škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Eklem Romatizması Nasıl Birşey?:(

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ''V/RS''

• Felicia 1.6 MPI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Abilerim bazılarının bildiği üzere serçe parmağım durup dururken şişmişti ve hala inmedi üstüne üstlük yüzük parmağımda şişti şu anda ikiside şiş durumda sağ ve sol elimin neredeyse bütün parmakları ağrımaya başladı ne oluyo bana yaa :uve: eklem romatizmasından şüpheleniyoruz ki inşallah öyle birşey değildir cuma günü randevum var gitmem lazım ama bir türlü izin alamadım neymiş dükkanda kimse olmayacakmış ne yapacam ben yardım edin bu nasıl bir hastalıktır çok korkuyorum yaa :uve::uve:
SKODA FAVORIT 136L VRS

Çevrimdışı ugurcnplt

• eskici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
rahmetli babaannemde de vardı ekrem romatizmasi vardı.romatizmanin en üst seviyesiymis.ama bu yaşta olur mu? bilmiyorum.
elegance=ugurcnplt

Çevrimdışı mkucuk

• Mastır Yoda
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
çok ufak çocuklarda dahi görülebilir. şişme yaptığı için muhtemelen itihaplı yani romatoid artrit olma ihtimali var. çünkü vücuttaki sedimentasyon yani iltihap oranı yükselince eklemlerde şişme ve ağrı yapar.
sedimentasyon, crp ve tam kan sayımı yaptırarak vakit kaybetmeden bir fizik doktoruna gitmenizi tavsiye ederim.
kısa süreli iltihap yükselmesi mevcutsa zaten bunu ilaçla çok rahat tedavi ediyorlar. korkulacak bir durum yok :)
« Son Düzenleme: 21 Nisan 2011, 11:26:32 Gönderen: mkucuk »

Çevrimdışı ''V/RS''

• Felicia 1.6 MPI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mkucuk;221788
çok ufak çocuklarda dahi görülebilir. şişme yaptığı için muhtemelen itihaplı yani romatoid artrit olma ihtimali var. çünkü vücuttaki sedimentasyon yani iltihap oranı yükselince eklemlerde şişme ve ağrı yapar.
sedimentasyon, crp ve tam kan sayımı yaptırarak vakit kaybetmeden bir fizik doktoruna gitmenizi tavsiye ederim.
kısa süreli iltihap yükselmesi mevcutsa zaten bunu ilaçla çok rahat tedavi ediyorlar. korkulacak bir durum yok :)
inşallah abicim yaa nette görüyorum parmakları yamulmuş şişmiş kişileri bayağı krktum açıkçası :(
SKODA FAVORIT 136L VRS

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: BURAK MYSTERİO;221774
Abilerim bazılarının bildiği üzere serçe parmağım durup dururken şişmişti ve hala inmedi üstüne üstlük yüzük parmağımda şişti şu anda ikiside şiş durumda sağ ve sol elimin neredeyse bütün parmakları ağrımaya başladı ne oluyo bana yaa :uve: eklem romatizmasından şüpheleniyoruz ki inşallah öyle birşey değildir cuma günü randevum var gitmem lazım ama bir türlü izin alamadım neymiş dükkanda kimse olmayacakmış ne yapacam ben yardım edin bu nasıl bir hastalıktır çok korkuyorum yaa :uve::uve:
Burak kardeşim öncelikle geçmiş olsun Rabbim acil şifalar versin,amin diyorum taaaaa en içten kalbimle.Öncelikle korkmadan ama ihmalde etmeden hemen doktora gitmelisin ihmale gelmez böyle şeyler.Herşey başlangıçta daha kolay hallolur.

maaşallah döktürmüşsünüz doktormusunuz yoksa terimler bile ilaç reçetesi gibi.:ok:
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı adorno

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: BURAK MYSTERİO;221774

Gut 'ta olabilir.
Tetkik lazım denildiği gibi.
[SIGPIC][/SIGPIC]

Superb 1.4 tsi elegance
next YE-G828 Plus 4.3"
sonyericsson p1i

Çevrimdışı ''V/RS''

• Felicia 1.6 MPI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fenomen;221892
Burak kardeşim öncelikle geçmiş olsun Rabbim acil şifalar versin,amin diyorum taaaaa en içten kalbimle.Öncelikle korkmadan ama ihmalde etmeden hemen doktora gitmelisin ihmale gelmez böyle şeyler.Herşey başlangıçta daha kolay hallolur.

İnşallah abicim bi izin alabilsem hele gidecem yarın ama vermiyo babam bugün arayaack patronu bakalım
SKODA FAVORIT 136L VRS

Çevrimdışı ''V/RS''

• Felicia 1.6 MPI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: adorno;221911
Gut 'ta olabilir.
Tetkik lazım denildiği gibi.
gut derken o nasıl bi hastalık
SKODA FAVORIT 136L VRS

Çevrimdışı adorno

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: BURAK MYSTERİO;221956
gut derken o nasıl bi hastalık

ürik asit adı verilen maddenin kandaki normal değerinden yüksek olması ile ortaya çıkan özellikle eklemlerde ağrı ve şişmeler gibi şikayete neden olan bir rahatsızlıktır.
[SIGPIC][/SIGPIC]

Superb 1.4 tsi elegance
next YE-G828 Plus 4.3"
sonyericsson p1i

Çevrimdışı eRay

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
öncelikle Burak büyük geçmiş olsun
doktora gitmeyi ihmal etme
bazı patronlar duyarsız oluyor bu konularda
aslında doktora göndermeme gibi bir lüksleri yok
izin vermeye mecburlar
hangi hastalık olusa olsun erken teşhis önemli

:+1:mkucuk güzel açıklaman için teşekkürler:ok:

kısa bir süre önce bana romatoid artrit teşhisi kondu
ilaç tedavisine başladım 15 günde bir kan tahlili yaptırıyorum
son tahlilde değerler normala döndü
ilaç tedavisine devam
benim şansım erken ve doğru teşhis

Çevrimdışı mkucuk

• Mastır Yoda
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fenomen;221892
maaşallah döktürmüşsünüz doktormusunuz yoksa terimler bile ilaç reçetesi gibi.:ok:

doktor değilim :) romatizmal rahatsızlıklar ile çok fazla yatıp kalktım. önce babaannemde görmüştüm, rahmetli oldu 8 sene önce. şimdi babamda mevcut romatizmal durum. çok iyi araştırmayı seviyorum. zaten insan bir süre sonra tecrübe kazanıyor.
yaklaşık 13 senedir hastanelerde geçiyor günlerim. ailede çok fazla kanser hastası var. annem, dayılarım, amcalarım, teyzem...
kanser bizim ailede sıradan bir yaşam formu oldu. bu konular üzerinde çok fazla tecrübem oldu. sürekli araştırma halinde olduğum için sanırım yarı pratisyen olmuşumdur onkoloji dalında :D
velhasıl romatizma zor iş. mümkün olduğu kadar erken davranıp bir an önce tedavisine başlanmalı, diğer arkadaşlarında dediği gibi.

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Gecmis olsun,

Benimde dizimde eğilip kalkarken gacur gucur diye ses geliyOr.:) abartmıyorum yanımdakiler bile duyabiliyor :)

Romatizmadan şüphelendim ama bozuk degilse kurcalatma mantığı ile hiç doktora gitmedim.Acaba nedir bu durum?
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı mkucuk

• Mastır Yoda
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mygokhan;222032
Gecmis olsun,

Benimde dizimde eğilip kalkarken gacur gucur diye ses geliyOr.:) abartmıyorum yanımdakiler bile duyabiliyor :)

Romatizmadan şüphelendim ama bozuk degilse kurcalatma mantığı ile hiç doktora gitmedim.Acaba nedir bu durum?

duyulabilecek derecede gacır gucur sesler geliyorsa büyük ihtimal dizde oluşmuş osteoartrit yani kireçlenmedir. bu rahatsızlıkta erken teşhis çok önemli yoksa dizin sorunlu bölgesine kortizon tedavisi dahi uygulanır. ama erken yakalanırsa yine anti romatizmal ilaçlarda tedavisi mümkün.
bu sorunlada bir aile dostumuz karşılaşmıştı. o şekilde tecrübe edinmiştim. zaten yaşlıların dirsekleri, dizleri kireçlenince hep gacur gucur ses geldiğinden yakınırlar :D

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hayat beni yaslandirdi erkenden :++:
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI