen soğudu.

Gülünecek bir mesaj :kavga::kavga:

1.4tsi güzel motordur ama bu kadarda abartmaya gerek yok :)

Çevrimdışı kaptan52

• Benz
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kutluhan83;395516
octavia tsi nin performansını size şöyle şaşırtıcı bir kapışma  olayı ile anlatayım, octavia 1.4 tsi ile 2.0 dizel 163 beygirlik 2011 model volvo s60 ı gerçekcen acınacak duruma getirdik hemde defalarca. volvosu olan arkadaşım 120 milyara aldığı arabasından resmen soğudu.

Abartmayın hocam . 1.4 122 hp ise abartmanın limitlerini zorlayıp aşmışsınız bile.Abartmaktan bile çıkmış.
« Son Düzenleme: 24 Eylül 2012, 22:34:00 Gönderen: kaptan52 »

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Volvo 100den sonra boşa attı sanırım :)

Aynı motorlu Passat araca sahibiz. Evet gayet makul bir performansa sahip araç ancak 2.0 Turbo Dizel bir aracı öyle harcayamaz :)

Çevrimdışı ringcep

• Yüzbaşı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.tekbamatbaa.com
1.4 Tsi motorlu jettayla otobanda benim 1.9 JTD Turbo Doblo Rampa yukarı kafa kafaya gittik,düz yola çıkınca o beni ufak ufak geçti o an baktım ibre 190  ı gösteriyordu,aslında arabada çocuklar olmasaydı onu bırakmazdım.Çünkü doblo 200 ü çok rahat görüyordu.
2000 motor dizel volvoyu hiç düşünemiyorum.Anında gözden kaybolur:kat:

Çevrimdışı kutluhan83

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kadir_;395842
Gülünecek bir mesaj :kavga::kavga:

1.4tsi güzel motordur ama bu kadarda abartmaya gerek yok :)

kardeşim ne tsi motor aracım var ki öveyim göklere çıkarayım nede volvoya garezim var ben sadece defalarca şahit olduğum bir durumu paylaştım. keşke videoya alsaydım da paylaşsaydım sizlerle, bu durum belki de volvonun dizel motorunun sıkıntısındandır vce bunu çokda araştırdık volvo sahibi arkadaşım aracına yazılım ve chip uygulamaları yaptırdı ve şimdi volvoda müşterilerinin performans memnuniyetsizliğinden sonra  2.5 milyar karşılığında yasal bi prosedürle  yazılımlarını garantili bir şekilde değiştirip performans yükselmek için uğraşıyor. volvonun kullandığı motoru citroende c5 te kullanıyor. tanıdığık bir volvo sahibinden yada citroen sahibinden bilgi edinebilirsiniz.

Çevrimdışı Quadrifoglio

• swedespeed
  • Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Merhaba
Elazığda d3 s60 diyorsunuz:hmm: Hangi renk?Belki tanıyorumdur.

Çevrimdışı RoLaN

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı ringcep

• Yüzbaşı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.tekbamatbaa.com
Alıntı yapılan: kutluhan83;396043
kardeşim ne tsi motor aracım var ki öveyim göklere çıkarayım nede volvoya garezim var ben sadece defalarca şahit olduğum bir durumu paylaştım. keşke videoya alsaydım da paylaşsaydım sizlerle, bu durum belki de volvonun dizel motorunun sıkıntısındandır vce bunu çokda araştırdık volvo sahibi arkadaşım aracına yazılım ve chip uygulamaları yaptırdı ve şimdi volvoda müşterilerinin performans memnuniyetsizliğinden sonra 2.5 milyar karşılığında yasal bi prosedürle yazılımlarını garantili bir şekilde değiştirip performans yükselmek için uğraşıyor. volvonun kullandığı motoru citroende c5 te kullanıyor. tanıdığık bir volvo sahibinden yada citroen sahibinden bilgi edinebilirsiniz.
C5 te Kullanılan Dizel motor 2000 değil,1.6  112 bg  260 torg değerinde Partnerde ve Ford Fokusta da kullanılan bilinen bir motor.
Bu motor tamamıyle ekonomik amaçlı,performans değeri düşük bir motor.
Bu motoru 1.4 TSİ çok çok rahat tokatlar.Şimdi anlattıklarınızı onaylıyorum.
C5 bu motoru aynı zamanda küçük hacimli olduğundan vergi avantajı sebebiyle kullanmaya devam ediyor,volvoda bu amaç doğrultusunda üretime devam ediyor..

Çevrimdışı fastbreak79

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ringcep;396065
C5 te Kullanılan Dizel motor 2000 değil,1.6  112 bg  260 torg değerinde Partnerde ve Ford Fokusta da kullanılan bilinen bir motor.
C5 bu motoru aynı zamanda küçük hacimli olduğundan vergi avantajı sebebiyle kullanmaya devam ediyor,volvoda bu amaç doğrultusunda üretime devam ediyor..

C5'te 2000 cc. Dizel de var.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Şimdi gariban 1.2 litre TSI aracımla dalacağım aranıza  :++:

Çevrimdışı kutluhan83

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ringcep;396065
C5 te Kullanılan Dizel motor 2000 değil,1.6 112 bg 260 torg değerinde Partnerde ve Ford Fokusta da kullanılan bilinen bir motor.

kardeşim c5 tede var aynı 2.0 163 hplik motoru.

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: lrfan;396091
Şimdi gariban 1.2 litre TSI aracımla dalacağım aranıza  :++:
Yürü panpa Favorit' le arkandan geliyom.:++:

Çevrimdışı msidestructive

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ailotana;395821
0-100'ü 10 saniyenin altında olan bir araç nasıl pasif kalıyor ki? Üstelik max. torku 1500 devirden itibaren verebiliyor. Kendi aracım 1.6 102hp ve TSI olan arkadaşların aracını kullandığımda bu torku hissediyorum. Koltuğa yapıştırıyor resmen.

evet motor güçlü bunu fark ediyosunuz zaten motor kendini topladıktan sonra çok seri bir şekilde hızlanma sağlıyo, bilmiyorum belkide benim kullanımımdan kaynaklanıyodur ben pek limitleri zorlamayı sevmem sakin kullanımdan yanayım ama nedense ilk gazda araba çok isteksiz geliyo bana fakat devirini aldıktan sonra yolu tırmalıyo :)

Çevrimdışı msidestructive

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
vw motor konusunda rakiplerine göre bir adım önde, bir arkadaşım 2011 1.6 124 ps chevrolet cruze dan sonra 2011 1.6 mpı 102 ps octavia aldı ben iki aracıda kullanmadım fakat kendisinin söyledigi octavia nın cruze a göre gaza çok daha çabuk tepki verdigi ve çok daha güçlü olduğu cruze un bayıldığı rampaları octavia ile parçalayarak çıktıgını söylüyo ama bunlar amatör testler tabiki. bu durumu etkileyecek bir çok faktör var bunları eşitlemedigimiz sürece herkes farklı değerlendirmeler yapabilir buda gayet normal bence

Çevrimdışı yabacı

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
2000'de ilk Octavia mı aldım (sıfır) çok memnun olduğum için 2005 de gene sıfır A5 kasa FSİ motor aldım. Ondan dahada memnun kaldım 2011  de 1.6 A5 yeni versiyonu aldım. Herkese tavsiye ediyorum. Güvenlik süper, Rahatlık; binen inmek istemiyor. Yakıt Muadillerine göre cimri mi cimri. değiştirmek istesem yine alırım.