škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Fabia III Genel Soru Cevap

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı coxcomb

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Agronom;629180
15-30-45 bin bakımlarının herhangi birinde standart servis bakımlarında DSG yazılım güncellemesi otomatikman yapılıyor mu? Servise sadece bu yazılım güncelleme için gittiğimizde ücret talep edebilir mi? Araç iice sapıttı, bazen düz yolda 1100-1200 de vites atıp beni delirtiyo. Zorla boğuyor kendini.

hocam 7 ileri dsg’lerde ilk gaz tepkisi hep boyleydi. yakit tasarrufu saglamak icin boyle yapiyor. ilk gazla alakasi yok normal ilerlerken oluyo diyorsaniz eger onun da sebebi o devirlerde turbonin devreye girmemis olmasi. arac yeterince tork uretemiyor o devirlerde ama 1700 devirden sonra alir goturur.

ben genelde tutuk kullandigim zaman boyle oluyor. az biraz gaz pedalini tokatladigimda turbo lag olmadigi icin sonradan toparliyor hemen kendini.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı fthzngn

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: coxcomb;629168
Arkadaşlar merhaba,

Geçtiğimiz cuma günü Kütahya'ya giderken gece 4 sularında birden aracım lastik basınç uyarısı verdi. Önce öndeki ekrandan gördüm dedim heralde bi lastik patladı, sonra orta ekranı bir açtım sol 2 tekerlek birden uyarı vermiş. Orada bi güzel şansıma sövdüm, zaten gecenin körü her yer dağ taş benzinlik bile bulamıyorum, iyice hızımı düşürdüm taklaya gelmeyeyim diye.

Neyse sonunda Bozüyük dinlenme tesislerine vardım, oradaki benzinlikte lastik basıncına baktığımda sol iki lastiğin 27'ye düştüğünü gördüm. Normalde 32'dir bende, hatta sağ tarafı da kontrol ettim nolur nolmaz diye oralar 32'ydi. Beni Kütahya'ya kadar idare etsin sabah olunca bi hal çaresine bakarım diye basınçları eşitledikten sonra yola devam ettim. Sonra öğlen oldu o arada da 100 km kadar kullandım herhalde ancak yeniden uyarı vermedi. Benzinciye girdim, basınçları tekrar kontrol ettim, yeniden inme olmamış.

O lastiklerde sonra Kütahya'dan Çanakkale'ye geçtim. Orada basınçları tekrar kontrol ettim yine inme olmamış basınçlar sabit. Lastiği kontrol de ettim bir çivi falan göremedim.

Şimdi gelelim soru kısmına: benim akıl sır erdiremediğim bu durumda sizce başıma ne gelmiş olabilir. Buyrun sohbete.

Benzer bir durum İstanbul Ankara otabanında bolu dağı girişinde benimde başıma geldi. Fakat ilk benziklikte kontrol ettim herhangi bir azalma yoktu. 2-3 hafta sonra aynı yolda tekrar başıma geldi üstelik yine aynı yerde. yine kontrol ettim fakat yine azalma yoktu. :) rakımdan mı fark ediyor acaba diye düşünüyorum. ayarlardan set edip tekrar yoluma devam ettim. bu arada basınc kaybı uyarısı verdıgınde sol 2 lastikde uyarı görunuyor enteresan olanı o.

Çevrimdışı coxcomb

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=15897]fthzngn[/MENTION] hocam işin garibi bende basınç da düştü işte. :)

Çevrimdışı coxcomb

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
herkese tekrar selam,

1.2 tsi dsg aracımda rampa çıkışlarında yerli yersiz vites düşüşleri canımı sıkmaya başladı, durduk yere devirlenip hem çok yakıyor hem de çok ses yapıyor. ancak manuala geçip vitesi kendim yeniden yükselttiğimde de deviri çok hızlı yükseltemese de gayet gidiyor araba.

bu şekilde kullanmak bir sıkıntı yaratır mı? çok dik yokuşlarda ve düşük viteslerde uygulamıyorum bunu genelde 5'ten 6'ya ya da 6'dan 7'ye yükseltiyorum.

Çevrimdışı Fabian

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: coxcomb;629631
herkese tekrar selam,

1.2 tsi dsg aracımda rampa çıkışlarında yerli yersiz vites düşüşleri canımı sıkmaya başladı, durduk yere devirlenip hem çok yakıyor hem de çok ses yapıyor. ancak manuala geçip vitesi kendim yeniden yükselttiğimde de deviri çok hızlı yükseltemese de gayet gidiyor araba.

bu şekilde kullanmak bir sıkıntı yaratır mı? çok dik yokuşlarda ve düşük viteslerde uygulamıyorum bunu genelde 5'ten 6'ya ya da 6'dan 7'ye yükseltiyorum.

Torkumuz nispeten dusuk oldugu icin rampa cikislarinda bu sekilde davranmasi isin matematiğine pek aykiri degil. Yakit olarak katkili olan turleri denediniz mi? V power, ultimate gibi.

Çevrimdışı coxcomb

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
hocam zaten aykırı olmasından kaynaklı değil söylediğim durum, ben vitesi kendim yükselttiğimde araç yine alıp götürüyor kendini ama dsg için bir zararı olur mu onu bilemedim. [MENTION=15303]Fabian[/MENTION]

yakıt olarak da sürekli v-power nitro+ kullanıyorum.

Çevrimdışı Fabian

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: coxcomb;629652
hocam zaten aykırı olmasından kaynaklı değil söylediğim durum, ben vitesi kendim yükselttiğimde araç yine alıp götürüyor kendini ama dsg için bir zararı olur mu onu bilemedim. [MENTION=15303]Fabian[/MENTION]

yakıt olarak da sürekli v-power nitro+ kullanıyorum.

Dsg için sorun teşkil edeceğini pek sanmıyorum. Ama LSPI'ye sebep olur mu bilemiyorum. Fazla zorlamamak iyidir.

Çevrimdışı Agronom

• Kıdemli Fabialog
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: coxcomb;629631
herkese tekrar selam,

Ciddi anlamda iffit oluyorum bende. Yerli yersiz arttırıp azaltıyo. Yazılım güncellemesi atsalar nispeten düzelir gibi geliyor bana. Servise ilk yolum düştüğünde sorcam bu konuyu.

Çevrimdışı oobekkoo

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
herkese merhaba. birkaç hafta önce aracımın arka silecek lastiği kaybolmuştu. benziklikte bulabileceğim söylendi ancak hangisine sorarsam sorayım bir türlü bulamadım. tekzen, kipa vs. yerlerde silecekler satılıyor ancak benim aracıma hangisi uyar bilmiyorum. ilk aracım olduğu için bu konuda tecrübem yok. ankara çankaya’da yeni silecek taktıracak bir yer bilen veya şurdan şu marka şu cm boyunda olanı al kendin takarsın diyebilecek birileri var mı acaba?

Çevrimdışı smtcglr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: oobekkoo;630136
herkese merhaba. birkaç hafta önce aracımın arka silecek lastiği kaybolmuştu. benziklikte bulabileceğim söylendi ancak hangisine sorarsam sorayım bir türlü bulamadım. tekzen, kipa vs. yerlerde silecekler satılıyor ancak benim aracıma hangisi uyar bilmiyorum. ilk aracım olduğu için bu konuda tecrübem yok. ankara çankaya’da yeni silecek taktıracak bir yer bilen veya şurdan şu marka şu cm boyunda olanı al kendin takarsın diyebilecek birileri var mı acaba?

https://www.sileceksepeti.com/Skoda-Fabia-Arka-Silecek-2015-2017-Bosch-Rear,PR-1234.html

Siparişi verin ertesi gün kapınızda.

Çevrimdışı Agronom

• Kıdemli Fabialog
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Aracı rampa yukarı köklediğinde benim gibi gaz yememe problemi yaşayan var mı? 1-2 sn arayla vınn vınn yapıp devir anlık anlık yükseliyor yakıttan kaynaklı mı acaba emin olamadım.

Çevrimdışı Agronom

• Kıdemli Fabialog
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı smtcglr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alixpress deki ürünün aynısı sanırım işe yarar kullanan çok var.

Çevrimdışı 4a1u

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Dün Skoda/Fabia 1.0 TSI 110 hp DSG style aldım.
arabanın koltukları açık renk
cuk oturan bir koltuk kılıfı markası veya satan site bilen var mı ?

Çevrimdışı Balkesli

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Fabia 1.0 tsi dsg style paket, 2.vitesten 1.vitese düşerken aracın altından şangırtı sesi geliyor. Diğer vites yükselme ve düşüşlerinde herhangi bir ses yok. Bu problemi olan var mı?