škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

direksiyon ve yol tutuşu şikayeti olan?

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı durbre

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: gurkantoksoy;575876
Tercih meselesi tabi bana fabia daha yakışıklı geldi ayrıca 1.2tsi dsgnin 110hp olması polo da 90hp halojen de olsa mercekli far yapısı ledler 6.5" sağlam bir multimedia ve ses sistemi falan derken ben tercihimi iki kere fabiadan yana kullandım önceki şeker beyazıydı şimdi yarış mavisi :)

kesinlikle katılıyorum. yarış mavisi efsane ama ben metalik istemiyorum beyaz siyah çift renk allah izin verirse.

Çevrimdışı gurkantoksoy

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: durbre;575885
kesinlikle katılıyorum. yarış mavisi efsane ama ben metalik istemiyorum beyaz siyah çift renk allah izin verirse.
Hayırlısı olsun çift renk ayrı güzel oluyor.

D5803 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı kaleli17

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: durbre;575884
o yavaşlığı ben de hissettim ama çok büyük bir sorun değil iyi bir frenle değiştirilebilir.

Yorum için teşekkürler .. Frenin zank diye hemen tutması açıkcası benim açımdan hoş birşey değil şikayetim yok yavaş yavaş tutmasında ama iyi bir frenle değiştirilebilirden kastınız nedir anlamadım.. Hayatımdaki ilk arabam fabia 3 .. O yüzden araçlar konusunda tecrübem yok.. Biraz açabilir misiniz ?

Çevrimdışı durbre

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kaleli17;575887
Yorum için teşekkürler .. Frenin zank diye hemen tutması açıkcası benim açımdan hoş birşey değil şikayetim yok yavaş yavaş tutmasında ama iyi bir frenle değiştirilebilirden kastınız nedir anlamadım.. Hayatımdaki ilk arabam fabia 3 .. O yüzden araçlar konusunda tecrübem yok.. Biraz açabilir misiniz ?

hocam araçlarda fren sistemini değiştirme şansınız var. farklı marka frenlerle değiştirebilirsiniz. maliyeti hakkında bir fikrim yok ama çok pahalı olduğunu sanmıyorum.

Çevrimdışı kaleli17

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: durbre;575888
hocam araçlarda fren sistemini değiştirme şansınız var. farklı marka frenlerle değiştirebilirsiniz. maliyeti hakkında bir fikrim yok ama çok pahalı olduğunu sanmıyorum.

Hmm anladım :gut: Ayrıca bilgi mahayetinde paylaşmak isterim ki aracım içinde bulunduğumuz mayıs ayı itibariyle 1. senesini doldurdu. Geçen hafta Erzurumda bakıma gittim.  bu zamana kadar aracımda çok fazla şikayetim olmadı. Ancak sizinde başınıza gelebilir. Sol ön ve arka kapılardan çukurlara girdiğimde gırç gurç diye ses geliyordu. Baya rahatsız ediciydi. Serviste sorunu söyledim. Onlarda kapılarda bulunan siyah lastiklerin kurumasından kaynaklandığını söylediler ve sprey silikon sıktılar. Sorun çözüldü. 2. sorun ise yakın zamanda farkettiğim birşeydi. Düşük hızda ( 1.ve 2. viteste )  çukurlu yerlerden geçtiğimizde kaput içersinden lakırtı geliyor . Forumda bu konuyla ilgili konu açılmıştı. Orada arkadaşlar motor takozundan sesin geldiğini söylediler. Bu konuyla ilgili şikayeti olan var mı bilmiyorum ama servise gittiğimde muhakkak bu sorunu söyleyeceğim. Başka da şuana kadar bir sorun yaşamadım.

Çevrimdışı ufaklik

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Aracım 1.2 tsi aracın yol tutuşu ve direksiyonu ile ilgili soylenecek pek birşey yok herşey makul ölçüde  işliyor hız arttıkça sertleşiyor ama bazı araclarda bu sertlik miktari biraz daha fazla eger öncesi , bu araçlardan kullananlar fabia yı yadirgiyorsa bir iki araç deneyerek kıyas yapsalar iyi olur çünkü marka , model özelliklede lastik ebatlariyla   yoltutus ve direksiyon tepkileri direkt alakalı,frenler için harkulade değil ama gayet yeterli eğer bmw,mercedes, audi hatta porsche lerle kiyaslammiyorsa ki saydigim aracı kullananların bizim fabisle ne işi olur oda ayri bir tez konusu

ASUS_Z00AD cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı durbre

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ufaklik;575901
Aracım 1.2 tsi aracın yol tutuşu ve direksiyonu ile ilgili soylenecek pek birşey yok herşey makul ölçüde işliyor hız arttıkça sertleşiyor ama bazı araclarda bu sertlik miktari biraz daha fazla eger öncesi , bu araçlardan kullananlar fabia yı yadirgiyorsa bir iki araç deneyerek kıyas yapsalar iyi olur çünkü marka , model özelliklede lastik ebatlariyla yoltutus ve direksiyon tepkileri direkt alakalı,frenler için harkulade değil ama gayet yeterli eğer bmw,mercedes, audi hatta porsche lerle kiyaslammiyorsa ki saydigim aracı kullananların bizim fabisle ne işi olur oda ayri bir tez konusu

hocam bazı araçlarda derken farklı modellerde mi demek istediniz? yoksa farklı motorlu fabia 3lerde mi?

Çevrimdışı ufaklik

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Standart bi fabia ile bendikinin 16 jant 45 yanaklı lastikleri nin direksiyon ve fren tepkileri farklı benim aracımdaki yoltutus ve frenajdan gayet memnunum ama konfor eksilmiş standart bir fabia nın yol ve frenaj tepkileri daha gevşek diye tabir edeyim ama konforu fazla, benim aracın altındaki lastik ebatıni çok garipsemiştim sanki spor hız manyağı bi araç gibi 45 yanak lâstik görünce bununla çok isim var derken markayı görünce hepten moralim bozuldu sebebi tepkileri dengesiz olan bridgestone er300 .....bu konuda anlatacak çok şey var lastik ebatı markasi modeli aracın alt takım ayarları varda varda ,eee sonuç dersek fabia çok dengeli ve değerli bi araç yeterki çok aşırı beklentiniz olamasin her konuda makul

Çevrimdışı ufaklik

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Syn durbre araç rengine karar verdinmi ben aracimin renginden memnunum ama siyah beyazda çok hosuma gitti aldıysan şimdiden hayırlı olsun

Çevrimdışı durbre

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ufaklik;575915
Syn durbre araç rengine karar verdinmi ben aracimin renginden memnunum ama siyah beyazda çok hosuma gitti aldıysan şimdiden hayırlı olsun

reis ana renk şeker beyazı tavan siyah karar verdim. çok asil duruyor allah var. kırmızı siyah da çok güzel ama aşırı spor ve nazarlık bir görüntüsü var. beyaz siyaha karar kıldım

Çevrimdışı sTSo

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
konyada mavi ve gri tavan gördüm çok değişikti cidden birde fabia almamın asıl sebebi olan haftada en az 1 kez gördüğüm GS plaka kırmızı beyaz var beyaz siyahı da çok beğeniyorum şimdiden hayırlı olsun konya fabia 3 cenneti oldu :)

Çevrimdışı durbre

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: sTSo;575921
konyada mavi ve gri tavan gördüm çok değişikti cidden birde fabia almamın asıl sebebi olan haftada en az 1 kez gördüğüm GS plaka kırmızı beyaz var beyaz siyahı da çok beğeniyorum şimdiden hayırlı olsun konya fabia 3 cenneti oldu :)

ama maalesef burdaki konmar bayi iğrenç bir bayi. gittiğime gideceğime pişman oldum. sizin araç dsg mi manuel mi?

Çevrimdışı SAHLVCV

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yol tutuş konusunda sürücünün sürüş dinamikleri önem taşır. 2006 Citroen C3 aracımda ESP olmamasına rağmen yol tutuş konusunda hiç problem yaşamadım. Günümüzde ithal edilen araçlarda bildiğim kadarıyla ABS-ESP zorunlu. Bu sisteme sahip bir aracı yoldan çıkartacak kadar hızlı gidiyorsanız zaten B segmenti araçlara bakmayın derim.

Çevrimdışı sTSo

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: durbre;575923
ama maalesef burdaki konmar bayi iğrenç bir bayi. gittiğime gideceğime pişman oldum. sizin araç dsg mi manuel mi?

manuel 90bg yol tutuş açısından hiç sorun yaşamadım belki 16 jant 45 yanağında faydası vardır bu durumda ama standart donanım nasıl bilmiyorum esp görevini layıkıyla yerine getiriyor o kesin

Çevrimdışı durbre

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: sTSo;575968
manuel 90bg yol tutuş açısından hiç sorun yaşamadım belki 16 jant 45 yanağında faydası vardır bu durumda ama standart donanım nasıl bilmiyorum esp görevini layıkıyla yerine getiriyor o kesin

hocam size özel mesaj attım