škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Rapid Vag Com Kodlama

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı gokcak

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: rsimsek;633802
Normalde sisler yanıyor mu? Sisleri kodladığınızda mı arıza ışığı yanıyor? Arıza lambasının yanması ya sislerde kablo tesisatı yok ya da ampullerde bir sorun var.

hocam normalde sisler yanıyor kodlamayı yapıyoruz aracı çalıştırıp direksiyonu çevirince sisler yanmıyor ve aracı çalıştırdığımız anda ekranda arıza işareti çıkıyor problem nerede sizce?

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Başka bir Rapid'de benzer bir sorunla karşılaşmıştım. Fakat onda sis farı yoktu. Kodlayınca arıza ışığı yakıyordu. Bayt 14 Bit 7 yi iptal etmiştim. Siz de işareti kaldırıp, Bayt 12 Bit 4'ü (Cornering Light Activation Time Limited) işaretleyip deneyin diyeceğim

Çevrimdışı RC0337

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: khalil;632820
İstediğim tam olarak normal frene basıldığında 3.stopun çakarlı yanması. Trafikte bazı araçlarda görüyorum. VCDS ile yapılabilir mi merak ettim? Ama bulamadım henüz.
Ani frende olanı uyguladım. Fakat olup olmadığını anlayamadım. Bunun için yardımcı bir gözlemci bulmam lazım:):D
Bu arada lafı geçmişken unutmuşum onun da kodlarını paylaşalım bari. Herkes denesin bakalım. İmkanı olan video çeksin.:wax:
-------------------------------------------------------------------------------------
ANİ FRENDE FLAŞÖRLERİN VE 3.STOBUN YANMASI
Ch: IDE08788-ENG121967-Dyn. turn signal modes-Panic flashing             adapted from 'not active' to 'active'
Ch: IDE08788-ENG122209-Dyn. turn signal modes-Notwarn_blinken_NBA_Phase_2 adapted from 'not active' to 'active'  
Ch: IDE08788-ENG122211-Dyn. turn signal modes-Richtungs_blinken_links     adapted from 'not active' to 'active'
Ch: IDE08788-ENG122210-Dyn. turn signal modes-Richtungs_blinken_rechts     adapted from 'not active' to 'active'
Ch: IDE08788-ENG122214-Dyn. turn signal modes-Warnblinken_Zuendung_AUS     adapted from 'not active' to 'active'
Ch: IDE08788-ENG122213-Dyn. turn signal modes-Warnblinken_Zuendung_EIN     adapted from 'not active' to 'active'

NOT: Devreye girebilmesi için 75 km ve üstü hızlarda ani frenlemede,
ABS nin 3 saniye devreye girmesi gerekiyor. Tekrar hareket edince sönüyor.
--------------------------------------------------------------------------------------

Abi gözlemci derken araman yeterli :)

Çevrimdışı khalil

• Kahraman Üye
  • KAMIQ
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: RC0337;633823
Abi gözlemci derken araman yeterli :)

Bi ara görüşelim o zaman:)

Çevrimdışı gokcak

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: rsimsek;633807
başka bir rapid'de benzer bir sorunla karşılaşmıştım. Fakat onda sis farı yoktu. Kodlayınca arıza ışığı yakıyordu. Bayt 14 bit 7 yi iptal etmiştim. Siz de işareti kaldırıp, bayt 12 bit 4'ü (cornering light activation time limited) işaretleyip deneyin diyeceğim

tmm hocam tşk ederim ilginize kablo çekmeye gerek yok sanirim bu durumda

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Deneyip sonuca bakmak lazım. Sizin araçta hem dönüş farı hem sis farı birlikte iki ayrı ampul şeklinde olabilir. Yani donanımı tam bilemeyince bizimkisi sadece tahmin..;)

Çevrimdışı Yasin60

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Hocam teşekkürler burada vermiş olduğunuz kodlarla istediğim  kodlamalari yapabildim. Aracım 2016 model 1.4 cr TDI DSG sedan ön parklara LED ampül taktım ancak her zaman olmasa da arıza lambası yakıyor bunu nasıl çözebilirim. Birde geri vitese takınca sağ ayna aşağı ya iniyormu bizim araçlarda bununla ilgili kodlama varmıdır. Kabloyu yeni aldım bir hafta ancak oldu 17.08 vcds çok deneyimim yok yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Her kontağı açınca bütün lambalara akım gönderip durumları kontrol ediliyor. Ledlerde maalesef arıza lambası sorunu oluyor. Satın alırken özellikle CAN BUS FREE NO BULB gibi belirtilen led ampullerden almak gerekiyor. Ayrıca bir yanıp bir yanmaması başka bir ampulden de kaynaklı olabilir, iyice kontrol etmek lazım.

Geri vites için 09.Cent.Elect. Long Coding-> Bayt 4->Bit 3'ün işaretli ve ayna kumandasının R de olması gerekiyor.

Çevrimdışı Yasin60

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: rsimsek;633917
Her kontağı açınca bütün lambalara akım gönderip durumları kontrol ediliyor. Ledlerde maalesef arıza lambası sorunu oluyor. Satın alırken özellikle CAN BUS FREE NO BULB gibi belirtilen led ampullerden almak gerekiyor. Ayrıca bir yanıp bir yanmaması başka bir ampulden de kaynaklı olabilir, iyice kontrol etmek lazım.

Geri vites için 09.Cent.Elect. Long Coding-> Bayt 4->Bit 3'ün işaretli ve ayna kumandasının R de olması gerekiyor.
Çok teşekkür ederim. Yarın uygulayacağım geri vites kodunu.
Bazen hiç hata vermiyor. Bazen sol ön park bazen sağ ön park. Bazende ikisini birden hata veriyor. Bende durumu anlayamadım.
Aynı ledler arka plaka aydınlatmasinda da var onun hata kodunu forum yardımı ile sildim. Plaka aydınlatma gibi parklardaki Hatayida yapabilirmiyim diye araştırıyorum. Ancak eksik İngilizce ve vcds bilgisi ile zor oluyor.
« Son Düzenleme: 27 Şubat 2018, 20:15:55 Gönderen: Yasin60 »

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bildiğim kadarı ile diğerleri için bir ayar yok. O yüzden arıza ışıyı yakmayan (CAN BUS FREE) ampul almak gerekiyor. Ya da araya paralel 10-15 watt 15-20 ohm arası direnç takmakla biraz daha fazla akım geçirilerek arıza ışığının yanmaması sağlanıyor. Bu tür dirençler de satılıyor. Dirençler ısındığından uygun şekilde monte etmek gerekiyor!

Çevrimdışı Yasin60

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Anladım hocam ilginize çok teşekkür ederim. Ben en iyisi ampulleri değiştireyim.

Çevrimdışı Yasin60

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: rsimsek;633923
Bildiğim kadarı ile diğerleri için bir ayar yok. O yüzden arıza ışıyı yakmayan (CAN BUS FREE) ampul almak gerekiyor. Ya da araya paralel 10-15 watt 15-20 ohm arası direnç takmakla biraz daha fazla akım geçirilerek arıza ışığının yanmaması sağlanıyor. Bu tür dirençler de satılıyor. Dirençler ısındığından uygun şekilde monte etmek gerekiyor!
Hocam bende çıkan ekran bu şekilde elle bit ayarını değiştirdim ama yinede olmadı

MI 5s cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Başka bir baytta yoksa binary deki 01000010 yerine 01001010 yazıp deneyin, değişiklik olmazsa eski haline getirin. Buradan değiştiremezseniz LCode2 kısmından girebilirsiniz. Hex değeri 4A dır.

Çevrimdışı recepsun

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Selamlar, 12v çakmaklık sürekli çalışıyor bende. Bunu kapatmanın bir yolu var mıdır? En azından anahtarı çıkarınca o da kapansın istiyorum. Ya da belirli bir süre sonra

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bir çok başka markada olduğu gibi VAG da da herkeste aynı bildiğim kadarıyla. Tesisattan değiştirilebilir diye biliyorum. VAG-COM'la bir çözümü olabilir mi emin değilim? Normalde ışıkları ve radyo-teybi belli bir süre çalışınca 30, 40 veya 60 dakika sonra sistem otomatik kapatıyor. Çakmak prizinde de aynı durum olabilir diye düşünsem de, akünün yetersiz olduğu acil durumlarda çakmaklıktan takılan akü takviyeleri için role üzerinden değil de doğrudan tesisata bağlı olabilir.

Kamera gibi cihazların çektiği akım mili amper seviyesinde olduğundan akü bitirme sorunu için günlerce beklemesi gerekir.