škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

araçlarımızdan gelen tıkırtılar, gıcırtılar, takırtılar ve tukurtular

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı GÖKHAN06

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Merhaba, bozuk yollarda sağ ön tekerin oralardan çıt çıt tarzı bir ses geliyor. Kaymak asfaltta ses yok ama yol hafif bozulunca başlıyor. İlk başta torpidodan falan geliyor sandım ama camı açınca dışarıdan geldiğini anladım. Taş yollarda falan acayip sinir ediyor, sizce ne olabilir?
Şu an Rize'deyim nereye göstereceğimi bilemedim, deli eder artık bu ses beni.

Çevrimdışı mühendis06

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar ön tarafta lastiklerden sürtünme sesi ve gacır gucur şeklinde sesler var. Direksiyon düzken bu ses olmuyor sağa sola çevirince ve aracı ilk çalıştırdığım zaman oluyor nedeni ne olabilir. Salı günü kısmetse Samsun'a gidiyorum olumsuz bir durum olurmu

Çevrimdışı acıma_yetime

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar bende tam bolero ses sistemiyle, çerçevenin oturduğu kenarın alt kısmı gıcırdıyor, iki plastik birbiriyle çarpışıp bzzz bzzz diye arı gibi ses çıkarıyor, nasıl kesilebilir?

Çevrimdışı ilkerA5

• SkodaTR
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Diğer camları denemedim ama şoför tarafının camını yarıya kadar falan açıp kapıyı kapatırsam sanki cam içeride takla atıyormuş gibi ses geliyor, sizlerde de var mı bu durum?
Bu ses haricinde henüz bir sıkıntı yok. Birde debriyajdan ayağımı çekerken bir gıcırtı geliyor ama hava sıcaksa veya araba ısınınca bu ses gelmiyor.
Kış boyu ön tekerler kasisten geçerken nereden geldiğini tam çözemediğim bir gıcırtı geliyordu ama havalar ısınınca gelmez oldu artık sadece tıss tıss sesini duyuyorum ve bu bana inanılmaz bir haz veriyor :rm:

evet sol cam yarım açıkken kapıyı örtünce baya ses geliyor. cam kapalı veya tam inikken olmuyor. normal bişi

Çevrimdışı ilkerA5

• SkodaTR
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Merhaba arkadaşlar. Aracim 2011 1.6 tdi dsg . Aracim el freni cekilmis konumdayken arka koltuga yolcu inip binerken esnemeden dolayı rahat isitilebilir bir ses geliyor. Sorun ne olabilir?

el freninde arka iki teker fren yaptıgı icin arabaya birileei inip binerken esniyor haliyle. bunu hiç duymamak için birileri inip binerken el freni çekmeyin sonuna kdr frene sert basın hiç ses gelmedigini göreceksiniz

Çevrimdışı ilkerA5

• SkodaTR
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
herkese merhaba bende 2011 Octavia 1.6 MPI Tiptronik aracımla ilgili olarak, araç hızlandığında, sanki bir yerden hava giriyor ve acayip şekillde ötmeye başlıyor.
bölye bildiğiniz vuuuuuu diye ötüyor, nerden geldiğini bulamadım ses ön taraftan geliyor ama ne taraftan çözemedim,  sizce ne olabilir.

uzun yolda 120 bazende 130 140 ı geçince sağ ve sol aynaların tasarımından dolayı rüzgar sesi yapıyor. çözümü basit. müzik açıp sesi fullemek 😂

Çevrimdışı Tountzai

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Sol ön camı açıp kapatırken gıcırtı, sürtünme benzeri rahatsız edici bir ses çıkarıyor. Cam fitil contasının arasından pas sökücü uyguladım ama bir düzelme olmadı. Benzer durumu yaşayan ya da çözen forumdaşımız var mı?