škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

klima soğutmuyor

mcan · 221 · 49417

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı kolgezer

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
çarşamba günü servisten randevu aldım. Götüreceğim aracı çözdüler çözdüler çözemediler bana kliması çalışan d1 segmenti bir araç vermelerini isteyeceğim. 6 ay olmuş arabayı alalı hala klima sorunu çözülmedi. Bu durum resmen ayıplı mal statüsünde değerlendirilmeli, almanya da durum nasıl çok merak ediyorum doğrusu. onlar da bizim gibi kuzu kuzu sorunun giderilmesini mi bekliyolar acaba.

Çevrimdışı eozen81

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
2 aydır kullandığım 2016 model SuperB de bariz sıcak üfleme sorununu ben de yaşıyorum. İşin kötü yanı ne zaman bu sorun oluyor, buna ne sebep oluyor bunları bilememek. Lütfen servise gidip güncelleme yaptıranlar 2-3 hafta sonra sorunları devam ediyor mu buradan yazarsa çok iyi olur.

Çevrimdışı yufotym

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Benim de sıcak üfleme problemim vardı. Yaklaşık 1.5 ay önce güncellendi. Şu an için bir problem yaşamadım.

Çevrimdışı kolgezer

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: yufotym;576321
Benim de sıcak üfleme problemim vardı. Yaklaşık 1.5 ay önce güncellendi. Şu an için bir problem yaşamadım.

and oto da mı efe de mi yaptırdınız güncellemeyi?

Çevrimdışı Leca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hadi havalar serin gitti, o kadar klimaya muhtaç olmadık ama sıcaklar kapıda ve bu sıcak üfleme olayı can sıkabilir. Biran önce bir çözüm bekliyoruz, inşallah olumlu bir gelişme yaşanır.

Çevrimdışı kolgezer

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Servislerde şu an için yapılan geçici çözüm şu şekildedir arkadaşlar:

1-A.C tuşuna basınız.
2-Auto tuşuna basınız.
3-Fanın seviyesini High konumuna getirip, sıcak üflemeye başladıktan sonra 5-6 sn. bekleyiniz.
4-Fanı Low seviyesine getiriniz. Soğuk üflemeye başlayacaktır.

Not: kontak kapatmadan önce klimayı (AC tuşu) kapatmazsanız, her defasında bu işlemi yapmakla uğraşmazsınız.

Çevrimdışı haberci

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bu iş gerçekten çok uzadı, hatta tadını kaçırdı. Tamam hata olabilir, bu normal, her markada mümkündür, ama klima gibi çok önemli bir sistemle alakalı soruna bu kadar zamandır hala çözüm getiril(e)memiş olması gerçekten can sıkıcı bir durum. İnşallah artık bir çözüm bulunur...

Çevrimdışı yufotym

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kolgezer;576394
and oto da mı efe de mi yaptırdınız güncellemeyi?

Efe'de..

Çevrimdışı kolgezer

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Sorunla ilgili olarak dün servisteydim. Yüce otonun durumu fabrikaya bildirdiği, fakat üreticinin bu konu sadece tr den şikayet alıyoruz başka hiçbir ülkeden klimayla alakalı şikayet almıyoruz demesi üzerine, yüce oto gönderin elemanlarınızı gelin bakın araçlara demiş. bunun üzerine geçtiğimiz ay 6-7 kişilik bir ekip gelmiş ve 1 hafta boyunca iatanbuldaki araçları incelemişler. sorunu kabul edip şimdilik yukarıda bahsettiğim işlemi yapın biz üzerinde çalışacağız diyip ayrılmışlar.Eski yazılım güncellemesinin de kar etmediği anlaşıldığından servislere şu an yukarıdaki basit kullanım tarifinin dışında hiçbir müdahale yapılmaması talimatı verilmiş. ben yine de şikayetimi kayda alınması için servise giriş çıkış yaptırıp ayrıldım servisten.

Ancak, benim tavsiyem bu konuda birlik olup, duyarlılığı artırmak yönündedir.Fabrikanın ilgili birimini hep birlikte mail yağmuruna tutalım derim. Bir forum dayanışması olarak herkesin desteği çok önemlidir.Zira bunu yapmazsak bütün yaz soğuk değil serin hava üfleyecek bu klimalar. biraz araştırma yaptım ama tam olarak bir iletişim adresi bulamadım. Araştırmalarıma devam edeceğim ama bu arada bulan olursa o adresi paylaşsın ve hepbirlikte o adrese mail atalım.

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kolgezer;577038
Sorunla ilgili olarak dün servisteydim. Yüce otonun durumu fabrikaya bildirdiği, fakat üreticinin bu konu sadece tr den şikayet alıyoruz başka hiçbir ülkeden klimayla alakalı şikayet almıyoruz demesi üzerine, yüce oto gönderin elemanlarınızı gelin bakın araçlara demiş. bunun üzerine geçtiğimiz ay 6-7 kişilik bir ekip gelmiş ve 1 hafta boyunca iatanbuldaki araçları incelemişler. sorunu kabul edip şimdilik yukarıda bahsettiğim işlemi yapın biz üzerinde çalışacağız diyip ayrılmışlar.Eski yazılım güncellemesinin de kar etmediği anlaşıldığından servislere şu an yukarıdaki basit kullanım tarifinin dışında hiçbir müdahale yapılmaması talimatı verilmiş. ben yine de şikayetimi kayda alınması için servise giriş çıkış yaptırıp ayrıldım servisten.

Ancak, benim tavsiyem bu konuda birlik olup, duyarlılığı artırmak yönündedir.Fabrikanın ilgili birimini hep birlikte mail yağmuruna tutalım derim. Bir forum dayanışması olarak herkesin desteği çok önemlidir.Zira bunu yapmazsak bütün yaz soğuk değil serin hava üfleyecek bu klimalar. biraz araştırma yaptım ama tam olarak bir iletişim adresi bulamadım. Araştırmalarıma devam edeceğim ama bu arada bulan olursa o adresi paylaşsın ve hepbirlikte o adrese mail atalım.

Bütün sorunlu seri araçlar bize mi denk gelmiş yani? O enteresan bir açıklama olmuş. Yine de Yüce'nin girişimi ve Skoda'nın kendi teknik ekibini göndermesi olumlu bir gelişme tabii...
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı eozen81

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Facebook.com/Skoda dan mesaj bombalayalim yurtdışına [emoji4]

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Çevrimdışı wertasd

• Sabreden Derviş
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Merhaba,
Bir şekilde iletişiminiz varsa aşağıdaki konuyu iletebilirsiniz. Sadece Türkiye'de değil sorun. Ha, sorun iletilmesi belki mevsimsel olarak değişik alanda olduğumuzdandır.

http://www.briskoda.net/forums/topic/394107-blowing-hot-air/

Çevrimdışı hanikoduduko

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: wertasd;577072
Merhaba,
Bir şekilde iletişiminiz varsa aşağıdaki konuyu iletebilirsiniz. Sadece Türkiye'de değil sorun. Ha, sorun iletilmesi belki mevsimsel olarak değişik alanda olduğumuzdandır.

http://www.briskoda.net/forums/topic/394107-blowing-hot-air/

Britanya forumundakilerin problemi de bizimkiler ile aynı. Dolayısıyla Skoda'nın bu sorun sadece Türkiye'de demesi saçmalık. Aynı fabrikada aynı klima sistemi ile üretilen araçlar. Mutlaka her yerde bu sorun olur.

Briskoda forumundakiler sorunun teşhisi ve çözümü konusunda bizden daha gerideler. Ama sonuçta İspanya'dan birisi de klimayı resetlemeyi önermiş zaten. Ki bence de en iyi çözüm şimdilik bu (geçici çözüm).

Kendi durumumu da yazayım: 7 Nisandaki güncellemeden sonra klimanın çalışma performansından son derece memnunum. Gayet güzel soğutuyor.
Bu geçici klima hatasını o günden bu yana 2 defa yaptı. İkisinde de durmadan hemen reset ettim, anında düzeldi.
Bu hatanın yazılımsal olduğu aşikar. Bana gelen bilgiye göre yazılımdaki bu problem bulundu ve çözüm için yeni güncelleme gelecek. Doğru olduğunu ümit ediyorum. Bakalım bu işe yarayacak mı, göreceğiz.

Çevrimdışı hanikoduduko

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: eozen81;577067
Facebook.com/Skoda dan mesaj bombalayalim yurtdışına [emoji4]

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Katılıyorum. Facebook değerlendirilebilir.

Ben daha önce şanzıman devir aralıkları için skoda çek cumhuriyetine email atmıştım, gayet güzel cevapladılar.
ancak bu klima konusu ile ilgili aynı adrese attığım 3 email de okunmadı.

Çevrimdışı kolgezer

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben aşağıdaki adrese bir şikayet maili attım. Belki mail sayısının artması problemin önemini artırır diye düşünüyorum.

Mail adresi: info@skoda-info.cz