škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Fotoğraf makinası tavsiyesi?

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kararsız kaldım anket açayım istedim..:)

Hepsi aynı fiyat aralığında hemen hemen..Kafayı yedim..Nikon çok pahalı, birisi video çekerken zoom yapmıyor.Diğeri normal pil ile çalışmıyor, ekranı sabit falan filan derken iyice kararsız kaldım.Ama Sony H50 ilk aklımda olan ürün..Sonrasında Panasonic iyi diyorlar.Ama panasonic'e güvenemedim..Olympus marka olarak çok iyi ama çekimleri beğenmediler pek..

Sony DMC H50 = 799 TL

Panasonic DMC FZ28 = 799 TL

Olympus SP590 UZ = 749 TL

Nikon P90 = 990 TL

2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Eşim kursa gitti, hocaların dediği bir şey var "foto sektöründe pahalı ürün her zaman karşılığını verir. Alıyorken iyisini alın, pahalısını alın"

Nikon derim. Aradaki farkı amorti eder bence...

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Evet irfan abi aklım nikon da ama vade farkıyla fiyatta artıyor haliyle..:( Listeye ekledim ama açıkçası fiyat farkından dolayı hep geri planda kalıyor.

Aslında bir tane nikon P90 var.Hemde Bursada.Cihazı gördüm sıfır makina.Ama sadece cihaz mevcut..aksesuarları yok..450 TL diyor eleman..Pili ise piyasada 100 TL ye var şarjı ile birlikte..Eğer indirip kapabilirsem bunu alabilirim ama garantisi yok.Sıfır ürün..
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Makinada lens çok önemli,Canon,Nikon gibi markalar kendi lensini kullanıyor ve lens konusunda da tartışmasız aşmış yarmış adamlar bunlar.Bu kadar açılacaksın az daha zorlan ama Nikon al derim bende.Her gün makina almıyorsun sonuçta,aldığına azcık değsin.Sony kötü değil ama fotoğraf alanında ne bir Canon ne de bir Nikon olabilir.Profesyonel video kamera konusunda da onlar söz sahibi tabii ayrı mesele.

Çevrimdışı mustisahin

• T U R B O T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
iki gün önce Antalya Serikteki arkadasımın yanına ugradım, fotografcı tükkanı var, masanın üstündeki Nikon u sordum, 5 yıldır kullanıyomus, 5-6 milyara almış, cok kullanmaktan bozulmuş, digital diye cok cekiyoruz dedi, fakat bunlarında cekme ömrü varmış, şimdi yenisini alacakmış,
bi gün önce Antalyaya gidip 1.5 milyara flaş aldım, Nikona olmadı dedi, uyacak yeni bi makine alacakmış,
yani bu işin sonu yok, ne kadar çok para verirsen o kadar iyi fotograflar cekersin bence. orta seviye bişey almak lazım, zaten teknoloji sürekli geliştigi için takip etmek zor ve masraflı bence,

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Dijital deyip boşa çekmemek lazım, perdenin de bir ömrü var Mustafa'nın dediği gibi...  :)

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Şimdide Sony HX1 'e takıldım..:) TIPA ödüllü imiş.. :)

Bütçeyi biraz zorlayacak ama almışken en iyisini almak lazım..2 gün sonra daha iyisi var deyipte kafamız kurcalanmasın...İstediğim tüm özellikler bu makinada mevcut.Tabi fiyatta 900 civarı..Türkiye satış fiyatı 1500 TL cik :S:

Hep maddiyatı düşünerek bir alt modeli alıyorum ve hata ediyorum.Fiyat araştırması yapıyorum..Uygun fiyatı bulmaya çalışıyorum.

Ben böyleyim işte alana kadar kafayı yerim, başınızı ağrıtırım böyle :D
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Bir kere alacan tam alacan bunun gibi mesela :adm::rm:
24 liracık sadece :rm:

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: sarp;25094
madem bütçe arttı o zaman CANON SX1 IS

http://www.letsgodigital.org/tr/20073/canon-powershot-sx1-is/

Alıntı yapılan: FF;25099

Açıkçası bu modeli gördüm.Çekimleride iyi.Ama tipi compact makinalar gibi olduğundan düşünmüyorum..

Bir kere alacan tam alacan bunun gibi mesela :adm::rm:
24 liracık sadece :rm:

Yok abi kalsın :hanz::hanz::hanz: Roomiyi satsak paramız yetişirmi :kiki:
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
SonyHX1 örnek foto :hhh:

2004 Skoda Fabia 1.2 HTP

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Deneme 1-2-3 :D

2004 Skoda Fabia 1.2 HTP

Çevrimdışı 06navy

• Black Eagle
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Mükemmel bir DSLR-Like. DSLR'nin detayları ile uğraşmak istemiyorsan bu paraya kullanabileceğin en kaliteli makine diyebilirim. Hayırlı uğurlu olsun kardeş, düşürme sakın. :D

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Benim sana tavsiyem gökhan abi ya fotoğraf çekmek için al yada video ikisi için çine girdimi olay karışık oluyo ve performans alamıyorsun

Yazları akrabamızın fotoğrafçı dükkanında takılıyorum babamda eski fotocu biraz anlıyorum bu işlerden yani :)

DSLR çok süper aletler bunlar yanında fısss yani ama DSLR almak istiyorsan peşin paran olması lazım bu işlerin merkezi eminönünde hayyam pasajı var burda peşin para çalışıyolar ve cihazlar yurt dışından gelme spot denilen cihazlar bunlar arıza çıkması çok düşük bir ihtimal 1000/1 denebilir..

Ama fiyat olarak gayet makul 2300-2500 ytl lik makinayı 1500 tl ye alabiliyorsun hemde 0 olarak bir düşün derim :)

Video için ise çok önemli değilse güzel makineler var 400-500 tl ye ya ondan alınır yada unutulur ben böyle derim sana artık sana kalmış

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: 06navy;26168
Mükemmel bir DSLR-Like. DSLR'nin detayları ile uğraşmak istemiyorsan bu paraya kullanabileceğin en kaliteli makine diyebilirim. Hayırlı uğurlu olsun kardeş, düşürme sakın. :D

Boynuma bağlayıp dolaşacağım :D

Kullanımı kolay , şu an için tam deneyemesemde iyi gibi duruyor.SLR'ciler bile bu makinadan alıp kullanmak istiyor.Memory Stick derdi çıktı gerçi şimdide :hanz: Yahu şu olayı standart hale getirmediler ya :hanz:

Alıntı yapılan: kadir_;26170
Benim sana tavsiyem gökhan abi ya fotoğraf çekmek için al yada video ikisi için çine girdimi olay karışık oluyo ve performans alamıyorsun

Yazları akrabamızın fotoğrafçı dükkanında takılıyorum babamda eski fotocu biraz anlıyorum bu işlerden yani :)

DSLR çok süper aletler bunlar yanında fısss yani ama DSLR almak istiyorsan peşin paran olması lazım bu işlerin merkezi eminönünde hayyam pasajı var burda peşin para çalışıyolar ve cihazlar yurt dışından gelme spot denilen cihazlar bunlar arıza çıkması çok düşük bir ihtimal 1000/1 denebilir..

Ama fiyat olarak gayet makul 2300-2500 ytl lik makinayı 1500 tl ye alabiliyorsun hemde 0 olarak bir düşün derim :)

Video için ise çok önemli değilse güzel makineler var 400-500 tl ye ya ondan alınır yada unutulur ben böyle derim sana artık sana kalmış

Aldım bile Kadircim..:D

Video dert değil.Baki abinin sözüne uyarak çok video çekmemeye çalışacağım..Zaten fotoğraf çekimini çok övüyorlar, video çekiminde de çok başarılı..TIPA ödüllü bu arada :ok: Sony HX1
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP