škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

direksiyon ve yol tutuşu şikayeti olan?

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Arac hizliyken direksiyonun yumusak kalmasi elestirisi astra j icin de yapılıyor ama ben o konuda hic sıkıntı hissetmedigim gibi yumusak olmasi hosuma bile gidiyordu. Araba iyi tutuyorsa varsin yumusak olsun.

Çevrimdışı umtdrn

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
En önemlisi araçların limitlerini sınıflarına göre değerlendirmek gerektiği bence.

B segmenti araçların 120 - 130 km hızdan sonra tedirgin etmesi hemen her markada görülen bir durum.

Amiyane tabirle 3 kuruşa 5 köfte alınmıyor.

Buna rağmen son yıllarda otomobil üreticileri özellikle yol tutuş ve güvenlik anlamında sınıf standartlarını zorlayan otomobiller yapmaya başladı .

Fabia III belki sınıf standartlarını zorlayan bir otomobil değil ancak sınıfı içinde yeterli bir otomobil..

Çevrimdışı durbre

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: umtdrn;576036
En önemlisi araçların limitlerini sınıflarına göre değerlendirmek gerektiği bence.

B segmenti araçların 120 - 130 km hızdan sonra tedirgin etmesi hemen her markada görülen bir durum.

Amiyane tabirle 3 kuruşa 5 köfte alınmıyor.

Buna rağmen son yıllarda otomobil üreticileri özellikle yol tutuş ve güvenlik anlamında sınıf standartlarını zorlayan otomobiller yapmaya başladı .

Fabia III belki sınıf standartlarını zorlayan bir otomobil değil ancak sınıfı içinde yeterli bir otomobil..

hocam fabia 3 kesinlikle bu sınıfı zorluyor o konuda. ben arkadaşımla birlikte test sürüşü yaparken bir baktım ibre 120 olmuş allah biliyor 60-70 gibi hissediyordum görünce şok oldum. sonra arkadaşıma gösterdim ibreye bak dedim gözlerindeki şaşkınlığı görmeliydiniz :D

Çevrimdışı durbre

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: turker;576003
Arac hizliyken direksiyonun yumusak kalmasi elestirisi astra j icin de yapılıyor ama ben o konuda hic sıkıntı hissetmedigim gibi yumusak olmasi hosuma bile gidiyordu. Araba iyi tutuyorsa varsin yumusak olsun.

alışılacak bir şeydir muhakkak

Çevrimdışı red vıper

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Evet aracın direksiyonu yüksek süratlerde yumuşak gibi hissettiriyor. Bununla birlikte sizin sürüşünüzü tehlikeye atacak karar değil. Kaldı ki araçta bunu telafi edecek güvenlik önlemleri mevcut. (esp.....vs)

Çevrimdışı darkknight

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Hocam eski leon sahibi olarak fabia onun kadar iyi değil yüksek hızlarda.En azından his olarak sanırım bu arabanın ağırlığına bağlı.Bu bence beklentinize bağlı.Golften sonra illa ki kötü gelecektir ama yol tutuşu B sınıfı içerisinde bence gayet iyi.

Çevrimdışı bekomach

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Birde Fabia'nın şöyle bir sıkıntısı var, araç sınıfına göre biraz yüksek, maalesef bu nedenle sürtünme katsayısı yüksek ve ağırlık merkezi de biraz yukarıda kalıyor. Bu da hızlı kullanımda yol tutuşu ve direksiyon hissini olumsuz etkiliyor.

İyi bir yol tutuş için 17'lik jantlar alınmalı fakat bu sefer de konfordan ödün vermeniz gerekiyor.

Çevrimdışı dorland

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
ben 180 km hız yaptım hiç bir sıkıntı yaşamadım,yol tutuşu gayet tatminkar ve direksiyonu çok hisli,yüksek hızlarda gayet tok ve dinamik

Çevrimdışı WeReWoLF

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Ben göbeklerde az da olsa salsın kendini diye esp kapalı geziyorum. Yol tutuşu kötü diye bir şey denilemez. Sizin sürüşünüzle alakalı bir durum. 220 -230 La viraja girdim banamısın demedi. Sürüş tekniği önemli.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı kavih

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: durbre;575868
merhabalar. bir fabia 3 adayı olarak araştırmalarım bitmişti ve kararımı alma yönünde vermiştim ki birkaç yorum gördüm tereddüte düştüm. aracın yüksek hızda güven vermediğini direksiyonun çok yumuşak olmasından dolayı bir korku hissettirdiğini söyleyenleri gördüm. bir de fren şikayeti olanlar var. bu şikayeti tam anlamadım neyinden şikayet ettiklerini. ben aracı 1 hafta önce test ettim  bayide. 120 ye kadar çıktım bana güvensiz gelmedi. acaba daha da yukarılarda mı var bu güvensizlik? bu direksiyon servodinamik değil tamam ama bu kadar hissettiriyor mu güvensizliği? hiç mi sertleşmiyor? yorumlarınız için teşekkür ederim hayırlı akşamlar :)

valla kilometre kadranının ölçüleri nispetinde ben hiçbir kilometrede güvensizlik hissetmedim. hatta fabia'nın bence en önemli özelliklerinden biri yüksek hızlarda, kendi sınıfındaki diğer araçlara kıyasla küçük bir araba olmasına rağmen yolu iyi tutması.

ha, tabi belli bir hızdan sonra kadranın 3/4'ünden sonra diyelim ona da elbetteki dikkatli olmak lazım, bütün arabalar o hızlarda hassaslaşır elbette. o hızlarda küçük araba olduğunu unutmamak lazım.

amma ben 3-4 ay şehir içi, uzun yol filan octavia da sürdüm. octavia'nın yol tutuşu, yüksek hızlarda verdiği güven fabia'dan daha iyi değildi. hatta, alıştığımdan tabi biraz da fabia daha iyiydi bile diyebilirim.

Çevrimdışı erkan22

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
200km süratle hafif virajlarda insan tedirgin oluyor ama araçla ilgili değil kişisel fabialarımız gayet güvenli ve oturaklı bir araçtır mutluyuz sonuçta mutlu olmayan varmı.:)

Çevrimdışı jackalcarlos_18

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben vag kodlamalari actirirken hizlandikca direksiyon sertleşmesini aktif konuma getirdim demisti yapan eleman ne kadar dogru bilmiyorum sma bana 150-160km suana kadar herhangi bir guvensizlik hissi vermedi ve hakikaten direksiyonum sertlesiyor hizlandikca. Ama araci aldiktan 100km sonra vag kodlamaya goturdugum icin orjinaller boyle sertlesiyor mu bilmiyorum tabiki

Çevrimdışı Eray Güler

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: erkan22;601048
200km süratle hafif virajlarda insan tedirgin oluyor ama araçla ilgili değil kişisel fabialarımız gayet güvenli ve oturaklı bir araçtır mutluyuz sonuçta mutlu olmayan varmı.:)

Size tavsiyem dusuk hizlarda aracinizi biraz deneyin siz farketmeden araci tanimis olacaksiniz zaten zamanla artik neye ne tepki vereceği hissiyatiniza sirayet edecektir.bir de onemli konu lastik hava basinclariniz ve rot balans ayarlariniz tam olmali..
Son olarak hicbir aracta (mercedes s class bile olsa) 200 km hiz yapilmasini onermiyorum. Nitekim arac ne olursa olsun ulkemizdeki asfaltlarin kalitesi bu hizlara uygun degil... Almanya otobanlarinda hiz sinirinin olmamasinin sebebi asfaltin beton katkili materyali ve 70 cmlik kalinligindan ileri geliyor... Bu asfaltin rijitligi acisindan su  sekilde ifade ediliyor.. o otoyolun uzerine bir boeing 747 ucagi inis yapsa dahi asfaltin esneme payi yarim cm nin altinda kaliyor imis.. araba kadar asfalt da onemli.. siz siz olun hiz yapmayin ne kendinizin ne de sevdiklerinizin hayatini riske atmayin :) guvenli surusler dilerim