škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

2004 Fabia Special 101 BG Tavsiyelerinizi Bekliyorum

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı e.g.uysal

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Hocam çok teşekkür ederim. Farlardaki kısılma çok az. Zaten aküyü kontrol ettim daha yeni değişmiş. O zaman ilk bakımda bi direksiyon hidroliğini kontrol ettireceğim.

Gerçekten motor 75 bg'e göre çok farklı uzun yolda. Doğru tercih yaptığım kanısındayım Doğu Karadeniz sahil yolu için:D Yakıt tüketimi de 100 km hızla giderken 5 civarı rakamlar gösteriyor. Fena değil. Tek sıkıntım kasko fiyatları. Hiç bir indirimim yok. 1800 civarı rakamlar çıkıyor. %2 muhafiyetli mi yaptırsam ilk yıl acaba? 1500'ün altına çekilebiliyor bu şekilde.

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
bence kaskoya ayiracaginiz parayi kenara koyun, gerektiğinde isinizi fazlazıyla görür. İstanbul falan olsa şart diyeceğim de, bizim gibi küçük şehirlerde pek de elzem olmadığını düsünüyorum.

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: e.g.uysal;384053
Hocam çok teşekkür ederim. Farlardaki kısılma çok az. Zaten aküyü kontrol ettim daha yeni değişmiş. O zaman ilk bakımda bi direksiyon hidroliğini kontrol ettireceğim.

Gerçekten motor 75 bg'e göre çok farklı uzun yolda. Doğru tercih yaptığım kanısındayım Doğu Karadeniz sahil yolu için:D Yakıt tüketimi de 100 km hızla giderken 5 civarı rakamlar gösteriyor. Fena değil. Tek sıkıntım kasko fiyatları. Hiç bir indirimim yok. 1800 civarı rakamlar çıkıyor. %2 muhafiyetli mi yaptırsam ilk yıl acaba? 1500'ün altına çekilebiliyor bu şekilde.

Tamam o az kısılma normal, merak etmeyin :ok:
Direksiyon hidroliğini kontrol etmek çok kolaydır, kaputu açın size göre sağda olan farın hemen arkasında aşağı doğru kapak gibi birşey göreceksiniz, onu çevirerek açın dikkatlice, o direksiyon hidroliği deposudur, kapağın üzerinde çubuk vardır o hidroliğin içine girer kapattığınızda, onun ucunda işaretli yerde hidrolik varsa seviye normal demektir.

Çevrimdışı e.g.uysal

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Evet bugün arabayı yıkatırken gördüm depoyu. Açamadım ama sıkışmış. İlk fırsatta tekrar deneyeceğim.

Çevrimdışı YEKE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: e.g.uysal;384214
Evet bugün arabayı yıkatırken gördüm depoyu. Açamadım ama sıkışmış. İlk fırsatta tekrar deneyeceğim.

sıkışmamıştır. genelde bütün araçlarda o kapak sıkıdır.sürekli açılan birşey olmadığı ve sadece ustası tarafından kontrol edilmesi gerektiği için yani ehil olmayan eller tarafından açılıp kapatılmaması için ve önemli birşey olduğu için kapağı o şekilde dizayn etmişler.

Çevrimdışı e.g.uysal

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: YEKE;384340
sıkışmamıştır. genelde bütün araçlarda o kapak sıkıdır.sürekli açılan birşey olmadığı ve sadece ustası tarafından kontrol edilmesi gerektiği için yani ehil olmayan eller tarafından açılıp kapatılmaması için ve önemli birşey olduğu için kapağı o şekilde dizayn etmişler.

Bugün tekrar deneyeyim o zaman. Sağolun.