škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Fabia III Genel Soru Cevap

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı coxcomb

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Balkesli;630567
Fabia 1.0 tsi dsg style paket, 2.vitesten 1.vitese düşerken aracın altından şangırtı sesi geliyor. Diğer vites yükselme ve düşüşlerinde herhangi bir ses yok. Bu problemi olan var mı?

hocam o bildiğim kadarıyla dsg kulakçıklarından gelen ses, garantiniz varsa servisten değişim talep edebilirsiniz ama bir süre sonra aynı ses tekrar gelebilir.

Çevrimdışı coxcomb

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar tekrar selam, yolda 50 km üzerinde seyrettiğim hızlarda sol arka taraftan bir şey pata pata ses yapıyor. sanki rüzgardan yalpalayan bir parça gibi. sizce ne olabilir?

cam lastiği ucundan biraz kalkma yapmış ama o bu kadar yükses çıkarabilcek bir boyutta değil. jantlara poşet falan da takılmamış, bir türlü bulamadım. bakmam gereken başka yerler var mıdır?

Çevrimdışı Balkesli

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: coxcomb;630577
hocam o bildiğim kadarıyla dsg kulakçıklarından gelen ses, garantiniz varsa servisten değişim talep edebilirsiniz ama bir süre sonra aynı ses tekrar gelebilir.

Hocam arac daha 2 haftalık, 400 km'de :)) servis yolu gözüktü mu diyorsunuz hemen

Çevrimdışı coxcomb

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Balkesli;630580
Hocam arac daha 2 haftalık, 400 km'de :)) servis yolu gözüktü mu diyorsunuz hemen

rahatsız etmiyorsa bu şekilde de kullanabilirsiniz aslında bildiğim kadarıyla sorun teşkil etmiyor.

durumu şu abi anlatıyor:

https://www.youtube.com/watch?v=BcNe9SYs5eY

Çevrimdışı Fabian

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar aracı çalıştırınca periyodik bakım ve yağ değişimine 30 gün kaldı gibi ibare çıkıyor. Aracın trafiğe çıkışı Nisan 2017 aslında. Bu yazıyı servise gitmeden silebilir miyim?

Çevrimdışı Gökhan_55

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar 2016 sytle aracıma bindiğimde çalıştırma tuşuna bastığımda buton çevresinden bi acaip ses çıkıyor. Sizlerde böyle bir çalışmadan önce ses geliyor mu?

Çevrimdışı Uzman24

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=15143]Gökhan_55[/MENTION] ilk defa sizden duyuyorum şuana kadar böyle bir sorunla karşılaşmadım ve kimseden de duymadım. Servise bir sorun isterseniz

Çevrimdışı Uzman24

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=15303]Fabian[/MENTION] Evet sile biliyorsunuz. Gösterge panelindeki set tuşuna basılı tutuyorsunuz bir menü çıkıyor daha sonra direksiyondadaki dönen tuş ile sıfırla işlemi üzerine gelip yapıyorsunuz ben biraz uğraştım ama oluyor.

Çevrimdışı Fabian

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uzman24;630963
[MENTION=15303]Fabian[/MENTION] Evet sile biliyorsunuz. Gösterge panelindeki set tuşuna basılı tutuyorsunuz bir menü çıkıyor daha sonra direksiyondadaki dönen tuş ile sıfırla işlemi üzerine gelip yapıyorsunuz ben biraz uğraştım ama oluyor.

Dediginiz menuye ulastim ama silme islemini yapamadim, direksiyondaki tuşlar pasif oluyor.

Edit: Başardım. :) Set tuşuna basılı tutarak aracı çalıştırmak gerekiyor.
« Son Düzenleme: 05 Ocak 2018, 22:28:52 Gönderen: Fabian »

Çevrimdışı coxcomb

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
herkese selam,

aracım arada carplay bağlantısı yaparken sapıtıyor, sürekli "bağlanıyor" deyip, "cihazınızın carplay uyumluluğunu kontrol" edin deyip iptal ediyor ve sonra süreç kendiliğinden başa sarıyor. reset attığımda ise düzeliyor. bunu benden başka yaşayan var mıdır?

bir de çok nadiren 8 ayda 2-3 kere olmuştur belki, sapıtıp donuyor ve kendini resetliyor. garanti de daha yeni bitti, dönüşlerinize göre garanti uzatma hakkında düşüneceğim.

teşekkürler.

Çevrimdışı Gökhan_55

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar yeni yazılım mevcut. Bütün skodalara serviste atılıyor teypte donma, takılma açıp kapanma v.s sıkıntılar içinmiş

Çevrimdışı Halilpdr

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Gökhan_55;631344
Arkadaşlar yeni yazılım mevcut. Bütün skodalara serviste atılıyor teypte donma, takılma açıp kapanma v.s sıkıntılar içinmiş
Hocam hangi servisten ogrendiniz. Kayseri yok oyle bisey diyor.

Çevrimdışı Gökhan_55

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Halilpdr;631445
Hocam hangi servisten ogrendiniz. Kayseri yok oyle bisey diyor.

Avek istanbul. Ama bi arkadaşımda suberb e erya serviste yeni yazılım yükletti. Siz ekran yavaş ve takılma var diyin bakalım nasıl çözecekler

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: coxcomb;630578
arkadaşlar tekrar selam, yolda 50 km üzerinde seyrettiğim hızlarda sol arka taraftan bir şey pata pata ses yapıyor. sanki rüzgardan yalpalayan bir parça gibi. sizce ne olabilir?

cam lastiği ucundan biraz kalkma yapmış ama o bu kadar yükses çıkarabilcek bir boyutta değil. jantlara poşet falan da takılmamış, bir türlü bulamadım. bakmam gereken başka yerler var mıdır?

Lastikleri kontrol edin çivi, vida batmış olabilir.