škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Fabia III Yakıt Değerleri Paylaşımı-Ana Konu

0 Üye ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı firat1337

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
1.2 TSI DSG 110 beygir kışlıklar takılı şehir içi yakıt tüketimim. Hiçbirşey değişmedi.

Çevrimdışı fermat

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
1.2 tsi dsg aracım 8750km de mevsim kış olduğu için ş.içi ortalama 7-7.5 arası havaların ısınması ile birlikte 7 litrenin altına iner. Kullandığım şehir İstanbul ve eğer trafik olmazsa 4.9 ortalama ile gittiğim oluyor

Çevrimdışı jackalcarlos_18

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: firat1337;633053
1.2 TSI DSG 110 beygir kışlıklar takılı şehir içi yakıt tüketimim. Hiçbirşey değişmedi.

Uzun sürelide bu denli yüksek değeri ilk defa görüyorum. 1600KM nin ortalaması 9.5 çok fazla. Ya sürekli kısa mesafe çok yoğun trafikte kullanıyorsunuz ya da araçta başka bir problem var.

Çevrimdışı firat1337

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: jackalcarlos_18;633294
Uzun sürelide bu denli yüksek değeri ilk defa görüyorum. 1600KM nin ortalaması 9.5 çok fazla. Ya sürekli kısa mesafe çok yoğun trafikte kullanıyorsunuz ya da araçta başka bir problem var.

Evet dediğim gibi 8 km. evden-işe gidiş, 8 km. işten-eve geliş. Hep yoğun trafikte elde edilen yakıt tüketim değerleri. Aldığım günden bu yana tüketim bu civarlarda.

Çevrimdışı irfun4ever

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Daha once istanbul samsun 5.3 lt olan skorumu yeniledim ve 4.8lt yaptim. Yaklasik 35 lt ile samsuna geldim. Cidden harika bir rakam. Ayrica bu rakam daha da dusebilir bence. Ama sanirim 4.3 lt  den asagi dusmez. Istanbul samsun icin konusuyorum. Cok fazla rampa var. 4.3 lt ye dusmesi icin istanbulda trafik olmayan bir saatte cikmak lazim. Ben baya bi kopru atasehir trafigine girdim.

Bu arada aracta 2 kisiydik. Cok az bagaj (yok denebilir)
Klima genelde hep acikti.

Aracim 1.0 tsi dsg style paket. Yaz lastikleri takiliydi

Tahminim hic benzin almadan trabzona kadar gidebilirim ki bu da yaklasik 1000 1100 km yol. (Samsundan sonra trabzona giden yol gayet duz ve cok fazla rampa egim yok)

Bu arada duz rampasiz yolda tuketim cok rahat 4 lt nin altina duser.

« Son Düzenleme: 17 Şubat 2018, 06:19:47 Gönderen: irfun4ever »

Çevrimdışı Bilgic

• Nová Fabia III Combi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Ortalama hız 17 km/h zaten. Sanırım mesafe de çok kısa. Greenscore 78 çünkü :)

Çevrimdışı emreertunc84

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Fabia 3 1.0 tsi dsg aracim var hangi akaryakit istasyonundan yakit almayi tercih ediyosunuz ya da en faydali yakit hangi markanin

SM-G610F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı smtcglr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: emreertunc84;633585
Fabia 3 1.0 tsi dsg aracim var hangi akaryakit istasyonundan yakit almayi tercih ediyosunuz ya da en faydali yakit hangi markanin

SM-G610F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ben aracı aldığımdan beri shell den alıyorum km olarak diğerlerine nazaran daha az gittiğini duydum :D Şurası sağlam diyen çoğunluk olsa ordan alacam da herkes farklı bişey diyo ortak kanıya varamıyoruz

Çevrimdışı erensaat

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle

Doğru benım aracım 1.0 dsg spaceback sureklı kısa mesafe yoğun trafik 8 - 8.5 ortalama uzun yolda düşer aracım 5.500 km de

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı mnycl

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba arkadaşlar, benim yakıt tüketiminde bir sorun var sanırım. Genelde hafta içi babam oğlumu okula getirip götürüyor tabiki  kısa mesafede haftasonlarıda en fazla 50 km lık yol yapıyorum. Bundan önce dizel Kia Rio aracım vardı bu kadar çok yakıt aldığımı hatırlamıyorum. uzun süreli 727 km de ortalama 11.2 lt

Çevrimdışı smtcglr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Mustafa bey araç malesef biraz yakıyor :( hele şehir içi kullanan için süper emiyor .

Çevrimdışı mnycl

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: smtcglr;633670
Mustafa bey araç malesef biraz yakıyor :( hele şehir içi kullanan için süper emiyor .

Evet Samet Bey haklısınız,

Çevrimdışı mnycl

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba , bende de uzun süreli kullanista 11.2 lt veriyor. 9200 km de , ama genelde kısa mesafede kullanıyorum

PRA-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı smtcglr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Benim araçta şu an 16666 km de genel ortalama 7.4 de şehirler arası 1 kez gittim gerisi %90 şehir içi.

Çevrimdışı hamemo

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: firat1337;633300
Evet dediğim gibi 8 km. evden-işe gidiş, 8 km. işten-eve geliş. Hep yoğun trafikte elde edilen yakıt tüketim değerleri. Aldığım günden bu yana tüketim bu civarlarda.

Hocam aracı sürüş tarzınız nasıl? Bu değerlere nasıl ulaşabildiniz?