škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Roomster’da Mercekli far + Xenon’a geçiş

lrfan · 86 · 64246

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Temiz iş çıkmış, mercek takmak zor değil ama çerçevesini temiz bulmak zor, satanlar genelde çerçevesiz ya da çizikli hasarlı çerçeve gönderiyorlar, fonksiyonel olarak sorun olmasa da görsellik bozuk oluyor...
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı ST-max

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Eğer çerçeve bulamazsanız.Fiberden yada macundan kendiniz yapabilirsiniz.Astar atıp griye boyarsanız (yada siyah) güzel olur.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
İstanbul çıkmacılarında güzel seçenekler var aslında, uzunlara da mercek koyasım var  :)  Güzel bir çift bulursam

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Uzunlara koyacağınız mercek halogen ile çalışacaksa önermem, halogenin en etkili performansı klasik reflektör ile oluyor;
Xenonla düşünüyorsanız da, xenonun ısınma süresi min. 10 sn olduğundan, uyarı selektörü (korna yerine kullandığımız) sinir bozucu olur, özellikle gündüzleri hiçbir etkisi olmuyor; daha önemlisi bu tür ''kısa startlar' ampul ömrünü yer, balasta da zarar verir.(6-7 sene önce bunları fabiamda denemiştim, çıkardığım sonuçlar bu şekilde.)
Uzun yolda uzun farla gidecekseniz memnun olabilirsiniz.

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Merceğin en buyuk sıkıntisi odak noktasi. Sirf bu yuzden kendim yapmaya korkuyorum

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hetepe;412341
Uzunlara koyacağınız mercek halogen ile çalışacaksa önermem, halogenin en etkili performansı klasik reflektör ile oluyor;
Xenonla düşünüyorsanız da, xenonun ısınma süresi min. 10 sn olduğundan, uyarı selektörü (korna yerine kullandığımız) sinir bozucu olur, özellikle gündüzleri hiçbir etkisi olmuyor; daha önemlisi bu tür ''kısa startlar' ampul ömrünü yer, balasta da zarar verir.(6-7 sene önce bunları fabiamda denemiştim, çıkardığım sonuçlar bu şekilde.)
Uzun yolda uzun farla gidecekseniz memnun olabilirsiniz.

uzun halojen mercek düşünüyordum ama...

Hımmm, kısalarda halojen merceklerden memnunum ama etki-görülme açısından düşünmemiştim, aslında kısa merceği bihalojen niyetim var, belki o şekilde yapabilirim, uzun reflektöre dokunmam

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kesinlikle doğru karar, klasik uzun kısım olduğu gibi kalsın, kısa merceği, uzun/kısa yapmak daha süper olur, halojen ampul kullanılacaksa diğer kısımla beraber çift uzun far olur ki, tadından yenmez, benim eski R11, flashS gibi...

Çevrimdışı pelvan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
irfan bey gerçi konu  eski ama  hala  roomster mi kulanıyorsunuz normal  halojene göre  ne kadar  eydınlatma  farketti 2009 model comfort roomster aydınlatma farda  sıkıntılar  yaşıyorum

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: pelvan;653043
irfan bey gerçi konu  eski ama  hala  roomster mi kulanıyorsunuz normal  halojene göre  ne kadar  eydınlatma  farketti 2009 model comfort roomster aydınlatma farda  sıkıntılar  yaşıyorum

Mercekli fara ve Xenon ampule geçince aydınlatma inanılmaz değişmişti

Çevrimdışı pelvan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;653075
Mercekli fara ve Xenon ampule geçince aydınlatma inanılmaz değişmişti

c6 ve c9 h7  de denedik  direk  kitsiz aydınlatma   değişti şimdi  bir  marka  daha  var onu da yeni spraiş ettik onu da  deneme yapıcaz nerdeyse %30 %50 fark var

Çevrimdışı Engin E.

• H u r d a c ı
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Aynı işlemi ben de yapmıştım ama xenon ampul yaramamıştı...halogen ampulle daha iyi aydınlatıyordu..