škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Bel fitigi

ALi · 22 · 8549

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ALi

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
arkadaslar bir kac gündür bel agrisiyla cirmaliyorum,fitik var dendi ama ilac igne yola devam,artik ilaclarda kesmiyo pratik cözümleri olan arkadaslarin tavsiyelerini bekliyorum.

ali baba

• Ziyaretçi
ali baba, ben babamı götürecemde baharda,
antalya'da bana aşağıda numarasını verdiğim kişiyi tavsiye etmeyen kalmadı.
yatalak gittim diyenimi ararsın,
ayakda dikelerek büyük abdestimi yapıyorum diyenimi ararsın..
bunlar gibi niceleri sabah gitmiş akşama sağlıklı dönmüş.

kişi denizlide adı yılmaz telefonu 05322534297
ara bi konuş derdini anlat.
yani allah dert verip derman aratmasın
çok zor bu işler.başımızda olduğundan biliyorum.

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ali kardeşim çok geçmiş olsun,ALLAH acil şifalar versin.Benim annemde 76 yaşında 3 yıl önce çooooooook berbat durumdaydı,24 saat ağrı sızı,acılardan duramıyordu.Antalya akdeniz üniv.de acil amaliyet dendi.annemde hem bel fıtığı hemde disk kayması vardı. Şekerli,tansiyonlu,akla hayale gelmeyen rahatsızlık mevcuttu.Sonunda fethiye esnaf hast.özel de çalışan teknisyen bu işleri evinde yaptığını söyledi.Annemi götürdük.10 dk sürmeyen operasyon sonucunda sağsalım çıktı.Bulunduğum yerde de vardı hem boyun hem bel fıtığı vardı onuda göderdim.o da çok rahat.mr çekip sonra karar veriyor.mr gönderip karar verebilirsiniz bence  o acılara değmez.o zaman 200 tl alıyordu şimdi 300 tl alıyormuş.2 YIL sonrasında tekrar nüksetti annem dinlemedi hep kambur yürüdü.sonra tekrar gittik bu defa para almadı şimdi çok iyi.hareketlerinize çok dikkat etmelisiniz dedi.ama yaşlı insanlara bişi denmiyor.yardımcı oluruz düşünürseniz.
« Son Düzenleme: 15 Aralık 2011, 21:06:25 Gönderen: fenomen »
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı crash

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Geçmiş olsun.
YAŞASIN PEUGEOT-SKODA KARDEŞLİĞİ...

Ugur A.

• Ziyaretçi
İyi bir doktora muayene olmalısınız ve ayrıntılı MR çektirmelisiniz. Disk kayması, sinir sıkışması gibi durumlarda da aynı ağrılar olur. Fıtık denilen şey patlamışsa ve sinirlere baskı yapmaya başlamışsa, yapılacak bir şey yok ameliyat olunacak. Ameliyatınızı da mümkün mertebe açık değil de mikro cerrahi yöntemle olmanızı şiddetle tavsiye ederim.

Bel çekme gibi kocakarıvarî şeyler de oluyor. Ben ilk sıkıntı yaşadığımda Sarıyer/İstanbul' daki abiye gitmiştim ve yürüyerek gelmiştim eve. Oradan çıkarken de bana "bu geçici bir rahatlık, doktora git ameliyatını ol" diye uyarıda bulunmuştu. Yalnız bu işi herkes yapamaz. İyi olayım derken hepten kötü olmayın.

İmza : Eski bir bel fıtığı hastası.:wnk:

Çevrimdışı flash41

• White Dead Angel
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Eğer detaylı bir şekilde MR çekilip incelenip fıtık dendi ise genelde ameliyat en son çözümdür.
Tanıdığımız uzman bir prof. sürünmeden ameliyat olmaz der hep.
İstanbul'da olsanız samatya hastanesinde Algoloji bölümünden faydalanabilirsiniz.
Bulunduğunuz yeri veya yakınlarını bir araştırmanızda fayda var. Algoloji branşında (Ağrı tedavi merkezleri) işinizi görebilir belki.
Babamın da aynı sıkıntısı vardı, doktorlar Mr ları inceleyince 50 yaşında olan babamın belinin 70-80 yaşındaki bir insan ile aynı olduğunu belirttiler. Fıtkların yerini tam tespit edip o bölgeye cerrahi işlemle rahatlattılar diye biliyorum.Cerrahi işlem dediğim bir iğne sokup ilaçla v.s o bölgedeki basıyı yok ettiler. Hemen ardında da normal yaşamına devam etti.
Şuan işine gidip geliyor.
Tabi kendine dikkat etmek kaydıyla.
Ağrısı olunca ağrısını tek kesen şey CONTRAMAL damla. Yeşil reçeteli bir ilaçtır.
Geçmiş olsun.

Db1

• Ziyaretçi
Hic doktor disinda kimseye basvurmayin. Tek doktora da gozukmeyin. Benim anneme Izmir'de 2 doktor acil ameliyat olman gerekli demisti. Ben hemen cik gel dedim. Acibadem Kozyataginda Prof. Dr. Necmettin Pamir var. Randevu almak zor ama mutlaka gidin. Bize sabah 7'de randevu vermislerdi. Sonuc itibariyle annem de bel fitigi ile ilgili en ufak bir rahatsizligi cikmamisti. "60 yasinda kadinsin, 20 yasindaki gibi yurumek istiyosun, kireclenmen var o kadar." demisti. Mutlaka iyi bir doktor vardir. Su anda da bir sorunu yok.

bel fıtığı 05352691628 olaylarina da hic basvurma.

Kaynimda var aynisi:
[YOUTUBE]IHseWX4g5vQ[/YOUTUBE]

http://www.youtube.com/watch?v=IHseWX4g5vQ
« Son Düzenleme: 16 Aralık 2011, 10:40:28 Gönderen: Db1 »

Çevrimdışı flash41

• White Dead Angel
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ulysses;294325
Hic doktor disinda kimseye basvurmayin. Tek doktora da gozukmeyin. Benim anneme Izmir'de 2 doktor acil ameliyat olman gerekli demisti. Ben hemen cik gel dedim. Acibadem Kozyataginda Prof. Dr. Necmettin Pamir var. Randevu almak zor ama mutlaka gidin. Bize sabah 7'de randevu vermislerdi. Sonuc itibariyle annem de bel fitigi ile ilgili en ufak bir rahatsizligi cikmamisti. "60 yasinda kadinsin, 20 yasindaki gibi yurumek istiyosun, kireclenmen var o kadar." demisti. Mutlaka iyi bir doktor vardir. Su anda da bir sorunu yok.

bel fıtığı 05352691628 olaylarina da hic basvurma.

Kaynimda var aynisi:

http://www.youtube.com/watch?v=IHseWX4g5vQ

Evet Necmettin hocayı bende biliyorum,
Yanlış hatırlamıyorsam Önceden Marmara Ünv. hastahanesindeydi.
İşinin ehli bir hocaydı, oda ameliyat tavsiye etmemişti bize.

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: ulysses;294325
Hic doktor disinda kimseye basvurmayin. Tek doktora da gozukmeyin...
Katılıyorum.
Özel sigortanın hakem doktoru da dahil olmak üzere 6 ayrı doktora gittim. En son Cerrahpaşa Hastanesi' ndeki Murat Hancı ikna etmişti beni ameliyata. Elini bile sürmeden muayene etti ve açıklamalarıyla beni ikna edebilmişti.

Çevrimdışı ALi

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
ilgilenen tüm arkadaslara tesekkur ederim,vermis oldugunuz no lar aldim musait olunca hepsini tektek gezecem bu arada kalkan baliginin pullarina halen gülüyorum,tekrar tesekkurler.

Çevrimdışı hiko

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Aradan uzun zaman geçmiş umarım rahatsız olan arkadaşların durumu iyidir.
Aynı dertler bende de baş gösterdi, tekrar yeni konu açmak açmadan, paylaşmak istedim
Yaklaşık 3 ay kadar önce uzun süre oturup, ayağa kalkınca,kalça tarafından başlayıp, aşağıya doğru bileklere kadar yayılan tatlı talı bir sancı ile haber verdi.
İlk başlarda yürümemde de engel oluşturur duruma geldi, akşamları sıcak su ve kremle idare etmeye çalıştım.
tesadüf olacak, o sıralarda ağabeyimde de aynı sıkıntılar başlayınca beyin cerrahine gitti, ve kesin ameliyat denilince , ben korkudan beyin cerrahı yerine FTR uzmanına gittim. FTR' ci belini zorlamışın bir şeyin yok, şu ilaçlara devam et dedi ve gönderdi. Ancak, bir müddet sonra ayak parmaklarımda uyuşma başlayınca tekrar aynı kişiye gittim, Ayak filmi çektirdi ve sonuç ayağında deformasyon başlamış geçmez ise gel, tabanlık yazalım dedi ve gönderdi.
Ben bunun üzerine beyin cerrahına gittim, MR sonucuna göre kesin ameliyat gerektiğini, fizik tedavi ile boşuna da zaman kaybetme denildi. Ama ben önce Fizik tedavi olmayı düşünüyorum ( FTR' ci doktor da filme göre kesin ameliyat ama muayene ye göre gerek yok o nedenle ayağında güçsüzleşme başlayana kadar olma dedi) ve randevu verdiler, çağrılmayı bekliyorum.
Anlamadığım nokta o MR sonucuna göre benim ayakta durmam mümkün değil, yürümem mümkün değil, işe gitmem mümkün değil.(sanki MR sonuçları değişmiş ve bir yanlışlık olmuş gibi) Oysa şu anda ayakla ilgili bir sıkıntım kalmadı sayılır, çok az derece de bir sıkıntı var.(ancak, sinsi, sinsi ilerleyip aniden ortaya da çıkabilirmiş) esas sıkıntım şu anda omuzlarım da başladı, bakalım onda ne çıkacak, MR çektirmem için haber bekliyorum. Havaların çok soğuk geçmesi sanki bu tip hastalıkları tetiklemiş gibi gözüküyor.Yüzme ve verilen hareketler kesinlikle faydalı olduğunu söyleyenler de var.

Bu kadar uzun yazmamın sebebi, bir sıkıntınız olduğu zaman doğru adres ve doğru kişiyi bulmaya çalışın ve korkmayın.
Ama ben, arabayı nasıl cilalayacağım diye de üzülüüyorum!!!!!
hepinize sağlıklı günler dilerim.
:ok:Neşeli ve Sağlıklı forumlar dilerim

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Acil şifalar diliyorum Hikmet Abi  :ok:

Çevrimdışı ALi

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
hikmet abi öncelikle gecmis olsun,cok zor bi durum ceken bilir banada ameliyat dediler ama ben arkadaslarin tavsiye ettikleri yerleri bi ziyaret ediyim ondan sonra bakacagiz ameliyata havalar bi isinsin,suan vitamin ve agri kesiciyle idare ediyorum.yaliniz bi haber kanalinda amaliyatsiz cözüm oldugunu seyretmistim simdi o haberi bulmaya calisiyorum bulunca paylasirim.

Çevrimdışı gitarc

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bende de 20 gündür ağrım vardı belimde topallıyordum artık.Sonunda doktora gittim emar istedi ve 2 tane 2. seviye fıtık çıktı.15 gün fizik tedaviye gittim.Şuanda ağrılarım azaldı sadece sol tarafımda sabahları 1-2 saat ağrı oluyor ama sonra geçiyor.Doktor beli kuvvetledirici egzersizler yapmamı  ve yüzmemi tavsiye etti.