škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Genel Sohbet / Hızlı Soru-Cevap

HasanK · 2410 · 1024863

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Aslında böyle bir genel konu açılmalı detailing ile ilgili.Mesela ''Yeni Başlayanlar için'' gibi.Diğer türlü forumda inanılmaz bir konu kalabalığı oluyor.

Çevrimdışı Fabia

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
bugun okula fabiayla gittim sabahın köründe o boğucu trafikte skodanın  agır debriyajıyla epey yordu beni fabia uzun yolda hıssetmedım ama şehir  içinde hakikaten çok yordu beni. eve geldıgımdeyse vucudumun bir  bolumunu (belden aşagısının yarısında topallatacak agrı vardı) agrır  buldum. pişmanmı olsam fabiaya? performansta sorunum yok. Buldun  bunuyomusun dıyebılırsınızde:) ama pek sıkıntılı oldu bu iş sıkıntısız  olsun dıye sıfır aldık. bagaj kılıdıyle başladı,talihsiz derin çizikle  devam etti lpg deki titremesıyle doruga ulaştı. Sürüşü rahat ettirmiyor  şehir içinde lakin performansı fludanda ıyı bana kalırsa ama gaza her  degdıgımde o tıtremesı her cektıgımde tıtremesı agır dıreksıyonu şehir  içinde yorması benı sogutur gıbı oldu. Fabiayı seviyorum ama yorması hiç  işime gelmıyor hergun 70-80 km yol yapıyorum mınımum. dur kalklarla  beraber ezıyet oluyor. Tabi bide o sinir hastası eden tıtreme:(  Çok  ikilemdeyim satsam yerıne ne olabılır satmasam başka turlu. bi akıl  verin:uhu:

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Debriyaj nasıl yordu sizi?Ağır derken neyi kastettiniz pek anlamadım:)

Çevrimdışı gokcen59

• \"Keyif Adamı\"
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Barış, ya sen arabaya alışık değilsin, yada sizin arabada problem var. :) LPG de titremesi normal birşey zaten. Günde 70-80km hiçbişey, ben 17 saat araba sürdüğümü bilirim sağolsun yormadı hiç. Bel desteği yetersiz belim ağrıyor arada molalarda dinlendiriyorum. Tekirdağdan mahmutbey gişelerine kadar trafiğe girmiştim,hayatımda o kadar sinir bozucu trafik görmemiştim. Bende tırnak batması var (Allah kimseye vermesin) ona rağmen o trafiği atlattım fabişle yorulmadan.

Alışmaya çalış :)
-------------------------------------------------

Çevrimdışı Fabia

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: gokcen59;269557
Barış, ya sen arabaya alışık değilsin, yada sizin arabada problem var. :) LPG de titremesi normal birşey zaten. Günde 70-80km hiçbişey, ben 17 saat araba sürdüğümü bilirim sağolsun yormadı hiç. Bel desteği yetersiz belim ağrıyor arada molalarda dinlendiriyorum. Tekirdağdan mahmutbey gişelerine kadar trafiğe girmiştim,hayatımda o kadar sinir bozucu trafik görmemiştim. Bende tırnak batması var (Allah kimseye vermesin) ona rağmen o trafiği atlattım fabişle yorulmadan.

Alışmaya çalış :)

Vallaha gökçen allah seni inandırsın fabrıkadan cıktıgında bi melanet mi vardı ne arabada komple hatalı deseler ınanırım şu vakit.
Gaz pedalındakı tıtreme normalmı? allah sıze yardım etsın zaten istanbul başlı basına zor ıstanbulda oturmak yaşamak başka bır zor. alışmadan yana... bılmıyorum mayısta aldım 5 aydır bende daha alışamadıysam.... gerçi bu şekil bir trafıkte 1i 2yi geçmemiştir kullandığım. bi bakalım mayıs bı gelsın:D bu arada 2011 opel astra kullandım bugun direksiyon konfor motor performans ve yakıt cok ust sevıyede helal olsun adamlar yapmış arkadaş:D benzin 1.5lira olsa kesın alırdım.

debriyaj 30 dakıkadan sonra felç edıyor. kullanırken hıssetmıyosunda arabadan ınınce vuruyor sol ayak tabanından belıne kadar. direksiyonuda diger araçlara nazaran epey bır agır hıdrolık.. sadece hıdrolık:) (ben basketbol takımında sakatlık falanda geçirdim o ağrıda bırazda onun etkısı olabılır ama daha once cok zorlamıslıgım var dizlerimi agrı sızı olmamıstı.)

Çevrimdışı yasin90

• .......
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
barıs okul neresi

ANKARA içi mobilya, özel dolap vs itinayla yapılır, müracaat ben :)

Çevrimdışı gokcen59

• \"Keyif Adamı\"
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
LPG li taunus,kartal kullandım, eski teknoloji lpg vardı onlarda böyle zorlanma gibi bir titreme oluyordu gaz pedalında sorun yoktu. Onu bilmiyorum :)  

İstanbul trafiğine girersen o ayağın durumunu bilemiyorum yanına birini al arada ona ver :D şaka bir yana direksiyonuna ve pedala baktır derim. Ben favoritten inmiş biri olarak bu direksiyon bana pamuk pamuk :) favoritin debriaj biraz daha yumuşaktı tabi. Ama bundada öyle zorlanma yaşamadım şükür.

Çevrimdışı Fabia

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: yasin90;269565
barıs okul neresi

hacettepe beytepe kampüsü:)

favorite hiç laf etme ben Torosuda bilirim:D Olmadı 4 sene bekler yerli araba alırım:D   bi kullanıyım hakan abı kullana kullana geçirmiş bi süre sınırıme kuvvet kullanıcam. Geçmezse muhakkak goturucem ama işte sıfır alıp servisinde lpg taktırdım her şey kitabına uygun bukadar sıkıntı... vakitte yok artık. birazda kazık yedim gibime geldi o ata otomotivden, ellerınde kalan son fabiayı sattılar. oldu bıttıye geldı sankı. bızımkılerde olunca arada bısey dıyemedımdi. Epeyce hoşumada gitti sonradan son 3.5 -4 aydır soguttu boyle şeyleri. 2001 vw i bukadar sıkıntı cıkarmadı komsumuzun:)

Çevrimdışı gokcen59

• \"Keyif Adamı\"
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arızalık bir durumu yokki. Sıkıntılı araba arızalı arabadır. Sendeki en kötü problem gaz pedalının titremesi direksiyonun ve debriajın sert olması olsun. :)

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
irfan hocam ne der bu olaya acaba gerçi onunkinde lpg ve debriyaj yok ama
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimiçi lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
İlk Fabiam ve Roomster debriyajı gayet yumuşak ve dipte kavrıyordu, sıkıntı yaşamadım 7.5 yıl onlarlaydım toplamda.

LPG ise bilgim dışı bir konu, memnun olan kadar çok şikayet de var, rölanti titreme, gaz yememe, arıza ışığı, sabah zor çalışma çok sık gelen şikayetler. Neticede sonradan montaj, iyice hem LPG hem de kavramasına baktır derim.

Çevrimdışı Fabia

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;269582
İlk Fabiam ve Roomster debriyajı gayet yumuşak ve dipte kavrıyordu, sıkıntı yaşamadım 7.5 yıl onlarlaydım toplamda.

LPG ise bilgim dışı bir konu, memnun olan kadar çok şikayet de var, rölanti titreme, gaz yememe, arıza ışığı, sabah zor çalışma çok sık gelen şikayetler. Neticede sonradan montaj, iyice hem LPG hem de kavramasına baktır derim.

yakıtı nasıl? dsg hiç birşey yakmıyor diyorlar ama merak edıyorum:) Fark ettiriyormu yakıtta

Çevrimiçi lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Alıntı yapılan: Fabia;269597
yakıtı nasıl? dsg hiç birşey yakmıyor diyorlar ama merak edıyorum:) Fark ettiriyormu yakıtta

Daha araca çok yeniyim ama şehir içi kullanıyorum, 6.9 l/100 km değerini geçmedi, sanırım daha da aşağıya indiririm ben onu.

Vitesin geçişini hissetmiyorsunuz, bir bakmışım 7. viteste 65 km hızda  :)

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: lrfan;269582
İlk Fabiam ve Roomster debriyajı gayet yumuşak ve dipte kavrıyordu,...
Roomster' i park etmek üzere kullanmıştım ve debriyajı gayet iyiydi. Yumuşaktı ve ne dipte ne de tepede kavrıyordu. Bana kalırsa ideal noktadaydı.:wnk:

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar yapılan istatiklerde en motorize il Muğla seçilmiş bayada arabalanmışız yaw
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ