škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Günlük yakıt değerleriniz..

gokcen59 · 4900 · 2270195

0 Üye ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Benim tdi bu ara kendisini 2.5tdi saniyor.

En son ort 6.9lt idi. 560 ya da 590 km yaptim tek depoyla :)

Çevrimdışı ugurcnplt

• eskici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: viperking;592778

Daha 1.9 sanmış.2.5 olsa 8 10 lt arası olur :D
elegance=ugurcnplt

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: viperking;592778

Ben şehir içi golf ile (tdi dsg euro6) hiç 6 litre altını göremedim. Benim araba fabrika çıkışı 2.0 mı acaba :D

Çevrimdışı neehot

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Minimum 3.6lt ye kadar düşürdüm ama çok sıkıcıydı. Ortalama işe giderken Şişli İkitelli 4.5lt civarı. Akşam dönerken 5lt civarı normal kullanımda. Ama genelde basıyorum, uzun dönem yol ortalamam 6.5lt (Leon St 1.6tdi dsg)

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
1.6 ehdi şu ara 7.0 civarı :) düşer mi bilemiyorum.

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: turker;592797
1.6 ehdi şu ara 7.0 civarı :) düşer mi bilemiyorum.

Biraz ş.dışı mantar harekatı yaptık hsonu. Daha önce de gittiğim yerler, 85x2 = 170km 5.5 yaktı e-hdi. Biraz dağ yolu var (20x2km) ama asfalt. Zamanla düşer düşmez bilemem ama hdi'ın adı çıkmış az yakıyor diye :) ceed'den az yaktığını henüz göremedim :D

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: turker;593328
Biraz ş.dışı mantar harekatı yaptık hsonu. Daha önce de gittiğim yerler, 85x2 = 170km 5.5 yaktı e-hdi. Biraz dağ yolu var (20x2km) ama asfalt. Zamanla düşer düşmez bilemem ama hdi'ın adı çıkmış az yakıyor diye :) ceed'den az yaktığını henüz göremedim :D

Abi valla kanlıcalardan forum hakkımı isterim sen bırak yakıtı tüketimi[emoji23]

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Esariipek;593329
Abi valla kanlıcalardan forum hakkımı isterim sen bırak yakıtı tüketimi[emoji23]

5 tane bulduk o da çoktan insan oldu Emin :D

Çevrimdışı y.tekin

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Merhaba, güncel yakıt tüketimim de benim böyle. Şehir dışında 3.8 lt. Şehir içerisinde 5.0lt.
Şehir dışında ibre yerinden oynamadan Ank-İstanbul'a gittim.

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Son 13 gün içinde yeni aracım 308 1.6 eHdi ile 4 farklı ölçüm yaptım.
174km   5,6 (Kastamonu tarafı, kısmen dağ yolu)
426km   6,9 (Tamamen Karabük ş.içi rutin kullanım alanım - ort 7'nin altına indirmek için uğraştım bazen)
269km   6,4 (Dün gece acil Ankara yolu 3 yetişkin - 130-150 bandında kullandım)
219km   5,1 (Ankaradan dönüş 5.0 + azcık ş.içi. Dönüşte sabit 120 kmh cc ile kullandım)

Bu ölçümlerin 4'ü de bana kalırsa Ceed'den min 0.2 litre fazla yakıt içeriyor :) eHdi - Crdi bağlamında şaşırtıcı geliyor bana. Hele ki ankara dönüşü sabit 120 ile kafa aşağı klimasız... Ceed ile 4.7 4.8 net..

Depo ölçümü herhalde doğru çıkacak görünüyor...

Çevrimdışı ugurcnplt

• eskici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: turker;594680
Son 13 gün içinde yeni aracım 308 1.6 eHdi ile 4 farklı ölçüm yaptım.
174km   5,6 (Kastamonu tarafı, kısmen dağ yolu)
426km   6,9 (Tamamen Karabük ş.içi rutin kullanım alanım - ort 7'nin altına indirmek için uğraştım bazen)
269km   6,4 (Dün gece acil Ankara yolu 3 yetişkin - 130-150 bandında kullandım)
219km   5,1 (Ankaradan dönüş 5.0 + azcık ş.içi. Dönüşte sabit 120 kmh cc ile kullandım)

Bu ölçümlerin 4'ü de bana kalırsa Ceed'den min 0.2 litre fazla yakıt içeriyor :) eHdi - Crdi bağlamında şaşırtıcı geliyor bana. Hele ki ankara dönüşü sabit 120 ile kafa aşağı klimasız... Ceed ile 4.7 4.8 net..

Depo ölçümü herhalde doğru çıkacak görünüyor...

Benim de tahminlerimin üstünde abi.Heralde biraz kullanınca düşer.Ankara'ya giderken rakım varsa normal ama gidişte yüksekmiş biraz.
elegance=ugurcnplt

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ugurcnplt;594685
Benim de tahminlerimin üstünde abi.Heralde biraz kullanınca düşer.Ankara'ya giderken rakım varsa normal ama gidişte yüksekmiş biraz.

Gidişte 250'den 900'e doğru rakım artışı mevcut. Genelde de 145 gibi bir hızda gittim. Biraz fazla şu an için ama düşer herhalde :)

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Octide bizim 1-2 lt arası düşmüştü 4k dan sonra. Başka arabamızda hiç düşme olmamıştı sanmıyorum abi pek düşeceğini

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bu e hdi focustaki 1.6 115 ile aynı değil mi? Bizim focus sehir ici 5.5-5.6 yakiyor. Oda en fazla yani :D uzun yoldada 160-180 hiz araliginda 5.5 falan yakıyor :D

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dgn;594700
Bu e hdi focustaki 1.6 115 ile aynı değil mi? Bizim focus sehir ici 5.5-5.6 yakiyor. Oda en fazla yani :D uzun yoldada 160-180 hiz araliginda 5.5 falan yakıyor :D

Evet aynı makina. Tüketim şartlara göre değişiyor, mesela arabayı aldığım ilk gün ikitelliden karşıya geçene kadar yer yer trafiğe rağmen 4.5 yakmıştım. Sonra 120-130 ile otobanda gelirken hoop 5.4e kadar yükselmişti. Sonlara doğru biraz eko mod yapıp 5 gibi tamamlamıştm yolu.

Bir de bizim ş.içi kullanım şartlarında herkes 7-8 yakıyor o konuda sıkıntı yok. Sadece ceed ile kıyas yaptıpımda,  ilk ve sonbahar gibi klima çalışmayan aylarda 6.7 gibi rahat geziyordum. Yazın kışın 7 gibi oluyordu. Bunda 7 altına pek indiremedim neredeyse 400kmde.