škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

1.4 MPI Tork-Devir grafigi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı skerem89

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Arkadaslar her yere baktim ama grafik bulamadim, 68hp 1.4 mpilarin tork devir grafigi elinde olan varmi

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

1.4'de ki "MPI" ifadesi kafanızı karıştırmasın, bildiğimiz 101 HP'nin grafiğidir.

Çevrimdışı yasin90

• .......
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: FF;267879

yane şimdi bunda max verimi alabilmek için hangi devirde vites değistirmek gerekli
ANKARA içi mobilya, özel dolap vs itinayla yapılır, müracaat ben :)

Çevrimdışı skerem89

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: yasin90;268096
yane şimdi bunda max verimi alabilmek için hangi devirde vites değistirmek gerekli

2500 devirde max tork uretiliyor, yani motordan elde edilen guc tamamen tekerlere gidiyor desek yanlis olmaz.

Egriye soyle bakinca 2500-3500 devir araliginda kullanmak hem daha performansli hemde daha ekonomik oluyor.

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: FF;268093

Bu hangisinin peki?:hmm::blm:

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur@k@r;268200
Bu hangisinin peki?:hmm::blm:

İşte bende onu arıyorum, arşiv biraz çorba olmuş, bunuda ekledim kaynak olsun diye, bizlerin buralarda görmediği Felicia melicia motoru mu acaba:hmm::hmm:
Fabia 1'in 1.0 motorlu versiyonu bile var yoksa biliyorsun.
Du bakim, bir ara kurcalayacağım bunu, neyin nesi.

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: FF;268389
İşte bende onu arıyorum, arşiv biraz çorba olmuş, bunuda ekledim kaynak olsun diye, bizlerin buralarda görmediği Felicia melicia motoru mu acaba:hmm::hmm:
Fabia 1'in 1.0 motorlu versiyonu bile var yoksa biliyorsun.
Du bakim, bir ara kurcalayacağım bunu, neyin nesi.
Favorit' in vardı buna benzeyen ben kaybettim ama grafiği.

Çevrimdışı fthyrr

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
2002 model comfort   1,4 mpı 68 kw  yazıyor

yeni aldım ortalama yakıt tüp de 100 km de 40 tl
çok yakıyor diye düşünüyorum.

Fikrinizi alabilir miyim.

Çevrimdışı mahirkuru

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fthyrr;453123
2002 model comfort   1,4 mpı 68 kw  yazıyor

yeni aldım ortalama yakıt tüp de 100 km de 40 tl
çok yakıyor diye düşünüyorum.

Fikrinizi alabilir miyim.

Sorun var bence
Lpg 2,9 tl
şuan 100 km 23 tl yakiyor.
2001 1.4 MPI motor 68 hp

Çevrimdışı SÜPER M.P.I

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Bence çok yakıyor ben yüz tlye yaklaşık 400 km üstünde yapıyorum benzinle

Çevrimdışı ersin.ergun

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar ben yeniyim benim araç 2001 1,4 mpı fabıa sol arka kapı kartonları göl gibi neden acaba.
2.Sorum tüp bağlatacağım hangi marka uyar acaba atıker 1100 tl BRC 1800
3.Yakıt yarı yarıya düşermi..

Çevrimdışı B.fabia

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Tüpte %35-45 arasında farkeder yakıt. Lpg benzine göre litre bazında %20 daha fazla tüketim yapar. Atıyorum 10lt ortlama tüketim varsa benzinde lpg ile 12 lt tüketim olacaktır. Lpgnin tek avantajı fiyatıdır. Lpgfiyatı 2.22 tl. Kurşunsuz benzin 4.20 tl.  Ortalama %37 falan çıkıyor kaba hesapla.

Çevrimdışı mkfc66

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: B.fabia;491523
Tüpte %35-45 arasında farkeder yakıt. Lpg benzine göre litre bazında %20 daha fazla tüketim yapar. Atıyorum 10lt ortlama tüketim varsa benzinde lpg ile 12 lt tüketim olacaktır. Lpgnin tek avantajı fiyatıdır. Lpgfiyatı 2.22 tl. Kurşunsuz benzin 4.20 tl.  Ortalama %37 falan çıkıyor kaba hesapla.

Sıralı sistem lpg'li araçlarda araçlar önce benzinle çalıştığından lpg kullananlar tarafından km'de kaç kuruş yaktığı konusunda hesap yaparken bu durumu hesaba katmayıp yanlış hesaplamalar yapılabiliyor. Benim yaptığım kaba hesaba göre ise lpg, benzine göre km'de en az 10 kuruş daha karlı.(Bu rakam 15 kuruş civarına da çıkabilir). Sonuç olarak Atiger lpg taktığınızda en fazla 10.000 km sonra kendini amorti ediyor ama tabii benim araçta olduğu gibi bi düzen tutmazsa canınızın devamlı sıkılması da yanınıza kar kalıyor:)
Tabii lpg'nin uzun vadede motor ve aksamlarına vereceği zararlar hakkında pek bilgim olmadığı için lpg taktırmanın çok uzun vadedeki getiri ve götürüleri hakkında yorum yapamayacağım. Sonuç olarak aracınıza lpg taktırıp ölene kadar binmeyecekseniz ve taktırdığınız lpg'de şansınıza aracınıza tam uyum sağlarsa bir dakika bile beklemeden taktırılması gerekir diye düşünüyorum...