škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Bolero 6.5" ve MirrorLink sorunsalı

ordic · 164 · 83837

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mert-erdem

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: khalil;608125
Arkadaşlar burada konuya bir açıklık getirmek istiyorum. Octavia aracı olanlar ile Rapid aracı olanlarda aynı 6,5 Bolero ekran olmasına rağmen iki farklı durum var:
1- Octaviaların Bolero ekranı Ana menüde SmartLink ikonu var, Rapidlerde yok.
2- Octaviaların Bolero ekranı sol alt köşedeki tuş Voice yazıyor, Rapidledeki TP yazıyor.
Sonuç olarak Dün bende servis yetkilisiyle görüştüm ve aldığım cevab Ana menüde SmartLink ikonu yoksa aktivasyon işleminin yapılamıyacağıydi. Octavialarda SmartLink ikonu olduğu için onlarda aktivasyon yapılabiliyor ve düzgün birşekilde çalışıyor.

Hocam yurt dışında TP yazanlarda da MirrorLink var.

Çevrimdışı khalil

• Kahraman Üye
  • KAMIQ
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mert-erdem;608493
Hocam yurt dışında TP yazanlarda da MirrorLink var.

Doğrudur. Çifte standart olunca normaldir.:) O zaman bizim araçlara da birşekilde yapılabilmesi lazım bunun. Bizim araçlardaki öncelikle Ana menüye SmartLink ikonunu getirtebilecek bir yazılım veya donanım değişikliği(servisin belirlemesi lazım). Ardından Aktivasyon kodu ile özelliğin aktifleştirilmesi gerekir tahminimce.
Octavia A7 lerde aktivasyon kampanyası başlamış, herkes gidiyor mesela. Ortalama 400 TL'ye açtırıp keyifli bir şekilde kullanyorlar.
Artık bizde saygıdeğer yetkili servislerimizden böyle güzel bir aksiyon bekliyoruz açıkçası. Talep çığır gibi büyüyor çünkü.

Çevrimdışı mert-erdem

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: khalil;608494
Doğrudur. Çifte standart olunca normaldir.:) O zaman bizim araçlara da birşekilde yapılabilmesi lazım bunun. Bizim araçlardaki öncelikle Ana menüye SmartLink ikonunu getirtebilecek bir yazılım veya donanım değişikliği(servisin belirlemesi lazım). Ardından Aktivasyon kodu ile özelliğin aktifleştirilmesi gerekir tahminimce.
Octavia A7 lerde aktivasyon kampanyası başlamış, herkes gidiyor mesela. Ortalama 400 TL'ye açtırıp keyifli bir şekilde kullanyorlar.
Artık bizde saygıdeğer yetkili servislerimizden böyle güzel bir aksiyon bekliyoruz açıkçası. Talep çığır gibi büyüyor çünkü.

firmware update ile özelliği açılabileceğini düşünüyorum, MirrorLink olan cihazların donanım kimlikleri aynıysa mutlaka bir şekilde yapılması gerekiyor.
 Mesela eski fabia aracımda swing radyo vardı, arka kapılarda hoparlör yoktu, radyonun menüsünde sadece (sağ/sol) yani balans seçeneği vardı, hoparlörler bağlanınca fader (ön/arka) seçenekleri menüye gelmişti. aklımda deli sorular.
« Son Düzenleme: 18 Şubat 2017, 16:25:15 Gönderen: mert-erdem »

Çevrimdışı khalil

• Kahraman Üye
  • KAMIQ
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mert-erdem;608495
frimware update ile özelliği açılabileceğini düşünüyorum, MirrorLink olan cihazların donanım kimlikleri aynıysa mutlaka bir şekilde yapılması gerekiyor.
 Mesela eski fabia aracımda swing radyo vardı, arka kapılarda hoparlör yoktu, radyonun menüsünde sadece (sağ/sol) yani balans seçeneği vardı, hoparlörler bağlanınca fader (ön/arka) seçenekleri menüye gelmişti. aklımda deli sorular.

Bence yurt dışındaki aynı model Rapid araçlara bakmak lazım. Menülerine girip donanım ve yazılım  kodlarını bizimkilerle karşılaştırmak lazım.

Çevrimdışı Arai

• Bahtsız
  • Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar Özellik donanım herşey var. Araçlarımız Android Auto özelliğinide destekliyor. Servisle görüştüm ben. Fakat 700 TL civarı bir ödeme yaparak aktivasyon yaptırmamız lazım. Kod satın alarak aktivasyon yaptırdıktan sonra çalışacakmış o özellik. Bende dedim o parayı verip zaten tüm bu özelliklerin olduğu yeni bir sistem satın alırım siz nasıl bir mantık ile o kodu 700 liraya satıyorsunuz. İşin aslı astarı o özelliğin hepimizde olduğu fakat fabrikadan çıkarkan gömülü ve pasif geldiği aktif etmek için 700 tl istedikleri.

Çevrimdışı khalil

• Kahraman Üye
  • KAMIQ
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Arai;608733
Arkadaşlar Özellik donanım herşey var. Araçlarımız Android Auto özelliğinide destekliyor. Servisle görüştüm ben. Fakat 700 TL civarı bir ödeme yaparak aktivasyon yaptırmamız lazım. Kod satın alarak aktivasyon yaptırdıktan sonra çalışacakmış o özellik. Bende dedim o parayı verip zaten tüm bu özelliklerin olduğu yeni bir sistem satın alırım siz nasıl bir mantık ile o kodu 700 liraya satıyorsunuz. İşin aslı astarı o özelliğin hepimizde olduğu fakat fabrikadan çıkarkan gömülü ve pasif geldiği aktif etmek için 700 tl istedikleri.

Tamam. Yeter ki olsun. Kesin olacağını bilsem 700 tl vermeye razıyım ben. Hangi servis dedi bunu. Hemen açtırmak istiyorum.

Çevrimdışı Arai

• Bahtsız
  • Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: khalil;608809
Tamam. Yeter ki olsun. Kesin olacağını bilsem 700 tl vermeye razıyım ben. Hangi servis dedi bunu. Hemen açtırmak istiyorum.

Hocam bu fiyat şuanda sanırım 365 TL ye falan düşmüş, Ben Cuma günü aracı 15 bin bakımına götüreceğim eğer unutmazsam fiyat sorarım tekrar.

Çevrimdışı khalil

• Kahraman Üye
  • KAMIQ
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Arai;608882
Hocam bu fiyat şuanda sanırım 365 TL ye falan düşmüş, Ben Cuma günü aracı 15 bin bakımına götüreceğim eğer unutmazsam fiyat sorarım tekrar.

Hocam mesele fiyat değil zaten. Bizim Rapid araçlarımızdaki ortak meselemiz,  diğer aynı tip ekrana sahip skoda modellerinde kullanılabilen SmartLink'in bizde kullanılamamasıdır.
Sizden ricam servise gittiğinizde özellikle bunu belirtmeniz olacak. Yani menüde çıkmayan SmartLink ikonu ve aktivasyonu gerçekten yapılabiliyor mu? Yada daha önce bunu yaptıkları bir örnek Rapid aracı var mı?
Bunları soruyorum çünkü İstanbu'daki servisler Rapid araçlarında bunun mümkün olmadığını söylediler. Belki de oradaki servin bildiği birşeyler vardır.

Çevrimdışı Arai

• Bahtsız
  • Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Ben sorduğumda servis yapabiliyoruz dedi. 700 tl rica etti. Skoda rapid spaceback için

Çevrimdışı khalil

• Kahraman Üye
  • KAMIQ
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Arai;609054
Ben sorduğumda servis yapabiliyoruz dedi. 700 tl rica etti. Skoda rapid spaceback için

Hadi bakalım. İnşallah yapabiliyorlardır. Yapsınlar da bitsin artık bu çile:)...

Çevrimdışı Arai

• Bahtsız
  • Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
şahsen ben şuan yaptırmam yapabiliyorlarsa dahi. aracımda donanım olarak mevcut olan birşeyin sadece aktivasyonu için okadar para vermem. 1 ay önce 700 lira diyorlardı. Bugün 365 TL. Belli ki yarın öbür gün ücret ödemeden yapılabilecek birşey bu :D

Çevrimdışı khalil

• Kahraman Üye
  • KAMIQ
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Arai;609092
şahsen ben şuan yaptırmam yapabiliyorlarsa dahi. aracımda donanım olarak mevcut olan birşeyin sadece aktivasyonu için okadar para vermem. 1 ay önce 700 lira diyorlardı. Bugün 365 TL. Belli ki yarın öbür gün ücret ödemeden yapılabilecek birşey bu :D

Ben yaptırırım valla. Gerekirse Ankara'ya bile gelirim.:)

Çevrimdışı Arai

• Bahtsız
  • Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Peki diyelim ki yaptırdın, telefonunda android auto var mı?

Çevrimdışı khalil

• Kahraman Üye
  • KAMIQ
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Arai;609098
Peki diyelim ki yaptırdın, telefonunda android auto var mı?

Var tabi ki. Orası kolay iş. :) SmartLink olduktan sonra gerisi kolay.

Çevrimdışı Arai

• Bahtsız
  • Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Yarın unutmazsam eğer Aydoğanlar otoda soracağım Sol altta TP olan modellerde var mı bu uygulama diye. Efe Skoda yapıyoruz 700 tl den haber verin siz demişti.