škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

2011 Nissan Micra

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mxdemirel

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
sevemedim gitti şu böcükleri

eski arabamla Modanın o arka dar yollarında bunlardan bi tanesine , karşıdan gelen araçtan kaçayım derken sürtmüştüm bundan 4 yıl önce Etrafa sor soruştur sahibini tanıyan yok....Kaçıp gitmek de istemiyorum...Üzerine not yazıp bıraktım..." arabanıza sürttüm masraflar için arayın ........" diye

Önceden de sevmezdim hele o çıkıntılarına sürttükten sonra daha da sevmedim
« Son Düzenleme: 02 Kasım 2010, 00:26:52 Gönderen: mxdemirel »

Çevrimdışı mc pherson

• ............
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Birt önceki kasalardaki motorlar ve yürüyen aksam renault idi,yani cliolar ile bire bir aynı idi. Ancak bunda nasıl bilmiyorum,servistekilere sormam lazım. Bu aracın tasarımını ise ben de beğenmedim. Pek yenilikçi ve özgün bir tasarım diyemeyeceğim. Fiat 500 ve puntodan çalııntılarla eski kasa micrayı harmanlamışlar. Sonuçta özgün ve kararlı bir tasarım olmamış bence. Çalıştığım bir nissan servisi var geçtiğimiz günlerde showroom.a çıkıp hem bunu hem de yeni Juke.u yakından inceledim. Juke inanılmaz güzel bir tasarım bana göre ama bunu hiç beğenmedim. Sıfır araç alacak olsam ilk sıralarda kesinlikle Juke olurdu.
« Son Düzenleme: 02 Kasım 2010, 00:51:03 Gönderen: mc pherson »

Çevrimdışı mayham85

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: SEAHAWK;153782
O yorumun şakadan ibaret olduğu aşikar. Zira ne Micra konserve kutusu, ne de motorların kendini kanıtlamak için Micra'ya ihtiyacı var. 1.5 DCI da, 1.4 16V MPI de hem performanslarıyla hem de tüketimleriyle son derece başarılı motorlar.
micra kaç kg :D bak ton demiyorum allah bilir 1000 kg dan hafiftir :D

bak 1,2 si 932 kg :) aynı segment olan bir ibiza ondan 150 kg kadar daha ağır.

http://www.cars-data.com/en/nissan-micra-12-65hp-connect-edition-65hp-54713/specs.html
« Son Düzenleme: 02 Kasım 2010, 08:08:31 Gönderen: mayham85 »

Çevrimdışı uğur

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
mıcrayı bende beğenmıyorum eskısı buna göre daha ıyıydı ama nıssanı donanım konusunda tebrık etmek gerek..eskı kasa sahıbı arkadaşımın aracında bluetooth lu cd player falan vardı yenı kasada aynı şekılde baz donanımda bıle bahsettığım bluetooth lu cd çalarlar ve bence en önemlısı esp ve 6 havayastığı standart donanımda...

Çevrimdışı SEAHAWK

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mayham85;153827
micra kaç kg :D bak ton demiyorum allah bilir 1000 kg dan hafiftir :D

bak 1,2 si 932 kg :) aynı segment olan bir ibiza ondan 150 kg kadar daha ağır.

http://www.cars-data.com/en/nissan-micra-12-65hp-connect-edition-65hp-54713/specs.html

Micra'nın boyu ne, posu ne; top gibi ufacık araç zaten. Doğal olarak ağırlığı da düşük. Kaldı ki Ibiza 1.2 70hp'nin ağırlığı da 999 kg.:)

Hem hafif olması ya da olmaması da önemli değil, Micra'nın kullandığı motorlarlar çok yaygın şekilde hizmet veren, kendini kanıtlamış motorlar. Dediğim gibi, hafif kasalı Micra'ya ihtiyaçları yok.:)
SEAT CORDOBA 1.4 TDI 80HP
[SIGPIC][/SIGPIC]