škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Günlük yakıt değerleriniz..

gokcen59 · 4900 · 2263992

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Son depo ortalamam. Shell nitro ile, 187 liraya doldu. 24 kurş yakmış km' de. Pompa veriside 5.8litre/100 km . YB çok az fazla gosteriyor.

Çevrimdışı frtblt

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
2011 1.2 70 hp ikinci el olarak geçen hafta aldım , deneme için 100 TL 'lik benzin aldım 310 km yol yaptı , şehir içi trafiği fazla olmayan Silivri'deyim.

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Bugün kastamonuya gidip geldim. Rakım farkı var, kastamonu 600-700m daha yüksek. Giderken telaş yoktu 105 gibi sabit gittim genelde. Dönüşte ise acele vardı 130-160 bandında geldim. Hız ort daha düşük çünkü 5-6 yerde yol yapım çalışması vardı. Ortalamalar

Dönüş.

Gidiş.

Çevrimdışı mustisahin

• T U R B O T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Rodaj sonrası 100 km de minimum yarım litre yakıt düsecek bence Ilker Hocam,

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mustisahin;596387
Rodaj sonrası 100 km de minimum yarım litre yakıt düsecek bence Ilker Hocam,

Basınca yakıyor hacı :D

Bir de zorlamama rağmen 180'i geçemedim. Kaymak asfalt düz yolda 5'e çektim uzun düzlükte asıldım 178'i geçemedi. Sonra yine düzlükle 4e alıp asıldım 179u geçemedi. 6. Vites zaten çok uzun hızlanması iyi değil ekonomi odaklı. 2000 devirde 125 yapıyor. 180i geçememesi enteresan geldi. Ceed'de 1 kere düzde denemiştim 200'de limitöre giriyor ama 200'e kafa atıyor ibre resmen. 150-200 arası şaka gibi hızlanıyordu.

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: turker;596394

Bir de zorlamama rağmen 180'i geçemedim. Kaymak asfalt düz yolda 5'e çektim uzun düzlükte asıldım 178'i geçemedi. Sonra yine düzlükle 4e alıp asıldım 179u geçemedi. 6. Vites zaten çok uzun hızlanması iyi değil ekonomi odaklı. 2000 devirde 125 yapıyor. 180i geçememesi enteresan geldi. Ceed'de 1 kere düzde denemiştim 200'de limitöre giriyor ama 200'e kafa atıyor ibre resmen. 150-200 arası şaka gibi hızlanıyordu.

Abi focusla vites oranları ayni gibi duruyor. Eger ayni ise soyle soyleyeyim araba 5. Viteste top speed yapamiyor kisa geliyor 6. Vites ise uzun geliyor 6 da da bu yuzden yapamiyor. Motorda max gucu 3600 devirde verince ustler iyice iptal top speed yapacagi devirde araba 115hpyi birak tahminim 100-105 hp anca uretiyordur. Bende focusla duzde 200-205 anca goruyorum. Ilk zamanlarda da 180 gibi bi durakliyordu normal yani. Bu arada iniste ben 218 gordum.

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: turker;596394

Hocam o kadar paraya yazık ettin:)  Ben o hızlarda daha 5 e atmamış oluyorum :D

A0001 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Akif Hoca;596442
Hocam o kadar paraya yazık ettin:)  Ben o hızlarda daha 5 e atmamış oluyorum :D

A0001 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Aslında 6 ile gidiş güzel, özellikle motor sesi açısından. 1750 devirde 106 ile gidiyor mesela, max tork devri olduğundan da o hızda az yakıyor. Ama 6'da son hız denemesi için uzun düzlük gerekiyor. O da anca otobanda olur. Lpg'ye ikna olsam v40/s60 T3 alacam da ı ıh :D

Alıntı yapılan: dgn;596425
Abi focusla vites oranları ayni gibi duruyor. Eger ayni ise soyle soyleyeyim araba 5. Viteste top speed yapamiyor kisa geliyor 6. Vites ise uzun geliyor 6 da da bu yuzden yapamiyor. Motorda max gucu 3600 devirde verince ustler iyice iptal top speed yapacagi devirde araba 115hpyi birak tahminim 100-105 hp anca uretiyordur. Bende focusla duzde 200-205 anca goruyorum. Ilk zamanlarda da 180 gibi bi durakliyordu normal yani. Bu arada iniste ben 218 gordum.

180 direncini kırmam lazım :) Araba açılmamış olduğundan olabilir. Ama dediğin mantıklı. 180'i geçmek için 5 kısa geliyor olabilir.

Dizeller için üst devirler ölü dendiğinde önceden bana çok anlamsız gelirdi, çünkü crdi gayet canlı üstlerde :) Özellikle 150-200 arası kendini buluyor motor. Ama şimdi anladım milletin ne demek istediğini. Bir de bu e-hdi'ler ş.içi az yaksın diye 8v'e dönmüş. Eski 110'luklar 16v, onlar daha rahat devir çeviriyormuş.

Zamanla açılır hele bi bekleyelim ;)

Çevrimdışı Fabia II

• ST Meraklısı
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Benim araç liderliği kimseye bırakmaz, sağolsun kilometrede 40 kuruş yakıyor :)
Kabahati motorundan büyük yani :)

Çevrimdışı halim.ozcelik

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Ben hep 100 liralık alıyorum.p
arabamkacyakar.com diye bir site var. Oraya da bilgi girmekte fayda var. Ben oradan bakarak almıştım.

Çevrimdışı frtblt

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar merhabalar , fabia 2011 1.2 70 hp iki kez 100 tl lik benzin aldım toplamda 520 - 530 km arası yol yaptım şehir içinde , çok dur kalk olmayan Silivri'deyim , sizce 37-38 kuruş bu araç için normal midir , görüşlerinizi yazrsanız sevinirim.

Çevrimdışı OctiCan

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Konu ufaktan canlansın son depoyu doldurduğumdan bu yana 320 km oldu şuan yarı depoda araç. Sabah trafikle üniye gidiyorum akşamda tam trafik saatinde geri dönüyorum bir defa istanbul trafiğinden daha beter bir trafikte 30 km yaptım okadar. Yer yer sıkmalı yer yer dur kalklı tam şehir içi tüketimi oldu anlayacağınız. Yol bilgisayarı 13.8 gösteriyor, daha doğrusu çevirince bu ltye isabet ediyor. Bakımları geldi yaptırınca daha düşer sanırım[emoji23][emoji23] araç Audi A8Long 4.2 v8 quattro 145.000 kmde

Çevrimdışı josephanzel

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Ankara şehir içi aracımı kullanmaya devam ediyorum.

Araçtan tad alarak kullanmadım. Hep yormadan 2000 ve 3000 devir arası.

Rapid Spaceback 1.2 TSI DSG 90PS  2016 model

Km : 970 km

14.12.2016 tarihi itibari ile Kışlık lastik takılı değil.

Yakıt : 5.12 tl

Şehir İçi : 41 kuruş

700 km şehir dışı olmak üzere Uzun süreli

Aracı satın aldığımdan itibaren Karma : 35 Kuruş

Umarım fikir verebilmişimdir.

Benzinli ilk defa aracım oldu. Yani çok mu yakıyor az mı yakıyor. kestiremiyorum farklı araç tecrübeleri olan arkadaşlar paylaşabilir mi ?

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ş.içi 7.5 gibi devam ediyoruz... Ort hız 30 her zamanki gibi.