škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Fabia III Genel Soru Cevap

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Bilgic

• Nová Fabia III Combi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: UgurUgurlu;644276
Selamlar, Fabia 3'ün arka sileceğini değiştirmek zahmetli bir iş midir? Bir tane video var ama baya bir şeyler sokuluyor, yağlama falan gerekiyor. Ön silecekler baya kolaydı ama arkayı bulamadım.

Hocam o silecek kolu sökümü için. Arka sileceği ben değiştirdim, kaldırıp söküyorsunuz sadece.

Çevrimdışı smtcglr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: UgurUgurlu;644276
Selamlar, Fabia 3'ün arka sileceğini değiştirmek zahmetli bir iş midir? Bir tane video var ama baya bir şeyler sokuluyor, yağlama falan gerekiyor. Ön silecekler baya kolaydı ama arkayı bulamadım.

Çok kolay sileceği kaldırıp ön silecekteki gibi tuşa basarak çekiyorsunuz çıkıyor.

Çevrimdışı UgurUgurlu

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Teşekkür ettim, sileceksepetinden siparişi verdim şimdi. Arka silecek için de öndeki gibi silecek koluna dokunmak lazım mı yoksa direkt çıkıyor mu?

Çevrimdışı smtcglr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: UgurUgurlu;644286
Teşekkür ettim, sileceksepetinden siparişi verdim şimdi. Arka silecek için de öndeki gibi silecek koluna dokunmak lazım mı yoksa direkt çıkıyor mu?

direk kalkıyor silecek herhangi bişey yapmanıza gerek yok. :ok:

Çevrimdışı skodafabia2017

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Şu an aynı ses duymuyorum. Aynı şekilde araç ilk çalıştırdığımda da genelde olmuyor. Sıcak havalarda ve aracın daha sonraki çalışmalarında arabayı çalıştırırken zorla çalışır gibi oluyor.Aynı model ve donanım başka aracta denedim ve bu durum kesinlikle o araçta yok video bulamadım.ama ilk çalışırken motor bazen zorlanmadan sarsılarak çalışıyor.Aslında bunu serviste kabul etti ama nedense sonra volan arızası deyip sipariş verdikten sonra vazgeçti.Bu araçlarda bosch marka ürün kullanılması sebebi ile normalmiş dedi ve bence üzerini örtmeye çalıştı.Tekrar olduğu zaman video atarım gene de konuyla ilgili bilginiz varsa bilgilendirirseniz sevinirim.Dsg ile ilgili ise dsg dede ozellikle durmaya yakin sarsintilar hissettim buda servise bildirecegim noktalardan.arac sahiplerine sabir diliyorum gercekten pahali bir dünya.

Çevrimdışı skodafabia2017

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
bugün denedim video çektim ama foruma gönderemedim gecersiz dosya diyor bi öneriniz varsa nasıl gonderildigi ile ilgili yapabilirim.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Alıntı yapılan: skodafabia2017;644818
bugün denedim video çektim ama foruma gönderemedim gecersiz dosya diyor bi öneriniz varsa nasıl gonderildigi ile ilgili yapabilirim.

Youtube'a yükleyin, buraya linkini atın...

Çevrimdışı UgurUgurlu

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: skodafabia2017;644818

Videoyu youtube'a yükleyip linki burada paylaşabilirsiniz.

Çevrimdışı smtcglr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar Vag kablo almak istiyorum bunun bizim araç için özel olanı var mı yoksa evrensel bi kablo mu ?

Herhangi bi sürüm falan.
« Son Düzenleme: 17 Ocak 2019, 17:40:53 Gönderen: smtcglr »

Çevrimiçi rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Adı üzerinde VAG Grub (Vw, Audi, Skoda, Seat) için geçerli.

Çevrimdışı smtcglr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: rsimsek;646702
Adı üzerinde VAG Grub (Vw, Audi, Skoda, Seat) için geçerli.

Sürüm olarak fark var mı bütün vag kablolar oluyor mu.

Çevrimiçi rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Sürüm farkı şöyle; mesela 18 ile başlayan kablo 2018 modellere kadar destekler. Fakat sonraki sürüm rakamları üretim yılına göre farklılık gösterir. 18.1.1 kablo ilk çeyrek üretimleri destekler, sonraki üretimlerde sorun verebilir. Yakında 19.x.x kablolar çıkar. Yeni sıfır araba almadıkça mevcut kabloların sürümü model yılınıza eşit ya da büyükse iş görürler.

Çevrimdışı Fabian

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar aslında bayadır bi' durum var, sorun mu değil mi bilemedim. Nisan'da bakımda dile getireceğim servise.

Şöyle ki özellikle 7.vitese geçtiğinde araç sanki soluksuz kalıyor bi' kem küm edip yoluna devam ediyor. Düşük dervirde geçiyor tabi vitesler DSG'de. Bu olay geçtğimiz yaz başlamıştı. Havalar soğuyunca biraz düzelmişti ama geçenki ılık havalarda yine belli etti biraz. Acaba oksijen sensöründe filan mı sıkıntı var ki? Soğuk havada oksijen bol tabii.

Not: 1,2 Tsi

Çevrimiçi rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Oksijen derken hava filitresine de bakın. Bir de sport modda kullanın diyeceğim ama yüksek devirlerde ancak 7.vitese geçtiğinden sorun anlaşılamayacak. Belki boğaz kelebeği temizliği gerekebilir.

Çevrimdışı Fabian

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: rsimsek;647388
Oksijen derken hava filitresine de bakın. Bir de sport modda kullanın diyeceğim ama yüksek devirlerde ancak 7.vitese geçtiğinden sorun anlaşılamayacak. Belki boğaz kelebeği temizliği gerekebilir.

Teşekkürler hocam.