škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Rapid ortak genel sorunlar ve çözümleri köşesi

saday · 499 · 270153

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ÇAVUŞ67

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Ayrıca  klima zaman zaman çalışmıyor. Üfleme yapıyor ancak soğutma yapmıyor. Arabayı stop edip kenara çekiyorum kontağı açıp kapatıyorum ozaman düzeliyor. Aynı sorunu başka yaşayan var mı

Çevrimdışı burak1903

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhabalar . Kadran selamlama , kapıları kilitlemede ve açmada korna çalması ve kilit açıldığında farların yanması gibi özellikleri bende açtırmak istiyorum . Bunlar zaten arabada var olan özellikler olup ve servis tarafından açılmadığı için mi yok ? Yani yetkili servisde açtırabilirmiyiz

Çevrimdışı coder32

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: burak1903;588444
Merhabalar . Kadran selamlama , kapıları kilitlemede ve açmada korna çalması ve kilit açıldığında farların yanması gibi özellikleri bende açtırmak istiyorum . Bunlar zaten arabada var olan özellikler olup ve servis tarafından açılmadığı için mi yok ? Yani yetkili servisde açtırabilirmiyiz

Yetkili servis açmıyor dostum. Ankara'da isen  Şaşmaz Oto Sanayide 50 TL ye açıyorlar. Ben geçen gün açtırdım. Ama 50 TL lik özellik açılmadı bana sorarsan. Bizim araçlarda çoğu özellik beyninden dolayı açılamıyor. Bence Kadran selamlama ve korna çalması için 50 TL verilmez.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Çevrimdışı mcbtr

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhabalar,

Ben aracıma geri görüş kamerası, mercekli (bi-xenon/led) ve dönüşe duyarlı far, yağmur-far sensörü gibi şeyler taktırmak istiyorum. bunları servis kaça takıyor bilen var mı? yahut ben bunları dışarıda taktırdığımda garanti gider mi? sonuçta aracın motor şanzıman aksamına dokunulmuyor...

Çevrimdışı antonio

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Dostum öncelikle  servisle  konuş yoksa  dışarıda yaptırdığında elektrik  aksamında oynanmış  diyerek  aracın büsbütün  garanti   kapsamı  dışında  kalabilir.

Çevrimdışı Paganini58

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: antonio;588544
Dostum öncelikle  servisle  konuş yoksa  dışarıda yaptırdığında elektrik  aksamında oynanmış  diyerek  aracın büsbütün  garanti   kapsamı  dışında  kalabilir.

Cam kaldırma modülünü serviste uygulattırma şansımız var mı daha önce deneyen oldumu hiç?

Çevrimdışı Melihkabar

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Selamlar, bende de rapid 2015 var. Ön farları ledli yapmak istiyorum. Octavia nın ön farlatı bize oluyor mu? Bilginiz var mı?  Teşekkürler.

Çevrimdışı gorkem5934

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Melihkabar;589346
Selamlar, bende de rapid 2015 var. Ön farları ledli yapmak istiyorum. Octavia nın ön farlatı bize oluyor mu? Bilginiz var mı?  Teşekkürler.
Malum sitede rapid gündüz farı yazın çıkar yanlış hatırlamıyorsam 360 tl gibi fiyatı vardı

ALE-L21 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı Uçan Laz

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Octavia multimedya sistemini Rapid Spaceback aracıma entegre edebilir miyiz acaba? Apple CarPlay kullanmak istiyorum.

The Flying Laz Man

Çevrimdışı Krst03

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba arkadaşlar. Aşağıda başka bir arkadaşın yüklediği videoda duyulan ses benim aracımda da var maalesef. Hareket halinde veya dururken direksiyonu milim milim sağa sola oynattığınızda gelen bir ses bu. Dijital bir sese benziyor ve çok sinir bozucu. Böyle bir sorunla karşılaşan ve buna çözüm bulan oldu mu acaba?

Örnek video: https://youtu.be/4vjddQulO3c

Çevrimdışı cancan7024

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Selam dostlar;
Spaceback aracıma kış lastiği için ebat değişikliğine gitsem garantisinde sorun olur mu? Bu kınu hakkında net bilgiye ulaşamadım bir tüelü.  Bakım için servise gittiğimde bi sürpriz olmasın

Çevrimdışı cancan7024

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Vay arkadaş;
İlk defa bir şey sordum, konu ölmüş... Ey dostlar, buralardaysanız üç kere vurun...

Çevrimdışı cafkar

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
merhaba ebat değişikliği yapmanız garantiyi etkilemez. Sadece sürüş güvenliğiniz için tavsiye edilen lastik değişimlerindeki oranları aşmamanız doğru olur. 15/16/17 inç jantlar kullanılabilir. Forumda kışlık lastik konu başlıklarını takip ederek lastik seçiminde bulunabilrisiniz. bu linkten de mevcuttaki jant lastik ebatlarınızı yazarak  almayı düşündüğünüz lastik ebatlarının uyumluluğunu görmeye çalışabilirsiniz. 185/60/R15 215/45/16  205/40/17 kitapçıkta tavsiye edilen ebatlarıdır. Değişimde +- %2 oranlarının dışında tavsiye edilmemektedir. http://www.mutlulastik.com.tr/faydali-bilgiler/lastik-nedir/lastik-jant-hesaplama-modulu/

Rapid SB Jant Ölçüleri

215/45 R16 86 H   7J x 16H2   et46   5*100
195/55 R15 85 H   6J x 15H2   38   5*100
215/40 R17 87 V   7J x 17H2   et46   5*100
« Son Düzenleme: 18 Şubat 2017, 00:12:08 Gönderen: cafkar »

Çevrimdışı cancan7024

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Cafer ebi teşekkürler cevap için. 205/50 r16 kışlık taktım. Haftaya 15000 bakıman gideceğim inşallah. Sorun olur diye üstünde gelen yazlıkları takıp gidecektim. O zaman bu şekliyle gitmemde bi sıkıntı yoktur. Tekrar teşekkürler

Çevrimdışı aleash34

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Araçla 3. köprü inşaatına gitmiştim, taş kaçmış. Mesele direksiyon değilmiş, serviste sordum. Bir süre geri geri gittiler ve ses sona erdi. Düştü demek ki taş.