škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Tsi motora lpg

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı kocsistem19

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhabalar;

Tsı motor lpg dönüşümü konusunda internette son derece fazla bilgi yer almakta ancak işin ustaları olarak siz değerli dostlardan yardım almak istedim.Marka bilgisi ,lpg uyumu,tüketim değerleri hakkında bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim.

Teşekkürler

Çevrimdışı Salih28

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
valla bende taktırmayı düşünüyorum bu konuda bilgili olanlar burda tartışsalar artılarını eksilerini.

Çevrimdışı anıl

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlarım, erkek kardeşim makina mühendisi ve konu ile ilgili olarak çeşitli fikirlere sahip. Sıvı yakıt ile çalışma prensibine dayalı bulunan içten yanmalı motorlarda, gaz yakıt dönüşüm sistemlerini kesinlikle desteklemiyor... Burada yazamayacağım kadar uzun bir teze sahip ve inanın bana tezde yazılanlar son derece mantıklı ve mühendislik ilmine uygun. Saygılar... (LPG KULLANAN ARKADAŞLARIMA SAYGI DUYUYORUM VE FİKİRLERİMİ SADECE BU ALANDA YAPILMIŞ OLAN VE İLME UYGUN BİR TEZE DAYANARAK YAZMIŞ BULUNUYORUM.)

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
fsı motorlarada uygulandığını biliyorum ama sanırım sağlıklı değil gerçektewn en azından şimdilik.hele 1 yıl daha bi geçsin bakalım.
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı kadtas

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: anıl;191576
Arkadaşlarım, erkek kardeşim makina mühendisi ve konu ile ilgili olarak çeşitli fikirlere sahip. Sıvı yakıt ile çalışma prensibine dayalı bulunan içten yanmalı motorlarda, gaz yakıt dönüşüm sistemlerini kesinlikle desteklemiyor... Burada yazamayacağım kadar uzun bir teze sahip ve inanın bana tezde yazılanlar son derece mantıklı ve mühendislik ilmine uygun. Saygılar... (LPG KULLANAN ARKADAŞLARIMA SAYGI DUYUYORUM VE FİKİRLERİMİ SADECE BU ALANDA YAPILMIŞ OLAN VE İLME UYGUN BİR TEZE DAYANARAK YAZMIŞ BULUNUYORUM.)

En iyi tez hayat tezidir, ben 4 yıldır kullanıyorum ve max % 2 lik bir perf. kaybına sahibim..
Onun haricinde benzinden daha emniyetli ve ekonomik...
Çoktan çıkarttım lpg + yarım araba paramı... En kötüsü olsa kaç yazar 2 yıl daha idare etsin aracın parasını çıkartmış olurum ;)

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Az buçuk tartıştık forumda, şimdilik sağlıklı bir uygulama TR'de yok bildiğim kadarıyla ama geleceği söyleniyor ve bekleniyor.

http://www.skodaturkey.com/showthread.php?t=10611
http://www.skodaturkey.com/showthread.php?t=4880

http://www.prinsautogas.com/en/products/directliquimax_system/directliquimax_system.html

"The system will be available from the beginning of 2011 on several models. " yazıyor...
« Son Düzenleme: 07 Şubat 2011, 06:59:19 Gönderen: turker »

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Şu an Bursa'daki Skoda Bozkurt 'ta LPG uygulanmış bir 1.4 TSI SuperB bulunuyor.Ama nasıl bağlamışlar, nasıl çalışıyor bilmiyorum ama kullandım güzelde gidiyordu..
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı kocsistem19

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
evet değerli arkadaşlar ben bugün çorumda bir araştırma yaptım ayrıca tesadüfen 1.4 tsı 122 hp dsg bir golf araca montaj edilmiiş şeklini gördüm daha güzeli aracı test ettim.Montajda kullanılan marka BRC.Montaj ustası aracın ekü denilen bir malzemesinin numarasının Lpg firmasına gönderildiğini o numaraya karşılık firma kiti göndermekteymiş ve hiçbir ayar gerektirmeden teslim edilmekteymiş.Ancak beni maliyeti biraz düşündürdü 3.000 tl biraz fazla gibi geldi.
Ayrıca arkadaşın söylediği gibi daha önce 1.4 tsı superb içinde uygulama yapılmış.
Aldığım bilgi şimdilik bu kadar ancak şunu söylemeliyim ki montaj şekli çok hoştu resim çekme fırsatım olmadı

Çevrimdışı Salih28

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
3-4 bin tl yi kaç bin km yaparsak çıkartırız?

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: Salih28;192339
3-4 bin tl yi kaç bin km yaparsak çıkartırız?

Hesapla işte baboç;

[(Benzinde yaktığın km başına TL)-(LPG'de yaktığın km başına TL)]/(kaç bin TL çıkartmak istiyosan)

İpucu: km başına tüketimi TL cinsinden yazma konusunda örneğin 30 kuruşu 0.3 TL olarak yazın tıkko sonuç çıkar, yazmasanda sonucu 10'a böl.

Çevrimdışı kocsistem19

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar merhabalar.Lpg ile takip edebildiğiniz yeni gelişmeler varsa yardımlarınızı rica ederim

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kocsistem19;225426
Arkadaşlar merhabalar.Lpg ile takip edebildiğiniz yeni gelişmeler varsa yardımlarınızı rica ederim

http://www.prins.com.tr//icerik/9/49/Direct-Liqui-Max.aspx

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kocsistem19;225426
kardeş bu tsi motorlar zaten az yaktığı için tercih nedeni değilmidir,neden lpg?
hadi fsi olsa tamam sizin motor teknolojisi daha yeni:ok:
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı ozzy

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Bunlarda benim duyumlarımdan ibaret..hiç merak edipte araştırmadım.

Lpg olayı ,motora zarar veren bir yanı yokmuş.Hatta Japonya da bazı ülkelerde de dahil araçlarda lpg kullanılıyormuş..böyle bir imkan var iken kim benzinle mazotla uğraşmak ister ki üstelik daha ekonomik..

Ayrıca görüntülerde esnekleşti..oval lpgler var stepne yerine yerleştirilen..aslında dizel araç daha mantıklı bana göre ama uzun yol yapanlar için..tabi az da pahalı.

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ozzy;225695
Bunlarda benim duyumlarımdan ibaret..hiç merak edipte araştırmadım.

Lpg olayı ,motora zarar veren bir yanı yokmuş.Hatta Japonya da bazı ülkelerde de dahil araçlarda lpg kullanılıyormuş..böyle bir imkan var iken kim benzinle mazotla uğraşmak ister ki üstelik daha ekonomik..

Ayrıca görüntülerde esnekleşti..oval lpgler var stepne yerine yerleştirilen..aslında dizel araç daha mantıklı bana göre ama uzun yol yapanlar için..tabi az da pahalı.

Dizel araba arıza yaptı mı çok uğraştırır eğer enjektör arızası yaparsa tanesi bin tl ki yüksek km li arabalarda yada bakımsız arabalarda bu çok gözleniyor 4 enjektörde 4 bin tl yapar buda uçuk bir rakam benzin+lp ve benzinlinin bakımı kolay anlaya usta çok o yüzden rahatlık diyebilirim ben 4 gözle prinsten haber bekliyorum umarım 2500-3000 tl arasında güzel bi sistem getirirde bunca insan rahatlar :)