škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

klima soğutmuyor

mcan · 221 · 48822

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Rujdi

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hanikoduduko;572031
Bolero reset mi ediyor, yoksa kapanıyor mu?

Flash bellek ya da sd karttan müzik dinlerken belirsiz zaman aralıklarında kendiliğinden kapanıp tekrar açılıyor.Kaldığı yerden müziğe devam ediyor.

Çevrimdışı hanikoduduko

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Rujdi;572032
Flash bellek ya da sd karttan müzik dinlerken belirsiz zaman aralıklarında kendiliğinden kapanıp tekrar açılıyor.Kaldığı yerden müziğe devam ediyor.

Aynı şekilde benimki de resetliyor. (sadece dediğiniz gibi sd kart veya flash bellekten dinlerken oluyor). Burada şuna dikkat ettim, bu durum daha çok tümsek vb den geçerken, kötü yollarda veya sert virajlarda tekrar ediyor. Dolayısıyla kart veya bellekte tam o anda bir temassızlık olabileceği aklıma geliyor.
Öte yandan bu konuyu açıkçası hiç dert etmiyorum. Müzik ve müzik sistemi bir araçta benim için en son kalem :)

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Müziği bırakalım yola bakalım arkadaşlar. Gerçi müziksiz yol da çekilmiyor ya...;) Yine de seyir halinde kafayı takıp kurcalamamakta fayda var!

Çevrimdışı emre1802

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hanikoduduko;572027
Emre Bey,

Bu değişimlerden sonra geçici soğutma arızası hiç tekrarladı mı?

Saygılar

Şu ana kadar klimada soğutma ile alakalı bir problem yaşamadım. Ama şu anda klima açıldığı zaman hep en soğukta duruyor. Bu problemi bahar aylarında, klimayı 22 dereceye sabitlediğim zaman yapıyordu. Yani sıcak üflemesi gerekirken, camdan geçen güneş arabanın içini ısıttığı zaman soğutmakta sorun yaşıyordum.
Parça değişiminden sonra sıkıntı yaşamadım şu ana kadar. Yaşarsam eğer burada sizlerle paylaşırım.

SD kart dinlerken bolero resetlemesine gelirsek:
Sorun bence bolero sisteminde değil yazılımında. Çünkü: radyo kanallarının otomatik kanal logosu kaydetmesi açık ise bunu yapıyor. Ama radyoda bu seçeneği kaldırırsanız bolero resetlemiyor. Yeni bir kanal kaydedeceğiniz zaman ise otomatik logo yüklemeyi aktif hale getirin, kanalları kaydettikten sonra tekrar pasif hale getirin. Ben bunu yapıyorum ve şu ana kadar bir kere bile resetlemedi.
Not: Bunu serviste yapılan değişikliklerden öğrendim.

Çevrimdışı kolgezer

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bu klima olayı cidden canımı sıkmaya başladı.son günlerde sürekli sıcak üflüyor. Biraz orasını burasını kurcalıyorsun, soğuk üflemeye başladı nihayet diyorsun. Ancak low ayarında bile 1 saat geçiyor hala soğuk denilebilecek bir hava üflemiyor. Velhasıl klimadan hiç memnun değilim. Yazın ne yapacağız bilemiyorum.

Çevrimdışı abeyy

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Yeni yazilimda fayda etmedi hala hata veriyor

GT-I9190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı Cncskn52

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bizim klimada bu sorun vardi zamanla kendi kendine düzeldi buna rağmen gidip persembe guncellemesini yaptirdim suan sorun yok gibi duzgun calisiyor

Çevrimdışı haberci

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bu sorunu düzeltmek bu kadar zor olmasa gerek, acaba gerekli önem ve öncelik verilmiyor olabilir mi? Kaldı ki yaz geliyor ve sürekli lazım olacak bir donanım...

Çevrimdışı Kılıçaslan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Ben de aynı problemi yaşıyorum. İki tarafta low da olmasına rağmen soğutmadı. Kurcalarken sol ve arka soğuk sağ sıcak üflemeye başladı.Servis yakındı uğradım. Onlar da teyit etti. Randevu alıp aracı tekrar çalıştırdığımda sağ tarafta soğuk üflemeye başladı. Servis dönüş yaparak yazılım güncellemesi gerektiğini, daha önce 331-E kodlu güncellemelerin yapıldığını ancak şikayetlerin devam etmesi nedeniyle yeniden yeni bir güncelleme gerektiğini ancak bu güncelleme çalışması devam ettiğinden henüz servislere gönderilmediğini, kısa bir süre içinde tamamlanacağını tahmin ettiklerini ve beni çağıracaklarını belirttiler. Bu arada low seviyesindeki soğutmasının da yeterli olmadığını düşünüyorum. Önceki araçta (407) en düşük ayarda elimi havalandırmaya koyduğumda bariz üşütürdü. Bunda ise o kadar soğutmadığını düşünüyorum. Çünkü ekrana göre en düşük sıcaklık 16 ve low şeklinde ama havalandırmadan çıkan hava bu derecede değil sanki.

Çevrimdışı Kılıçaslan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Diğer serviste dönüş yaptı. Benzer cevap verdi. Geçici çözüm olarak senkronize tuşu da açıkken birkaç kez LO-HI arası çevirmeyi tavsiye ettiler.

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
MÜMKünse bizim leondan aktarsınlar sorunsuz çalışıyor.

Çevrimdışı badteacher

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
s.a arkadaslar.benim aracım insallah haziranda gelecek.yeni gelecek araclarda da bu sorun devam edermi?

Çevrimdışı smsener

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Benim aracimda boyle seyler yasamadim yada dikkat etmedim. 2016 model Mart basinda aldim, 8500km'de.

Bende ayar pek yoktur. Ya hi'da ya lo'da kullaniyorum hep calisti.
Ama lo'da ki sogutma bana yeterli degil gibi geliyor. Daha onceki araclarimda icerisi 19'da buz olurda bunda eh iste oluyorum.
Koltuk sogutma yada isitma mevsime gore bindigim an calisir.

Çevrimdışı mfuluat

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Aynı problem benim 2012 model Skoda Octavia'mda da oluyordu :) Motor ısınmasına rağmen soğuk hava gelmediğinde bir kere Hi-Lo yapınca düzeliyordu. Aynı problemin bu kadar zamandır devam etmesi de ilginç.

Çevrimdışı Hipek

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar daha dün servisteydim. Yeni yazılım hala gelmemiş bilgilerinize. Aracı bu hafta çağıracaklar kapı ayarlarını ve kabindeki motor sesi sorununu gidermeye çalışacaklar.