škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Rapid ortak genel sorunlar ve çözümleri köşesi

saday · 499 · 272555

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ncode

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Sitede aradım ama bulamadım eşim için otomatik rapid spaceback düşünüyorum. Samsun bayiinde 1.4 tdi dsg deneme şansım oldu arabada 4 kişiydik (ortalama 80 kg kişi başı) hafif bir rampa yukarı çıkarken arabada devir kaybından dolayı titreme meydana geldi araç toparlamayamadı, vites geçişi tatmin edici gelmedi sanırım motor hacmi ve 90 bg olmasından dolayı diye düşünüyorum. Benede 1.4 tsi 125 bg dsg modelini düşünüyorum. Dizel otomatik kullanan arkadaşlarda bu sorun yaşanıyor mu siz ne önerirsiniz.

Çevrimdışı mrt03mrt03

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ncode;583357
Sitede aradım ama bulamadım eşim için otomatik rapid spaceback düşünüyorum. Samsun bayiinde 1.4 tdi dsg deneme şansım oldu arabada 4 kişiydik (ortalama 80 kg kişi başı) hafif bir rampa yukarı çıkarken arabada devir kaybından dolayı titreme meydana geldi araç toparlamayamadı, vites geçişi tatmin edici gelmedi sanırım motor hacmi ve 90 bg olmasından dolayı diye düşünüyorum. Benede 1.4 tsi 125 bg dsg modelini düşünüyorum. Dizel otomatik kullanan arkadaşlarda bu sorun yaşanıyor mu siz ne önerirsiniz.

Benim aracım satılık. Ev alacağım için. 15000 km de dediğiniz gibi hiç sıkıntı yaşamadım.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Çevrimdışı ncode

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Aracı Zonguldak da kullanacak eşim burası dağlık bir bölge yokuş çok fazla endişen bundan devamlı düşük viteste geçiş olacağı için beni düşündürüyor. Birde sahibinden.com da baktığımda bu aracın düşük kilometrelerde satışta olduğunu gördüm performans yada yakıt tüketiminden mi acaba buradaki arkadaşlar genelde yakıt konusunda memnun sanırım

Çevrimdışı mrt03mrt03

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ncode;583375
Aracı Zonguldak da kullanacak eşim burası dağlık bir bölge yokuş çok fazla endişen bundan devamlı düşük viteste geçiş olacağı için beni düşündürüyor. Birde sahibinden.com da baktığımda bu aracın düşük kilometrelerde satışta olduğunu gördüm performans yada yakıt tüketiminden mi acaba buradaki arkadaşlar genelde yakıt konusunda memnun sanırım

Gerçek manada sıkıntı yok düşünmeden alın.

Çevrimdışı mrt03mrt03

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Evet. 15000 km de yüklü yüksüz hiçbir rampada ne titreme ne kalkış sorunu yaşatmadı.

Çevrimdışı Physicist16

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ncode;583357
Ben de manueli var. Araç 1700-2500 bandında 230 Nm tork üretiyor. Titreme mümkün değil. Performans konusunda son derece tatmin edici bir araçtır. Bugün 420 km yol yaptım. Ortalama 120 km/saat hızda kullandım. Yakıt tüketimi 4.6

GT-I9190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı yucelcihan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
kolay gelsin. benim de 2015 model dizel dsg rapid im hareket halindeyken, tam olarak kestiremediğim bir noktadan (büyük ihtimal sol ön yan küçük hoparlörün etrafı) sinir bozucu bir tıkırtı sesi geliyor. aynı durum ile karşılaşan arkadaşlar var ise nasıl bir çözüm yolu bulduklarını paylaşırlarsa sevinirim.

Çevrimdışı yeniceli2001

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar dün 1,4 tdi dsg Rapid spaceback şeker beyazı cam tavan style paket, emotion, far ve yağmur sensörlü aracımı 74.000 e satın aldım. yanında trafik seti, kauçuk paspas ve bagaj havuzu+küllük

*anahtarları teslim alırken yedek anahtarın kumandalı/sustalı olmaması beni ne kadar yaraladı bilemezsiniz, ayrıca gri skoda kutusunda çıkan orjinal anahtarlık neden 2 tane değil ve kumandalı anahtar için bence kaba ve anahtarlık sıkışıyor.
*Satış elemanı yakında yeni yazılım ile smartlik/mirrorlinki açacaklarını söyledi.
*benim araç haziran 27 gümrük girişli fakat 7. aydan sonra gelen araçlarda ön yolcu koltuğunun altında şemsiye ve ayaklara da aydınlatma gelmiş bilginize.
*Yüce otomotiv 01/07/16 dan sonra satılan tüm araçlara kauçuk paspası fiyatın içine yansıtıp verecekmiş, yani ellerinde kalıp satamayacak oldukları paspasları bize indirimli ya da satmaya kalkacaklar.
*merak ettiğim konu:
1:aracımız wv yapısında üretiliyor park pilot uygulaması passatlarda önlü arkalı çalışıyor, bizim rapidlere sadece arkaya koymuşlar gidip wv işi yapan bir yere ön taraf için orjinali taktırsak sorun olur mu?

2: octavia gibi araçlarda navigasyon Boleroda çalışıyor diye biliyorum, bizim araçlarda yok çünkü torpidonun içinde SD kart yuvasında böyle bir alet yok, alttaki resimdekini bizim rapidlere taksak, torpidoya uyar mı ve boleroda hem navigasyon ve diğer uygulamlar octavia gibi çalışır mı? http://www.ebay.co.uk/itm/Skoda-Octavia-III-5E-Zentralrechner-Multimedia-Navigation-2x-SD-5E0035020-A-/141825418180

3: Bolero'ya ön veya arkaya geri ileri görüş kamerası takamaz mıyız?

4: Rapid için aksesuarları nereden alabiliriz, mesela multimedia tutucu/kapı basamaklarına krom rapid yazısı/ camlara yağmurluk ve çamur önleyici paçalık?

5: Avrupada Spaceback'in SCOUTLINE versiyonu var, bu versiyonda yer alan ön ve arka difüzörleri bizim araçlara takabilir miyiz? Çok hoş duruyorlar.

6: Gündüz farı olayındaki görüşünüz nedir spacebackler için?

« Son Düzenleme: 12 Temmuz 2016, 22:43:33 Gönderen: yeniceli2001 »

Çevrimdışı Physicist16

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: yeniceli2001;583630
Arkadaşlar dün 1,4 tdi dsg Rapid spaceback şeker beyazı cam tavan style paket, emotion, far ve yağmur sensörlü aracımı 74.000 e satın aldım. yanında trafik seti, kauçuk paspas ve bagaj havuzu+küllük

*anahtarları teslim alırken yedek anahtarın kumandalı/sustalı olmaması beni ne kadar yaraladı bilemezsiniz, ayrıca gri skoda kutusunda çıkan orjinal anahtarlık neden 2 tane değil ve kumandalı anahtar için bence kaba ve anahtarlık sıkışıyor.
*Satış elemanı yakında yeni yazılım ile smartlik/mirrorlinki açacaklarını söyledi.
*benim araç haziran 27 gümrük girişli fakat 7. aydan sonra gelen araçlarda ön yolcu koltuğunun altında şemsiye ve ayaklara da aydınlatma gelmiş bilginize.
*Yüce otomotiv 01/07/16 dan sonra satılan tüm araçlara kauçuk paspası fiyatın içine yansıtıp verecekmiş, yani ellerinde kalıp satamayacak oldukları paspasları bize indirimli ya da satmaya kalkacaklar.
*merak ettiğim konu:
1:aracımız wv yapısında üretiliyor park pilot uygulaması passatlarda önlü arkalı çalışıyor, bizim rapidlere sadece arkaya koymuşlar gidip wv işi yapan bir yere ön taraf için orjinali taktırsak sorun olur mu?

2: octavia gibi araçlarda navigasyon Boleroda çalışıyor diye biliyorum, bizim araçlarda yok çünkü torpidonun içinde SD kart yuvasında böyle bir alet yok, alttaki resimdekini bizim rapidlere taksak, torpidoya uyar mı ve boleroda hem navigasyon ve diğer uygulamlar octavia gibi çalışır mı? http://www.ebay.co.uk/itm/Skoda-Octavia-III-5E-Zentralrechner-Multimedia-Navigation-2x-SD-5E0035020-A-/141825418180

3: Bolero'ya ön veya arkaya geri ileri görüş kamerası takamaz mıyız?

4: Rapid için aksesuarları nereden alabiliriz, mesela multimedia tutucu/kapı basamaklarına krom rapid yazısı/ camlara yağmurluk ve çamur önleyici paçalık?

5: Avrupada Spaceback'in SCOUTLINE versiyonu var, bu versiyonda yer alan ön ve arka difüzörleri bizim araçlara takabilir miyiz? Çok hoş duruyorlar.

6: Gündüz farı olayındaki görüşünüz nedir spacebackler için?

Paket+opsiyon derken fiyatı bayağı yükselmişmissiniz. Hayırlı olsun. Güle güle kullanın.

GT-I9190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı ÇAVUŞ67

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
(N konumunda gaza sonuna kadar bastığınızda 2500 devirden yukarı çıkmıyor.) Bu motoru korumak için yapılmış bir özelliktir. Özellikle motor soğukken 2500 devir üstüne çıkmaz

Çevrimdışı **SEMİH**

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: yeniceli2001;583630

2: octavia gibi araçlarda navigasyon Boleroda çalışıyor diye biliyorum, bizim araçlarda yok çünkü torpidonun içinde SD kart yuvasında böyle bir alet yok, alttaki resimdekini bizim rapidlere taksak, torpidoya uyar mı ve boleroda hem navigasyon ve diğer uygulamlar octavia gibi çalışır mı?

Yeni rapidlerde belki de opsiyonlu idi. Bu tarz bir ürün var torpido da fakat torpido diye birşey kalmamıştı. Servise danışın derim paylaştığınız ürün gördüğüm şey yanında çok kibar kalmış.

Çevrimdışı 44cihan44

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Arkafaslar rapidin parcalarini yaglamak icin wd40 kullansak bir sorun olur mu yoksa baska bir urun mu kullanmali serviste henkelin sivi gresini kullaniyorlardi ama her yerde goremiyorum onu da

Çevrimdışı HD873

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
selamlar.ben bir hafta önce 1.4 DSG vites 90 hp dizel 2017 kasa ve şase rapid aldım ve bir hafta içinde uzun yol kısa yol rampa aşağı yukarı tam sıkışık trafik aklına gelebilecek her türlü yol ve trafik koşulunda kullandım. ilk bin kilometrede yakıt ortalama 20 kuruş kilometreye yakıt 3.77 liraydı litresi yaktı. bin kilometreden sonra 17 kuruşa düştü. ben genel olarak aracın her yerinden çok ama çok memnunum. sadece bazı opsiyonları kırpmışlar :( ful stay paket olmasına rağmen.

Çevrimdışı serhats

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba, 2013 1.6 dizel rapid aracımda bugün yarım saat öncesine kadar çalışan klima çalışmıyor, göstergelerde sorun yok fakat sıcak yada soğuk hava üfürmüyor, sorun ne olabilir acaba? sigortadan mı kaynaklıdır. aynı problemi yaşayanlar oldumu?

Teşekkürler..