škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

2004 Fabia Special 101 BG Tavsiyelerinizi Bekliyorum

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı e.g.uysal

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Merhabalar arkadaşlar. Günlerdir uykusuz geceler geçirerek araç bakıyorum. İstediğim araç ise Fabia 1. Doğu Karadeniz'de ikamet ediyorum ve bu civardan araba alacağım. Uzak memleketlerden araba almam mümkün değil.

Aşağıdaki ilanda yazan aracı gördüm ve beğendim. TÜV'den sorgulattım muayenesi var. e-devletten sorgulattım hak mahrumiyeti ve çalıntı durumu yok. Tramer sorgusuna göre araçta 2 adet 500 tllik hasar görünüyor satıcı durumu açıklamış zaten. Satıcısı emekli memurmuş. Yarın arayıp konuşacağım.

Sizce araba nasıl? Fiyatı pahalı geldi ancak temiz araba bulmak zor. Aracın ederi nedir? Ne kadar fiyatın üzerine çıkmamalıyım pazarlıkta? Aracı Trabzon'da yetkili servise veya tavsiye edebileceğiniz bir özel servise göstereceğim. Sıkıntısı yoksa helalleşip alacağım. Sizce bayram sonunu beklemeli miyim?

Değerli yorumlarınızı bekliyorum. Lütfen esirgemeyin. Şimdiden teşekkürler.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-skoda-emekli-memurdan-temiz-1-4-fabia-special-95132556/detay/

Edit: Bu araçta ESP (Elektronik Stabilite Programı) var diye geçiyor. Gerçekten var mı? Yoksa EPS (Elektronik Destekli Direksiyon) ile mi karıştırılıyor?
« Son Düzenleme: 01 Ağustos 2012, 02:34:40 Gönderen: e.g.uysal »

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
esp yok, eps ile karıştırılıyor.

Lpg de olmadığını düşünürsek fiyat fazla tabiki. PAzarlıkla makul seviyeye gelirse alınabilir.

Çevrimdışı e.g.uysal

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Hocam teşekkürler yorum için. Makul seviyelerden kastınız nedir? 17.000 bu araç için iyi bir fiyat mıdır?

Çevrimdışı Mesdi

• ST Aile Ferdi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.seatclubturkey.com/plaka/plaka_olustur.php?text=34+UDD+63
benim aracımda 2004 special 101 bg vay be fiyatı baya artmış :)
2006 GOLF PLUS

www.hobi.forummum.com

Çevrimdışı e.g.uysal

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Hocam internet ilanlarındaki fiyatlar biraz yüksek oluyor. Çok pazarlık yapabilen bir adam olmadığım için fikir rica ediyorum. Ona göre satışı yapan beye şu fiyatın üstüne çıkamam diyeceğim. Benim kafamda 16000-16500 gibi bir rakam var. Sizce uygun mu?

Çevrimdışı Mesdi

• ST Aile Ferdi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.seatclubturkey.com/plaka/plaka_olustur.php?text=34+UDD+63

Çevrimdışı canturgut

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
103 bindeki araba için biraz fazla geldi sankı bende 2008 modal fabia  var 1.2 motor kokluyor resmen bence sende 1.2 düşün

Çevrimdışı e.g.uysal

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Hocam 1.2 düşünmüyorum malesef. Aracın biraz atik olmasını istiyorum. 75bg 1.4 kullanıyorum bazen. Arkadaşımın arabası ve bakımlı araba. Yine de uzun yolda sollamalarda sıkıntı veriyor. 101 bg biraz daha rahat olur sanırım.

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
101 rahat olur ama bu gücü 6000 lerde verdiğinden çok da bir rahatlık duymazsınız, 75 lik ile tork değeri aynı (126Nm)
Bu durumda 1.2 ile bunun arasında şehir içinde pek bir fark göremezsiniz, yakıtta ise 1.2 kendini gösterir.
Araç fena durmuyor, alıcı olsam max.16000; satıcı olsam +/- 18000 düşünürdüm.
Kolay gelsin.
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Alıntı yapılan: hetepe;383392
101 rahat olur ama bu gücü 6000 lerde verdiğinden çok da bir rahatlık duymazsınız, 75 lik ile tork değeri aynı (126Nm)
Bu durumda 1.2 ile bunun arasında şehir içinde pek bir fark göremezsiniz, yakıtta ise 1.2 kendini gösterir.
Araç fena durmuyor, alıcı olsam max.16000; satıcı olsam +/- 18000 düşünürdüm.
Kolay gelsin.

Engin'e katılıyorum, alt devirleri o motorun canlı değil bence, İstanbul'da şehir içi 10 litre altına düşmüyor 4 kişi ile, ben 1.2 HTP ile 7-7.5 civarında geziyordum. Yüksek devir çevirmeyeceksen öyle beklendiği gibi atik değil alt devirde, 6 yıl kadar arkadaşın aracıyla çok yol yaptık. Ama uzun yola çık 200'ü görür, üzmez, amacına uygun mu düşün.

1.4 Roomster 85 bg motorda 3 vitesle çıktığım yeri 101'lik Fabiş 2. vitesle istiyordu, dişli oranları meselesi, mutlaka test et, kullan, ona göre al her tür aracı

Çevrimdışı e.g.uysal

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
16.800 TL'ye anlaştık. 3 senedir kullanıyor kendisi. Asker emeklisi. Babam da asker emeklisi olduğu için arabasına ne kadar titiz baktığını tahmin edebiliyorum. Expere götüreceğimi söyledim. Kesinlikle götürün kafanız alırken de satarken de rahat olsun dedi. Kendisi alırken de expertiz yaptırmış. Yarın gidip Skoda servisine göstereceğim arabayı 200TL karşılığında. Kafam rahat olsun da 200 tl önemli değil. Kısmetse de yarın alıp dönerim.

Teşekkürler görüşleriniz için. Biraz pahalı oldu farkındayım ancak baktığım arabalar arasında bu kadar temiz bakımlı ve sahibi güven veren bir araç daha olmadı. Neresini sorgulatsam sıkntısız. Satan kişiye ne sorsam güven veriyor. O nedenle fiyatı çok pahalı değil bence. Bakalım, inşallah sıkıntısız alırız aracı...

Çevrimdışı e.g.uysal

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;383399
Engin'e katılıyorum, alt devirleri o motorun canlı değil bence, İstanbul'da şehir içi 10 litre altına düşmüyor 4 kişi ile, ben 1.2 HTP ile 7-7.5 civarında geziyordum. Yüksek devir çevirmeyeceksen öyle beklendiği gibi atik değil alt devirde, 6 yıl kadar arkadaşın aracıyla çok yol yaptık. Ama uzun yola çık 200'ü görür, üzmez, amacına uygun mu düşün.

1.4 Roomster 85 bg motorda 3 vitesle çıktığım yeri 101'lik Fabiş 2. vitesle istiyordu, dişli oranları meselesi, mutlaka test et, kullan, ona göre al her tür aracı

Hocam doğu karadenizde zaten sürekli sahil yolunu kullanıyoruz ve min hız 100km oluyor. Ara sıra da dağa bayıra çıkıyoruz. O nedenle 101 Bg uygun olacaktır düşüncesindeyim. Neyse artık yarın deneyip göreceğiz.

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Hayırlısı olsun, temizse paranın çok da önemi yok. Ama lastik masrafı, triger masrafı, debriyajına falan bakın, bu tarz külfetli masrafları varsa almadan dönmek de iyidir...