škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Aküyü Yeniledim

Ziyaretçi · 41 · 13905

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Hani hiç çalışmamazlık etmemiş olsada ufaktan bitme emarelerini sezdim, sert direksiyon, saçma sapan gösterge uyarıları falan derken bi yerlerde kalmayayım dedim, gittim sanayiye.

Aklımda jel tip akü vardı ama zamanımda azdı, biraz dolandım akücüler namını duymuş ama onlarada görmek nasip olmamış. Marin tip malzeme satan yerlere bakmak lazım sanırsam, zira tekne aküsü. Sarsıntılı deniz ortamında çalkalanmadığı için jel kullanıyorlar.

Hasılı alamadık :(

Bende madem sülfirik asitli tip akü alacaz dedim iyi bişey olsun. Gittim AC Delco akü aldım. Sanayide "BMW Aküsü" olarakta bilinir. Amerikan malıdır, sanırsam fabrikası Avrupa pazarı için İtalya'da.

Varta düşündüm ama methiyesinide duyduydum, içe sinme meselesi, almadım Varta filan.

Çoğu sanayici Delco dedi. Zaten alacağım şeydi, duydukçada iyice kaldırdım AC Delco'ya :++:

Üzerinden 61A Akuma (stock skoda aküsü) çıktı. İyide durumdaydı valla acıdım ama napak, yasal zorunluluk verdik.

AC Delco'nun 74A olanını aldım :hanz: :hanz: :hanz:Artık 3 silindir araba motorun startına gerek yok akü çevirir götürür :p

Çıkan akü

Olurda teyp şifre mifre ister (gerçi belli bi süre için istemez) camların tek dokunuş özelliği kaybolur falan diye takviye çektirdim alternatöre.

Bu da yeni bataryam 74A Delco. Marşa dokun çek :D Baya fark oldu eskimiş aküme nazaran, direksiyonda daha hafif ;)

Bu da arttı :lol: :lol: (yeni aküye ufak geliyor :))

3 yılda garanti verdiler, hususi araca Delco 3 yıl veriyormuş, 3 yıl gitse zaten yeter :D

Akü takılırken baktım usta orda bişeylerle uğraşıyor, bi tarafları kırmasın diye ben söktüydüm aküyü, bu ne yav diyor :D Benim sislere bağladığım röle, kafasına göre takmış :D Haliyle çalışmadı sisler 3-4 kiş toplanmış onu tartışıyor ben kenarda cigara içip bi amcayla muhabbet ediyordum.

Beceremediler, dedim geri bass.... bağladım mis gibi yeniden.

« Son Düzenleme: 10 Ocak 2011, 22:40:22 Gönderen: hakanerdogan »

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hayırlı olsun abi gülge güle marşla :D

Balastların izalasyonunada bittim bu arada gazete üzerine koli bandı :D

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Abi hayırlı olsun...

Balastlara bende bittim,süper olmuş :++:

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: Can;179849
Abi hayırlı olsun...

Balastlara bende bittim,süper olmuş :++:

Alıntı yapılan: kadir_;179845
Hayırlı olsun abi gülge güle marşla :D

Balastların izalasyonunada bittim bu arada gazete üzerine koli bandı :D

Home-made olum sizin gibi servislerde taktırmadık :D

Arabayı denize at çıkar, o balast ıslanmaz, ıslansın bileklerimi keserim :++:

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
El emeğine saygımız varda,işin içinde sen olunca daha cafcaflı birşeyler beklerdik abi,olmadı böyle :D
Şaka bir yana,motor temizliği yaparken sardın,sonra sökmeye üşendin diye düşünüyorum :D

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: Can;179854
El emeğine saygımız varda,işin içinde sen olunca daha cafcaflı birşeyler beklerdik abi,olmadı böyle :D
Şaka bir yana,motor temizliği yaparken sardın,sonra sökmeye üşendin diye düşünüyorum :D

Yaklaştın ama değil :D

Balastlara uygun bi yer gözüme kestirdim, çift taraflı bant kullandım kalitelisinden, boş kalan yerlerede bi tüp silikonu bocaladım boşalttım :D Sonra o kuruyasıya dek geçici olarak koli bandı ile sarıp destekledim, bir gazete kağıdındanda top yaparak sıkıştırmak sûreti ile balastlara destek yaptım,

"Kuruyana kadar" felsefesi ile başladı her şey, 1 senedir orda :hanz:

Belki havasızlıktan silikon bile hâla yaştır :++:

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakanerdogan;179855
Yaklaştın ama değil :D

Balastlara uygun bi yer gözüme kestirdim, çift taraflı bant kullandım kalitelisinden, boş kalan yerlerede bi tüp silikonu bocaladım boşalttım :D Sonra o kuruyasıya dek geçici olarak koli bandı ile sarıp destekledim, bir gazete kağıdındanda top yaparak sıkıştırmak sûreti ile balastlara destek yaptım,

"Kuruyana kadar" felsefesi ile başladı her şey, 1 senedir orda :hanz:

Belki havasızlıktan silikon bile hâla yaştır :++:

Boşver abi kalsın,faydası çok zararı yok :D

Çevrimdışı SEAHAWK

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Güle güle kullan Hakan.:) Akü bilgim de gayet sınırlı; ilerde gerektiğinde senden tavsiye alırım artık.:D
SEAT CORDOBA 1.4 TDI 80HP
[SIGPIC][/SIGPIC]

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: SEAHAWK;179872
Güle güle kullan Hakan.:) Akü bilgim de gayet sınırlı; ilerde gerektiğinde senden tavsiye alırım artık.:D

Hoca test edildi, 61A'lık stock yuvasına kasmadan 74A sığıyor, ama biraz ince eli işi lazım sağı solu plastik, kırmayacak kişi gerek.

Akü adı davası ise çetrefilli mesele, AC Delco, Varta, Delphi iyi mallar ithalde.

Yerlide Mutlu Silver iyi mal bildiğim.

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı mustisahin

• T U R B O T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
İyi günlerde kullan Hakan, soguklar gelmeye basladı, akü seni yolda bırakmadan degistirmen iyi olmus,

Ugur A.

• Ziyaretçi

Çevrimdışı kadtas

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Hayırlı olsun.. Akü'nün fiyatı nedir?

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Güle güle kullan, marşın tek olsun her zaman olduğu gibi :ok:

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Güle güle kullan, röle riskli; bağlantılarını yenile, röleye soket kullan...arabayı da kendini de yakma...:ok:
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)