škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Eklem Romatizması Nasıl Birşey?:(

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ''V/RS''

• Felicia 1.6 MPI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: berfin.meb;221967
Geçmiş olsun.
Sağol ablacım
SKODA FAVORIT 136L VRS

Çevrimdışı ''V/RS''

• Felicia 1.6 MPI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: eRay;222000
öncelikle Burak büyük geçmiş olsun
doktora gitmeyi ihmal etme
bazı patronlar duyarsız oluyor bu konularda
aslında doktora göndermeme gibi bir lüksleri yok
izin vermeye mecburlar
hangi hastalık olusa olsun erken teşhis önemli

:+1:mkucuk güzel açıklaman için teşekkürler:ok:

kısa bir süre önce bana romatoid artrit teşhisi kondu
ilaç tedavisine başladım 15 günde bir kan tahlili yaptırıyorum
son tahlilde değerler normala döndü
ilaç tedavisine devam
benim şansım erken ve doğru teşhis
gelde izin al gidemedim bugün randevuma pazartesi günü gidecekmişim inşallah bu ellere bişey olurda bak ben onların tepesine çökmüyommu :sopa:
SKODA FAVORIT 136L VRS

Çevrimdışı ''V/RS''

• Felicia 1.6 MPI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mygokhan;222038
Hayat beni yaslandirdi erkenden :++:
:++::++:
SKODA FAVORIT 136L VRS

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mkucuk;222036
duyulabilecek derecede gacır gucur sesler geliyorsa büyük ihtimal dizde oluşmuş osteoartrit yani kireçlenmedir. bu rahatsızlıkta erken teşhis çok önemli yoksa dizin sorunlu bölgesine kortizon tedavisi dahi uygulanır. ama erken yakalanırsa yine anti romatizmal ilaçlarda tedavisi mümkün.
bu sorunlada bir aile dostumuz karşılaşmıştı. o şekilde tecrübe edinmiştim. zaten yaşlıların dirsekleri, dizleri kireçlenince hep gacur gucur ses geldiğinden yakınırlar :D
helal yaw döktürmüşsün yine,ben seni forumun fahri doktoru ilan ediyorum katılanlar bana teşekkür butonuyla destek versinler.:ok:
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: mkucuk;222031
doktor değilim :) romatizmal rahatsızlıklar ile çok fazla yatıp kalktım. önce babaannemde görmüştüm, rahmetli oldu 8 sene önce. şimdi babamda mevcut romatizmal durum. çok iyi araştırmayı seviyorum. zaten insan bir süre sonra tecrübe kazanıyor.
yaklaşık 13 senedir hastanelerde geçiyor günlerim. ailede çok fazla kanser hastası var. annem, dayılarım, amcalarım, teyzem...
kanser bizim ailede sıradan bir yaşam formu oldu. bu konular üzerinde çok fazla tecrübem oldu. sürekli araştırma halinde olduğum için sanırım yarı pratisyen olmuşumdur onkoloji dalında :D
velhasıl romatizma zor iş. mümkün olduğu kadar erken davranıp bir an önce tedavisine başlanmalı, diğer arkadaşlarında dediği gibi.
Allah yardımcınız olsun. 10-11 ay kadar kayınpeder için hastanelerde uğraştık, yetti de arttı bile. Allah yardımcınız olsun ve acil şifalar versin.
Alıntı yapılan: mygokhan;222032
...Benimde dizimde eğilip kalkarken gacur gucur diye ses geliyOr.:) abartmıyorum yanımdakiler bile duyabiliyor :)

Romatizmadan şüphelendim ama bozuk degilse kurcalatma mantığı ile hiç doktora gitmedim.Acaba nedir bu durum?
Serkan Usta iyi bir gres önerecektir sana kanımca.:D
Alıntı yapılan: BURAK MYSTERİO;222123
gelde izin al gidemedim bugün randevuma pazartesi günü gidecekmişim inşallah bu ellere bişey olurda bak ben onların tepesine çökmüyommu :sopa:
Parmaklarına bir şey olduktan sonra adamın parmaklarını kessen ne fayda.:(

Çevrimdışı skodam_1985

• Yaşayan Efsane
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Geçmiş Olsun Burak
2011 Skoda Octavia 1.6 TDI CR Elegance Beyaz
Mercedes Benz E320 Avantgarde 2001 Siyah

Çevrimdışı mkucuk

• Mastır Yoda
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fenomen;222165
helal yaw döktürmüşsün yine,ben seni forumun fahri doktoru ilan ediyorum katılanlar bana teşekkür butonuyla destek versinler.:ok:
hocam teşekkürler :) bilgimizin yettiği yere kadar...

Alıntı yapılan: Uğur@k@r;222167
Allah yardımcınız olsun. 10-11 ay kadar kayınpeder için hastanelerde uğraştık, yetti de arttı bile. Allah yardımcınız olsun ve acil şifalar versin.

çok teşekkür ederim.
CA hastalığıyla uğraşmak çok farklı birşey. insan sabrını sınamak istiyorsa 3-5 gün hastanelerin onkoloji servisinde vakit geçirsin. yaşama sevincini yitiriyor insan.daha bu sabah amcam kemoterapi aldı. haftaya annemin kontrolleri var. yine girdik maratona :)

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Şifa bekleyen tüm hastalara acil şifalar dilerim, geçmiş olsun inşallah. Çok zor işlerdir gerçekten bende yakından bilirim.

Çevrimdışı ''V/RS''

• Felicia 1.6 MPI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: FF;222258
Şifa bekleyen tüm hastalara acil şifalar dilerim, geçmiş olsun inşallah. Çok zor işlerdir gerçekten bende yakından bilirim.
bu hastalıkmı zor abi ne diyon sen :uuu::uuu::uuu::uuu::uuu::uuu::uuu::uuu::uuu::uuu::uuu::uuu::uuu:
SKODA FAVORIT 136L VRS

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: BURAK MYSTERİO;222383
bu hastalıkmı zor abi ne diyon sen :uuu::uuu::uuu::uuu::uuu::uuu::uuu::uuu::uuu::uuu::uuu::uuu::uuu:
Bu hastalık zor demedi, hastalıklarla, hastanelerle uğraşmak zordur dedi.:wnk:

Çevrimdışı ''V/RS''

• Felicia 1.6 MPI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur@k@r;222387
Bu hastalık zor demedi, hastalıklarla, hastanelerle uğraşmak zordur dedi.:wnk:
hee korktum yaa :ok:
SKODA FAVORIT 136L VRS