škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Tsi motora lpg

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
"Bu yeni sistemler tamamen sıvı lpg ile %100 lpg kullanımına dayalı çözümler. Neredeyse yol bilgisayarındaki rakam kadar lpg yakıyor, başka da benzin falan yakmıyor. Tasarruf = 1-(2.30/4.30)=%46 gibi...

Yani 100 km'de ort 7.5 litre desek 15 TL,
10 bin km'de 1500 TL kabaca..."
Üstad dediğin gibiyse sorun yok.ben bundan şunu anlıyorum benzin olmadan da bu yakıtla kullanılabilecek yani doğrumu anlamışım.Eğer öyleyse tsi ile fsi mpi ye göre daha avantajlı konuma gelecek gibi,herhalde.
Ama ben ortalama 20 bin km de amorti edeceğim demektir senin hesaplamalara göre ki bu da benim için 3 yıl demektir.1500 tl ye kadar makul ama yukarısı için 3 yıl ölmeden beklemem gerekecek.haaaa şu da var benzin bi bakarsın 10 tl ye dayanmış kafayı sıyırmıştır o zaman hemen takarız.
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı kerem61

• Twincharged Stratified in
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı
Yazılanlara bakılırsa bu tür durumlarda 40-50 barın üzerinde basınç oluşursa şamandıra sistemi gazı depodan tahliye ediyormuş.

buyuk konusmak dogru degıl ama ıns lpg lı arac kullanmam.benzin daha güvenli

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Alıntı yapılan: fenomen;226900
"Bu yeni sistemler tamamen sıvı lpg ile %100 lpg kullanımına dayalı çözümler. Neredeyse yol bilgisayarındaki rakam kadar lpg yakıyor, başka da benzin falan yakmıyor. Tasarruf = 1-(2.30/4.30)=%46 gibi...

Yani 100 km'de ort 7.5 litre desek 15 TL,
10 bin km'de 1500 TL kabaca..."
Üstad dediğin gibiyse sorun yok.ben bundan şunu anlıyorum benzin olmadan da bu yakıtla kullanılabilecek yani doğrumu anlamışım.Eğer öyleyse tsi ile fsi mpi ye göre daha avantajlı konuma gelecek gibi,herhalde.
Ama ben ortalama 20 bin km de amorti edeceğim demektir senin hesaplamalara göre ki bu da benim için 3 yıl demektir.1500 tl ye kadar makul ama yukarısı için 3 yıl ölmeden beklemem gerekecek.haaaa şu da var benzin bi bakarsın 10 tl ye dayanmış kafayı sıyırmıştır o zaman hemen takarız.

Aynen öyle hocam, ama bazı tereddütler de yok değil. Sistem bi otursun bakalım beklentileri karşılıyor mu, uygun fiyatlara gelecek mi? Aslında ar-ge masrafı çıkarıldıktan sonra ucuzlamaması için bir sebep yok çünkü klasik sıralı sistemlerden daha az parçadan oluşuyor. En basitinden lpg ecu'su yok.

Alıntı yapılan: kerem61;226906
buyuk konusmak dogru degıl ama ıns lpg lı arac kullanmam.benzin daha güvenli

Bizimkisi de mecburiyet işte, güvenlik önlemleri olsa da lpg'siz araca göre + risk taşıdığı bir gerçek.

Çevrimdışı Black-Dolphine

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
selamlar arkadaşlar,

kendin skoda kullanmıyorum. aracım Mazda CX-7 2,3 DİSİ Turbo motorlu direkt enjeksionlu yani skoda da tsi.

LPG Sistemi İCOM JTG HP. İtalyan markası.
Şimdik yaklasık 15000 km den beri kullanıyorum ve hiç sorunum yok.
Sabahları lpg ile aracımı çalıştırıyorum.
Ondan bu yana hiç benzin almadım! :-)

İzmirde taktırdım. Türkiye Distribütörü. Frontkit Otogaz Sistemleri.
Sistemi tavsiye ederim. yaklaşık 7 yıldan beri lpg sistemlerin ile ilgileniyorum ama böyle bir dört dörtlük sistem görmedim.

www.frontkit.com

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Black-Dolphine;229970
selamlar arkadaşlar,

kendin skoda kullanmıyorum. aracım Mazda CX-7 2,3 DİSİ Turbo motorlu direkt enjeksionlu yani skoda da tsi.

LPG Sistemi İCOM JTG HP. İtalyan markası.
Şimdik yaklasık 15000 km den beri kullanıyorum ve hiç sorunum yok.
Sabahları lpg ile aracımı çalıştırıyorum.
Ondan bu yana hiç benzin almadım! :-)

İzmirde taktırdım. Türkiye Distribütörü. Frontkit Otogaz Sistemleri.
Sistemi tavsiye ederim. yaklaşık 7 yıldan beri lpg sistemlerin ile ilgileniyorum ama böyle bir dört dörtlük sistem görmedim.

www.frontkit.com
peki bu firma tsi ve fsi motorlara lpg kiti takıyorlar mı veya takmışlarmı ben baktım firmanın galerisine ama göremedim.,performans ve tasarruf durumu nasıl diğer bilinelerden farkı varmıdır?

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: fenomen;230138
peki bu firma tsi ve fsi motorlara lpg kiti takıyorlar mı veya takmışlarmı ben baktım firmanın galerisine ama göremedim.,performans ve tasarruf durumu nasıl diğer bilinelerden farkı varmıdır?
Audi' nin 4.2 FSI motorlarına takmışlar. Galeride fotoğrafları var.

Çevrimdışı Salih28

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
reklam kokan bi mesaj olmuş sanki ilk ve tek mesajı buraya atmış Necati Bey ?

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur@k@r;230152
Audi' nin 4.2 FSI motorlarına takmışlar. Galeride fotoğrafları var.
uğur bu 4.2 fsi lpg de bile vakumla çeker gibi çekiyordur parayı,sağlıklı olup olmadığı hakkında bilgi yok herhalde,yani takıldığında sonuçları paylaşanlar varmı acaba?

Çevrimdışı Salih28

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı cafer superb

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mygokhan;192014
Şu an Bursa'daki Skoda Bozkurt 'ta LPG uygulanmış bir 1.4 TSI SuperB bulunuyor.Ama nasıl bağlamışlar, nasıl çalışıyor bilmiyorum ama kullandım güzelde gidiyordu..
superb'e tüp yakışırmı ya sinir oldum şimdi