škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Günlük yakıt değerleriniz..

gokcen59 · 4900 · 2253775

0 Üye ve 7 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: turker;404853
Hocam bugün yarın yanıma bi 2,5 litre mazot alırım :D

Gerçi bitirirsek hava yapar, uğraştırır sonra... Şu an 715, henüz düz konumda iken ışık yanmıyor. Kötü tarafı, benim mazotçu 25-30 km uzakta... Artık buralardan eurodizel alacağız herhalde. Ama aldığım zaman pompa atana kadar doldurmam gerek ki tam bi ölçüm olsun. Buralarda doldurursam litrede 64 kuruş, depoda aşağı yukarı 28 tl zarar demek :D
ben octiyi aldı alalı kırmızı çizgiye hiç gelmedi genelde yarıyı geçer geçmez fullerim.ama volvo s40 dizele takmış durumdayım.
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Pazar günü Yalova gezisi dönüşü o muhteşem tüketim değeri.. 7 lt ortalama ile gittimğim yolu 27 lt ortalama ile geri döndüm :D Yalova merkezden arabalıya kadar olan bölümü yaklaşık 14-15 km civarında olması lazım 3 saat gibi bir sürede geçtim biraz daha kalsaydım oturup ağlayacaktım :D

Çevrimdışı gokcen59

• \"Keyif Adamı\"
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bende 120 liralık eurodiesel atıp sıfırladıydım kmyi, bakalım ışık yanana kadar bekliyorum.
-------------------------------------------------

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Alıntı yapılan: turker;404743
~700 km ile (tamamı şehir içi) az önce garaja girdim. İbre çeyrekten aşağıda, fakat bugün 1-2 defa eğimli yerde depo ışığı yandı/söndü. Herhalde 750-780 gibi sonuçlanabilir... Az kaldı :D

717'de ışık kalıcı olarak yandı.
Şu an 750, son çentiğin içindeyiz artık :D yarın ak koyun kara koyun belli olacak...

Çevrimdışı Mert

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yav Gadir sen yalovaya geliyosun beni niye aramıyosun. 2 Haftadır yalovada,köydeydim bende. O akşam ki trafik çok felaketti,bizde yakalandık ama yanyoldan köylere doğru dalınca 15-20 dakikada eve ulaştık :D

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Mert;404974
Yav Gadir sen yalovaya geliyosun beni niye aramıyosun. 2 Haftadır yalovada,köydeydim bende. O akşam ki trafik çok felaketti,bizde yakalandık ama yanyoldan köylere doğru dalınca 15-20 dakikada eve ulaştık :D

Haberim olsa haberleşirdik zaten İstanbuldan geç çıktık pek gezemedik sahilde turladık yemek yedik döndük yola. Feribot sırasından sonra zaten dayanamadım İzmitten çıkanada kadar yardırking :D

Bu da octi ile yakaladığım en düşük değer :)

Çevrimdışı Hacı Köksal

• Bosch + Karcher
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
kadirim aynı değerlerle gitmişiz yalovaya ama dönüş bayaa kötü olmuş. benim karanın en yüksek yakıt tüketimi ortalaması 13-14 lt lerde ramazan arifesinde 5 saatte 70 km yol yapınca görmüştüm.

Çevrimdışı Baylas

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.baylas.com
Bu ayın 1.de depomu opetten pompa atana kadar fulledim ve trip ile km sıfırladım. Depodaki mazot bitene kadar bindim ve sonra tekrardan fulledim. İki depo mazot ile yani 90 lt tamamı şehir içi 1480 km yol yapmışım acaba çok mu yakmışım :) Gerçi hiç rutin gittiğim omuyor ama yinede merak ettim. Araç Fabia Combi Scout 1.6 TDI CR 90 HP

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Hacı Köksal;405143
kadirim aynı değerlerle gitmişiz yalovaya ama dönüş bayaa kötü olmuş. benim karanın en yüksek yakıt tüketimi ortalaması 13-14 lt lerde ramazan arifesinde 5 saatte 70 km yol yapınca görmüştüm.

Bu da benim gordugum en yuksek deger kontak kapatmadim kapatsaydim 20 lerde kalabilirdi:)

Alıntı yapılan: Baylas;405176
Bu ayın 1.de depomu opetten pompa atana kadar fulledim ve trip ile km sıfırladım. Depodaki mazot bitene kadar bindim ve sonra tekrardan fulledim. İki depo mazot ile yani 90 lt tamamı şehir içi 1480 km yol yapmışım acaba çok mu yakmışım :) Gerçi hiç rutin gittiğim omuyor ama yinede merak ettim. Araç Fabia Combi Scout 1.6 TDI CR 90 HP

Forumdan bir arkadaş aynı motor ile 6-7 arasında geziniyor hiç üzerine çıktığını görmedim :)
« Son Düzenleme: 31 Ekim 2012, 23:58:29 Gönderen: kadir_ »

Çevrimdışı G.Antep Şubesi

• Kötü Caddy
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
*Gaziantep - İskenderun
*gidiş-dönüş
*4 kişi bagaj neyin yok;
*gidiş Allah ne verdiyse (burada yazmama izin vermeyeceğiniz hızlar :D )
*dönüş sabit 110km\s
= 9,6lt  
ohhhyyyşşşş  :D

Çevrimdışı MuhammedSaid

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: G.Antep Şubesi;405255
*Gaziantep - İskenderun
*gidiş-dönüş
*4 kişi bagaj neyin yok;
*gidiş Allah ne verdiyse (burada yazmama izin vermeyeceğiniz hızlar :D )
*dönüş sabit 110km\s
= 9,6lt  
ohhhyyyşşşş  :D

Bu değerler tiguana mı ait?
Eğer öyleyse çok iyi bi değer bence özellikle giderken bastığınızda.
Ben bu 1.4 motorlar için yüksek hızlarda abartı yakar diye düşünüodum...
Daha önce mondeo 2.0 vardı bende 10lt/100km yi geçmiodu ne kadar basarsan bas...
Gerçi 165 beygirdi ama en az 400kg daha hafifti...
Tsi motorlara ısınmaya başladım...
« Son Düzenleme: 31 Ekim 2012, 20:51:22 Gönderen: MuhammedSaid »

Çevrimdışı G.Antep Şubesi

• Kötü Caddy
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Evet değerler Tiguan'a ait :ok:
Bana 1,9 TDI Caddy'den sonra çok yüksek geliyor aynı sürümle o maks 7,5lt yakardı.

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Saxo düşündüğüm kadar az yakmadı...

760 küsür km'de benzinliğe girdim, 47,5 litre mazot aldı. Gerçi aynı makinadaki diğer pompadan doldurtmak zorunda kaldım, ilk doldurduğum pompaya göre bariz eski ve kısa bi pompaydı. Belki kısa olması azcık etkilemiştir ama çok da değişmez sonuç.

6.2 litre/100 km (tamamı şehir içi)

Bence çok da az yakmadı. 70'lik HDI'lar daha az yakıyor en azından. Hele bu kullanım şartlarında şehir içinde çok yakan cerato bile 7.5 falan yakardı.

Bi ihtimal pompanın ucu gerçekten kısa ise yedek depoya taşma olmuş olabilir... mi???

Neyse ölçümler devam edecek.

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
galiba yedek depoya taşma oldu çünkü katalog verisi 45 litre +5litre ... Bi adam gibi öiçmeyi beceremedik :D

Çevrimdışı Baylas

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.baylas.com
Alıntı yapılan: turker;405360
galiba yedek depoya taşma oldu çünkü katalog verisi 45 litre +5litre ... Bi adam gibi öiçmeyi beceremedik :D

Abi pompacıda da kusur olabilir :) pompa atana kadar doldursun en yavaş hızda olsun birsin hatta benim kendi totemim seninlede paylaşayım hep aynı petrolden ve aynı pompadan mazot alırım :plc: