škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Stop boyama çalışmamız.

06navy · 70 · 29593

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı 06navy

• Black Eagle
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Makine ile parlatınca tonu biraz daha açılıyor. Bir tüp ile baya bi iş çıkarırsınız bu arada.

Çevrimdışı Fabia14

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Ellerinize sağlık iyi iş çıkartmışsınız gerçekten çok güzel ve hoş duruyor stoplar.

Çevrimdışı 06navy

• Black Eagle
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: uğur;25450
güzel olmuş gerçektende elinize sağlık ama bi kaç öneride bulunyum kapılara siyah koruma çıtası mavi-siyah dengesini daha fazla sağlar gibi geliyor :) birde aslında kapı direkleride cam hizasında siyah folyo ile kaplanabilir :)

Kapı direklerine siyah folyo çekicem yakın zamanda, o iş aklımda. Kapılara siyah koruma çıtası çekmekte güzel bir fikir photoshop ile bir deneyip bakmak lazım. Tavsiyeler için teşekkür ederim :ok:

Çevrimdışı uğur

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: 06navy;25490
Kapı direklerine siyah folyo çekicem yakın zamanda, o iş aklımda. Kapılara siyah koruma çıtası çekmekte güzel bir fikir photoshop ile bir deneyip bakmak lazım. Tavsiyeler için teşekkür ederim :ok:

çok çok amatör bir şekilde fikir olması amacıyla bişeyler yaptım :) :knp:

Çevrimdışı SEAHAWK

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bu arada ben de başta Hakan olmak üzere bütün makyajlı Fabia I sahiplerini kışkırtayım;:hanz:

Bu karartma olayı makyajlı versiyonlarda çok daha estetik duracaktır. Niyeti olanların bu işe tez eğilmelerini tavsiye ederim.:ok:
SEAT CORDOBA 1.4 TDI 80HP
[SIGPIC][/SIGPIC]

hakanerdogan

• Ziyaretçi
ya çok ciddi aradayım. hatta diyorum arabaya binmekten başka bi şey yapmasam mı, yarın çıkıp stopları karartasım, xenon uygulatasım, 4 cm yay takasım, kibar bi spoiler yaptırasım, 4 lastiğide yenileyesim var. ha birde RS tamponu getirip 5 kollu 17 inçe kadar sapıtabilmek istiyorum.

ama duygusallarıma kıyamıyorum henüz :uve::uve:  tatile gidip geleyim bi güz gelince tekrar düşüneceğim.
« Son Düzenleme: 21 Temmuz 2009, 19:43:36 Gönderen: hakanerdogan »

Çevrimdışı SEAHAWK

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Lastik deyince akan sular durur; önce emniyet. Yenilemeye bir şey diyemem.

Ama bu stop işi çok da ucuz işte. Boş gününde güzel bir tatil aktivitesi olarak ilgilenebilirsin.:hanz:

Hani oraya buraya önerip kendim yapmıyormuş gibi olmayayım. Aslında yapmıyorum da; ama benim imkanlarım elvermiyor. Walter da Silva sağolsun, bir acayip tasarlamış arka farları.:hanz:

Gene de benim de düşündüğüm bir iki küçük şey var tabii. Çok uğraştırmayacağını bilsem, ve parçasını bulabilsem ön sinyallerin sarı olan camlarını beyaz ile değiştiririm mesela.

Bunun dışında ancak çok hoşuma giden orjinal bir SEAT jantını düşünürüm görsel öge olarak. Başka yok.

Benim asıl hedefim görünüm değil, işleyiş.:wnk:
Gerekli yetkiye ve maddi imkana ulaştığım zaman şu chip işine girmeliyim...:favo1:
« Son Düzenleme: 21 Temmuz 2009, 19:54:46 Gönderen: SEAHAWK »
[SIGPIC][/SIGPIC]

hakanerdogan

• Ziyaretçi
chip çok pahalı bir modifiyeye girmiyor aslında, milletin jant takıntısından ucuz bile olabilen bir modifikasyon. lâkin ben hep korkmuşumdur o işten, yok kara duman, yok tak istop etme, beynin fazla ısınması vs... bütün bu yazdıklarım chipli 1.4 TDI larda internette okuduğum dertler.

benim başıma bir şey gelirse kendimi affedemem. kaputumun altı her şeyden değerli, çok korkuyorum, sen yap bi dene 2-3 ay, bende gelicem arkadan :lol:

Çevrimdışı uğur

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: SEAHAWK;25560
Lastik deyince akan sular durur; önce emniyet. Yenilemeye bir şey diyemem.

Ama bu stop işi çok da ucuz işte. Boş gününde güzel bir tatil aktivitesi olarak ilgilenebilirsin.:hanz:

Hani oraya buraya önerip kendim yapmıyormuş gibi olmayayım. Aslında yapmıyorum da; ama benim imkanlarım elvermiyor. Walter da Silva sağolsun, bir acayip tasarlamış arka farları.:hanz:

Gene de benim de düşündüğüm bir iki küçük şey var tabii. Çok uğraştırmayacağını bilsem, ve parçasını bulabilsem ön sinyallerin sarı olan camlarını beyaz ile değiştiririm mesela.

Bunun dışında ancak çok hoşuma giden orjinal bir SEAT jantını düşünürüm görsel öge olarak. Başka yok.

Benim asıl hedefim görünüm değil, işleyiş.:wnk:
Gerekli yetkiye ve maddi imkana ulaştığım zaman şu chip işine girmeliyim...:favo1:

abi seninde kafanı kurcalayalım :) şöyle birşey çok hoş olur sanki :ok::ok:
http://www.netcarshow.com/seat/2002-ibiza/1280x960/wallpaper_37.htm

hakanerdogan

• Ziyaretçi
ha evet, şu ön taraftaki sinyal sarılığı kötü cidden :) aynı şekilde arkadada öyle.

ama fabiada iş bir diadem takmaya bakıyor şükür ki :)oraya rengi veren ampulun yansıması.

ORİJİNAL SARI SİNYAL (gerçekten başarısız)

DİADEMLİ SİNYAL ile görüntü

Çevrimdışı SEAHAWK

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakanerdogan;25561
chip çok pahalı bir modifiyeye girmiyor aslında, milletin jant takıntısından ucuz bile olabilen bir modifikasyon. lâkin ben hep korkmuşumdur o işten, yok kara duman, yok tak istop etme, beynin fazla ısınması vs... bütün bu yazdıklarım chipli 1.4 TDI larda internette okuduğum dertler.

benim başıma bir şey gelirse kendimi affedemem. kaputumun altı her şeyden değerli, çok korkuyorum, sen yap bi dene 2-3 ay, bende gelicem arkadan :lol:

Tabi yav, maliyeti de uygun aslında. Ama ondan önce yetki lazım.:kiki:

Bir de o korktuklarının bir kısmı yanlış yerde yapılan yanlış uygulamalarda söz konusu zaten. Ben bir yığın da mutlu kullanıcı yorumu okudum. Ha; iyi yerde yaptırdığın iş de kara dumana neden olabilir. Ama bu biraz kullanıcıya bağlı sanırım. Bir usta açık açık yazmıştı; 80'lik TDI için dumansız, sorunsuz uygulama 95hp civarı getirir diye. Ha, pek çok yerde 105 veriliyor, ben o gücü istemiyorum zaten. Düzgün iş yapan bir yerde, hele de benim taleplerimle esnek uygulama yapılabilirse çok güzel olacağını düşünüyorum.

Ha, bir de son zamanlarda biraz gözüm karardı tabii. O kadar ses yapıyor, gürlüyor. 5 kişi artı bagaj yükü ile yokuşlarda 4. vitesle hızlanmayı istemek benim de hakkım.:kavga::adm::rm:

Hem ben de motoruma kıyamam, bakma sen. Allah'a şükür, görevini hakkıyla yerine getiriyor. Ben sadece eksoz emisyonu ve yüklendiğimde artan tüketimi göze alarak daha fazlasını elde edip edemeyeceğime bakıyorum. Hayırlısı artık.:)

Alıntı yapılan: uğur;25562
abi seninde kafanı kurcalayalım :) şöyle birşey çok hoş olur sanki :ok::ok:
http://www.netcarshow.com/seat/2002-ibiza/1280x960/wallpaper_37.htm

Offf, vallahi tam da aradığım şey.:hanz:

Yalnız bu, resimde de gördüğümüz üzere, direkt olarak mercek far ile alakalı değildir umarım ? Hani merceği de düşünmediğimden değil aslında. Bir iki hafta önce araştırdım hatta. Ama öğrendiğime göre Skoda'ların aksine, bu mercekli farlarda yalnızca Xenon ampul kullanılabiliyormuş. Xenondan hoşlanmıyorum.:hh: Mümkünse mercekli farı şöyle güçlü bir halojen ile kullanmak isterim.:ok:

Neyse; teşekkürler. Beyaz sinyalin mümkün olduğu görmüş oldum böylece.:)
[SIGPIC][/SIGPIC]

hakanerdogan

• Ziyaretçi
tamam Serkan, ben sotede bekliyorum, dumansız +15 beygire ve 210 civarı bir torka varım, şayet karar verirsen ve yaptıracak olursan, tabi yetkiyi alıp :) beraber bile gidebiliriz. zaman hiç problem değil acelesi yok yeter ki güzel olsun temiz olsun.

Çevrimdışı SEAHAWK

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Aynen, tabii ki acelenin vb. anlamı yok. Hatta biz bunu yaptırana kadar araçları bile yenileriz belki.:kiki:

En azından şimdilik fabrika çıkışı 195 NEWTON METRE'lik aslan gibi torkumuzla yol almaya devam.:hanz:

Ha bir de küçük aydınlatma müdahalelerinde bulunmakta da sakınca yok.:D

===========================

İlave: Ha bu arada; aslında o "95 hp" değeri 75'lik TDI için geçerliydi. Sanırım bizim araçlarda 100 hp'ye kadar tertemiz olacaktır.
« Son Düzenleme: 21 Temmuz 2009, 20:30:20 Gönderen: SEAHAWK »
[SIGPIC][/SIGPIC]

hakanerdogan

• Ziyaretçi
bu arada superchips'in sitesinde stock BNV kodlu motor 2500 küsür devirde 216 tork basmış, acaba fabrika verisinde yine şu son hız muhabbetindeki durum mu söz konusu, 173 yazmış, 200 gidiyor gibi.

Çevrimdışı SEAHAWK

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Valla ben bu dinamometrenin güç ölçüm mantığını bile tam bilmiyorum aslında. Mesela bu test için "en son vitesin bir altı" kullanılır derler. Neden ?

O yüzden bir şey diyemiyorum. Ama şunu biliyorum; oraya kimi çıkartsan böyle ilginçlikler oluyor. Mesela Focus TDCI için de maks tork değeri 2500 civarında geliyordu. Fabrika verisinde olduğu gibi 1000 küsürlerden gelen sabit bir tork söz konusu değildi.

Kim bilir, belki de şu konuştuğumuz "güç-tork" karışımı grafiği elde etmişlerdir.:hanz:

Bu arada; biz bu konuya 1.4 TDI'ın ciğerinde devam edelim istersen. Konuyu dağıtıyormuşuz gibi bir hisse hapıldım nedense.:blm:
« Son Düzenleme: 21 Temmuz 2009, 20:42:31 Gönderen: SEAHAWK »
[SIGPIC][/SIGPIC]