škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

1.4 fabianiz ne kadar yakiyor acaba ?

erciyes · 96 · 26571

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı erciyes

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı erciyes

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: skymad;353867
Bende 1.4 101 hp 2002 model fabia var gecen hafta 20.tl lik gaz aldim 210 km yol yaptim degerler hakkaten cok iyi.

20 tl 'lik lpg ile imkansız 210 km yapamazsınız bence bir hatanız var

Çevrimdışı kor_ay

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: skymad;353867
Bende 1.4 101 hp 2002 model fabia var gecen hafta 20.tl lik gaz aldim 210 km yol yaptim degerler hakkaten cok iyi.
Tabi bu olay rüyada oldu sanırım :) ya da içinde 30 liralık gaz olan depoya 20 liralık daha eklediniz sonra da gazı tamamen bitirip ortaya çıkan km.yi baz aldınız :) her ne biçimde olursa olsun, sözünü ettiğiniz rakam olanaksız bir rakam :) hepimizin, olmasını istedği bir rakam ama olanaksız bir rakam :)
« Son Düzenleme: 14 Mayıs 2012, 09:15:47 Gönderen: kor_ay »

Çevrimdışı erciyes

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: sercan55;353719
bende 10 liralık gazla 35 km felan gittim, gaz hala bitmedi ama bitmek üzeredir.
Bi ürün varmış %25 yakıt tasarrufu saglıyomus hakkında bılgısı var olan var mı acaba

hocam bahsettiğiniz üründen bir arkdaşım kullandı hiçbir faydası olmadığını söyledi. Bence değmez durup dururken başka bir sorun olmasın aracınızda galiba aynı değerleri yakıyoruz bende 20tl ile 75 km yapıyorum. litre fiyatı 2,40dan alıyorum

Çevrimdışı sercan55

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: erciyes;354036
hocam bahsettiğiniz üründen bir arkdaşım kullandı hiçbir faydası olmadığını söyledi. Bence değmez durup dururken başka bir sorun olmasın aracınızda galiba aynı değerleri yakıyoruz bende 20tl ile 75 km yapıyorum. litre fiyatı 2,40dan alıyorum

ben baya uzun süre sonra böyle yaktım 38 km de gaz bitti.gazı 2.50 den alıyorum bende opetten aygaz kullanıyolar sanırım onlarda umarım yıne bu cıvarlarda yakarım bu problemde gecmıs olur :)

Çevrimdışı erciyes

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: sercan55;354078
ben baya uzun süre sonra böyle yaktım 38 km de gaz bitti.gazı 2.50 den alıyorum bende opetten aygaz kullanıyolar sanırım onlarda umarım yıne bu cıvarlarda yakarım bu problemde gecmıs olur :)

o zaman yaklaşık aynı yakıyoruz bende 2,40'dan alıyorum aygaz 20tl ile 75 km gidiyorum şehir içi. siz araştırma yaptınız mı hiç az ya da çok yakması ile ilgili kimileri çok iyi diyor kimileri biraz yüksek diyor aklım karıştı. doğan şahin türü araçlarda 300-350 yakıyor diyorlar duydunumuz hiç siz bu değerleri

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Benim octi şu günlerde 28 krş cıvarı yakıyor km de 95 oktan benzinle.Karma olarak böyle.
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
20 tl ile 210 km yapan fabişi ben takas edeyim octi ile üzerinede 1000tl vereyim.
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı erciyes

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fenomen;354118
Benim octi şu günlerde 28 krş cıvarı yakıyor km de 95 oktan benzinle.Karma olarak böyle.

"karma olarak böyle" derken lpg ve benzin karışık 28kuruş mu yakıyor yoksa sade benzinde mi 28kuruş yakıyor anlamadım ben

Çevrimdışı sercan55

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
ben soruyorum gazcı benım cok yaktıgımı dusundugum degelere normal diyodu başka bi ustada normal diyodu millet çok diyodu.En son parçaları değiştirdiğimizde usta dedi bu parçadan dolayı felan yakar araba dedi ve son olarak da yakıt düştü galiba

Çevrimdışı erciyes

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: sercan55;354209
ben soruyorum gazcı benım cok yaktıgımı dusundugum degelere normal diyodu başka bi ustada normal diyodu millet çok diyodu.En son parçaları değiştirdiğimizde usta dedi bu parçadan dolayı felan yakar araba dedi ve son olarak da yakıt düştü galiba

aynı benim aracımda da dediğiniz gibi oluyor ustalar normal diyor ben ikna olmuyorum açıkcası ama arkadaşlarım çok diyor nasıl oluyor bu iş anlamadım. Hangi parçalardan çok yakarmış hocam değiştirdiğiniz lambda sensöründen  mi acaba
« Son Düzenleme: 14 Mayıs 2012, 18:13:16 Gönderen: erciyes »

Çevrimdışı sercan55

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
lambda sensör değişti.eksantrik zincir değişti bollaşmış sarkıkdı yani usta açıyı tam ayarlayamağından yakar dedi.

Çevrimdışı erciyes

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: sercan55;354234
lambda sensör değişti.eksantrik zincir değişti bollaşmış sarkıkdı yani usta açıyı tam ayarlayamağından yakar dedi.

anladım. benimde aracın zincirde problem vardı ses yapıyordu serviste değiştirmiştim. bakalım artık ne olacaksa

Çevrimdışı erciyes

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
son ölçümümde 0,25kuruş çıktı gide gide düşüyor havalar ısınmayı başlayınca daha da düşecek galiba