škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Günlük yakıt değerleriniz..

gokcen59 · 4900 · 2253020

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;399553
4 kişi 400 kg  

:aman: :dede:
:bnn:hcm anlaşılmıcak bişey yok ki.araç istihap kapasitesi hakkında bilgilendirdim.4 kişiydik toplam da 400 kg.hepsi bu.:hanz:
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Alıntı yapılan: fenomen;399722
:bnn:hcm anlaşılmıcak bişey yok ki.araç istihap kapasitesi hakkında bilgilendirdim.4 kişiydik toplam da 400 kg.hepsi bu.:hanz:

Ben de bakkal hesabı yaptım, 400/4 = 100 kg kelle başı

Yolda size kelek yapana arabadan inmeniz yeter :++:

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
geçen hafta erzincandan erzuruma gittim döndüm gaz erzurumda 2.90 tl 275 krş yaktı

dün erzincandan ankararaya geldim 225 krş yaktı gaz bayağı ucuzmuş ankarada. ama sürat 120 130 civarındaydı çoğunlukla

bu arada bu sene leyleği tam havada gördüm
haziran ayında 17000 km de olan octi şimdi 24500 km ye geldi. amanın şirket arabası gibi çalışmış mübarek.
« Son Düzenleme: 09 Ekim 2012, 15:47:35 Gönderen: mdindas »

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Alıntı yapılan: turker;398767
:gkhn::gkhn::gkhn::gkhn:

:eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek:

Şoktayım...

Önceki gün gözümle görerek gırtlak fullemiştim depoyu. 2 gündür tamamı şehir içi, öyle 4-5. vites değil, çoğu ilk 3 vitesle, azı ideal geçilen 121 km!

Yine gırtlak doldur dedim, Allah biliyor 6-7 litre gelirse çok iyi diye bekliyoruz... Bi çay bardağı da depodan aşağı dökülmek şartı ile 4.31 litre eurodiesel aldı :adm::adm::adm::adm::adm:

Makina 3,56 yakmış ş.içi...

Gözümle görmüş olsam da olaya temkinli yaklaşıp 1-2 ölçüm daha yapmanın sağlıklı olacağını düşünüyorum...

İlk 2 ölçümümden önce depoyu tam doldururken pompacı baya özenmişti, pompa attıktan sonra 5 litre daha doldurabilmişti. Sonraki 2 ölçümümde de tam (mazot taşana kadar) doldurmama rağmen ilki kadar özenilmediği için yanlış ölçüm yapmış olma ihtimaline binaen strateji değiştirdim.

Havalandırma deposundaki yakıtı bitirip pompanın atma anını esas alan yeni bir ölçüm yapmaya karar verdim. O nedenle son fullemeden sonra 178 km kadar kullandım, ve depo göstergesi full çizgisinden aşağı biraz inmiş oldu. Bu durumda herhalde yedek depoda yakıt kalmamış olması lazım. Tabi hal böyle olunca ilk fullememde pompanın attığı anı baz almak için şu ana kadar aldığım yakıtların üzerine 5 litre ekleyeceğim, çünkü pompa attıktan sonra 5 litre almıştı.

Şu ana kadarki ölçümler:

96 km - 3,32 litre
121 km - 4,31 litre
178 km - 5,0 litre (bugün aldım)
--------------------------------
Son doldurmamda pompa attığında bıraktırdım. Bu nedenle bu 3 fullemenin ilkinde pompa attıktan sonra 5 litre daha doldurulduğu için +5 litre ekliyorum,

yani 3,32+4,31+5,0+5,0=17,63 litre

otalama yakıt tüketimi : 17,63 lt / 395km = 4,46 litre/100 km.
Bu ölçüm nihai değil, bi 150-200 km daha yapıp tekrar pompa attığında ölçüm yapacağım bakalım... Ayrıca bu ölçümü düşüren 55 km'lik bayır aşağı ve ş.dışı yol var. Onu da hesaba kattığımızda ş.içi tüketim herhalde 5 litre civarı olacaktır. Bu da normal eurodiesel fiyatı ile 21,5 kuruşa, biraz şehir dışında alabildiğim 3,66'lık motorin ile 18,3 kuruşa tekabül ediyor.

Bir kaç gün sonra daha sağlıklı bir ölçüm yapmış olurum, sonucunu buraya yazarım...

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: turker;399900
İlk 2 ölçümümden önce depoyu tam doldururken pompacı baya özenmişti, pompa attıktan sonra 5 litre daha doldurabilmişti. Sonraki 2 ölçümümde de tam (mazot taşana kadar) doldurmama rağmen ilki kadar özenilmediği için yanlış ölçüm yapmış olma ihtimaline binaen strateji değiştirdim.

Havalandırma deposundaki yakıtı bitirip pompanın atma anını esas alan yeni bir ölçüm yapmaya karar verdim. O nedenle son fullemeden sonra 178 km kadar kullandım, ve depo göstergesi full çizgisinden aşağı biraz inmiş oldu. Bu durumda herhalde yedek depoda yakıt kalmamış olması lazım. Tabi hal böyle olunca ilk fullememde pompanın attığı anı baz almak için şu ana kadar aldığım yakıtların üzerine 5 litre ekleyeceğim, çünkü pompa attıktan sonra 5 litre almıştı.

Şu ana kadarki ölçümler:

96 km - 3,32 litre
121 km - 4,31 litre
178 km - 5,0 litre (bugün aldım)
Son doldurmamda pompa attığında bıraktırdım. Bu nedenle bu 3 fullemenin ilkinde pompa attıktan sonra 5 litre daha doldurulduğu için +5 litre ekliyorum,

yani 3,32+4,31+5,0+5,0=17,63 litre

otalama yakıt tüketimi : 17,63 lt / 395km = 4,46 litre/100 km.
Bu ölçüm nihai değil, bi 150-200 km daha yapıp tekrar pompa attığında ölçüm yapacağım bakalım... Ayrıca bu ölçümü düşüren 55 km'lik bayır aşağı ve ş.dışı yol var. Onu da hesaba kattığımızda ş.içi tüketim herhalde 5 litre civarı olacaktır. Bu da normal eurodiesel fiyatı ile 21,5 kuruşa, biraz şehir dışında alabildiğim 3,66'lık motorin ile 18,3 kuruşa tekabül ediyor.

Bir kaç gün sonra daha sağlıklı bir ölçüm yapmış olurum, sonucunu buraya yazarım...
vallahi beleş geziyorsun ya daha ne olsun:rock2:

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Güzel duygu hocam, kenarda böyle bi araba tutmak lazım.

Çevrimdışı tufan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
sabahın köründe motor ısınmadan cevre yoluna çıkıp basıp sonra aynı şekilde gelince 6.4 oluyor ortalama tabi

Çevrimdışı gokcen59

• \"Keyif Adamı\"
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Halimize şükredelim, geçen gün gelen bi SL 'in ortalama tüketimine baktım, bunlarda kronik miş, en az yakanı 14 litre :D

« Son Düzenleme: 10 Ekim 2012, 21:55:04 Gönderen: gokcen59 »
-------------------------------------------------

Çevrimdışı Quadrifoglio

• swedespeed
  • Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı gokcen59

• \"Keyif Adamı\"
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Aynen, öyle görünmüş, çokda yakından çektiğim için artık dijitalmidir analogmudur bilemiyicem. :)
-------------------------------------------------

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Saxo'nun deposunu 10 ekimde pompa atana kadar doldurmuştum. 45 litre alıyor bildiğim kadarıyla. O zamandan bugüne şehir içinde 360 km yapmışım, yarının biraz üzerinde görünüyor depo. 800 km yaparsa mutlu olacağım...

Edit : 403 km oldu, yarının hafif üzerinde hala...
Edit : 420 km oldu, tam yarım depo.
« Son Düzenleme: 24 Ekim 2012, 00:50:13 Gönderen: turker »

Çevrimdışı ugurcnplt

• eskici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Pazartesi Ankara'ya gidip geldim.Arabayı da bir aydır görmüyordum özlemişim.Biraz özlem giderdik.hep 120-180 aralığında gittim.ortalama yakıt yol bilgisayarında 7.9 lpgdeki pompa sonucu ise 8 lt idi.ybdeki 105 di.çalışma olan yerlerde yavaşladığımdan galiba ortalama düşük çıktı.
elegance=ugurcnplt

Çevrimdışı CC03

• detaiLove
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
En son 8 Ekim'de yakıt almışım, yarın doldurur bakarım, ama tahminen 5,5-6 civarında olur.

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
benzin 4.70 olmuşken fulleyin artık bayramda.

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: turker;403538
Saxo'nun deposunu 10 ekimde pompa atana kadar doldurmuştum. 45 litre alıyor bildiğim kadarıyla. O zamandan bugüne şehir içinde 360 km yapmışım, yarının biraz üzerinde görünüyor depo. 800 km yaparsa mutlu olacağım...

Edit : 403 km oldu, yarının hafif üzerinde hala...
Edit : 420 km oldu, tam yarım depo.

Yarım depoda çakılı kaldı :D 460 km oldu...

Yarın aşağı devrilir herhalde, malum bayram...