škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Roomster’da Mercekli far + Xenon’a geçiş

lrfan · 86 · 64635

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: sarp;23473
2007 model roomster kullanıyorum arca aldığımda çok arzu etmeme rağmen H7 farlı olanı yoktu. mecburen H4 farlı olanını aldım. roomster'ımın tek memnun olmadığım yanı olan farlarını ve sislerini xenon ampüllerle değiştirdim. sonuç daha tatminkar olmasına rağmen hem karşıdan gelenler hemde benim için sonuç istenilen durumda değil. servise sorduğumda mercekli fara geçişin mümkün olmadığı söylendiğinden taktırdığım xenonların son nokta olduğunu düşünürken internette İrfan beyin taktırdığı orjinal mercek farı ve xenon ampülleri görünce bu işlemi bende aracıma yaptırmak istiyorum. bu işlemi İzmir'de aynı titizlik ve hassasiyetle yapacak varmıdır?

Alıntı yapılan: lrfan;23568
Merceğe geçiş hep mümkün ama işi bilen birisi olacak, Yüce Otoya sormuştum, teknisyenleriyle konuşup beni geri aradılar, "Üzgünüz biz burada denedik, çalıştıramadık" dediler...  ;)

Zira doğrudan takınca selektör yaptığınızda perde açılmıyor. İstanbul'a bekleriz   :)

Valla bende xenon taktırmıyordum sırf bu yüzden :) Şimdi farı aldık, ama xenonları alamadık o ayrı gerçi :kiki:

Şu anda maşallah çok güzel çalışıyor..Hemde yakışıklı oldu :)

2. mercek far olayını gerçekleştireceğiz inşallah Bursa'da..İstanbul biraz uzak kaldığından Bursa'da halledeceğiz Sarp beyle...:ok:
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı sarp

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
nasip olursa roomster'ımın en zayıf yanını en can alıcı yeri haline getirecek cerrahi operasyonu Bursa'da mygökhan beyin de yardımları ile gercekleştireceğiz. bol fotolu bu seyahati irfan bey ve mygökhan bey gibi site sakinleri ile paylaşacağım.

bu vesile ile hem irfan beye hem mygökhan beye teşekkür ederim.:clap:
[SIGPIC][/SIGPIC]

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Mercekli farda Xenona doyamayacaksınız. Yıllarca halojenden sonra bu modifiye ilaç gibi geldi...

İdeal Xenon 4bin lik Kelvin değeridir ama piyasada bulmak zordur, 6000K kullanıyorum ben, öneririm şiddetle. Kelvin arttıkça aydınlatma azalır ;)

Çevrimdışı mustisahin

• T U R B O T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bir timsah bakıslı daha trafikte olacak desenize,
hayırlı olsun simdiden, fotografları bekliyoruz,

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Eski konuyu hortlatayım...

4300 Kelvin xenon ampullerime kavuştum. Artık daha da iyi aydınlatma :ok:

Bu sayede 8000, 6000 ve 4300 K ampullerin aydınlatmasını görmüş oldum aynı farda.

4300'den başkası yalan :)

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hayırlı olsun abi..:) Aydınlatma daha iyi diyorsun yani :)

Benimde sürekli sağ ampül kapanıp duruyor.Kapatıp açıyorum düzeliyor..
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP

Çevrimdışı silver

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
güle güle kullan ... arabayı daha çekici gösteriyor aynı zamanda...

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;150940

Bu sayede 8000, 6000 ve 4300 K ampullerin aydınlatmasını görmüş oldum aynı farda.

Hayırlı olsun İrfan abim.
Bizde Space marka 4300 K kit düşünüyoruz.
Tavsiye ediyormusun?:)

Bu arada Şahkan'Da 4300 k kit vardır heralde?

Çevrimdışı Suleyman

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Suleyman;151007
Şahkan'dan kampanya bekliyoruz...:spr:

Aynen 4300 K H4-H7 kitlerde güzel kampanyalar bekliyoruz :)

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Can;151006
Hayırlı olsun İrfan abim.
Bizde Space marka 4300 K kit düşünüyoruz.
Tavsiye ediyormusun?:)

Bu arada Şahkan'Da 4300 k kit vardır heralde?

Ben Space 6000K olarak kiti almıştım, 1.5 yıldır sorunsuz şükür. Çok sık açıp kapanmasına rağmen  :ok:

4300 kit olarak var mı bilmiyorum, en güzeli Şahkan'dan Serkan Ustama sormak. Ben ayrı şekilde yine Space ampul aldım, OEM.

Çevrimdışı kobak

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;150940

Kelvin değeri arttıkca mavileşir hatta morlaşır 12000k neredeyse mor çünkü, düştükçede sarılaşır diye biliyorum.

Alıntı

Dolayısı ile ışık renginden başka görüş acısına enkinlik edeceğini sanmıyorum.

Polo' da merceksiz xenon kullanırdım, 6000k idi floresan veya tararruflu beyaz ampuller gibi beyazdı.

Şimdiki aracımda orginal 4300k var mercekli daha sarımtırak.

Tecrübe ve okuduklarıma göre xenonla düzgün aydınlatma için, merceklide olsa merceksizde olsa farlar daima temiz olacak, trafik kiri dahi olsa performansı düşürüyor.

Birde merceksiz kullanırsanız inanılmaz aydınlatma sağlıyorsunuz, ışığın ulaşmadığı nokta kalmıyor, fakat trafikte diğer sürücüleri zor durumda bırakıyor, her karşıdan gelen uzunları kapa diye selektör yapıyor. Mercek dağınız ışığı toparladığı için bana göre daha az ışık yolluyor dışarıya.
« Son Düzenleme: 26 Ekim 2010, 10:04:23 Gönderen: kobak »

Škoda Superb Mk1 (3U)

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Mavi renk arttıkça ya da renk sıcaklığı arttıkça diyelim, soğurulma arttığı için aydınlatma azalıyor, bu gözümüzün yapısıyla ilgili. Sarı ışık görünürlüğü artırıyor.

Geçeuçuşu.com bu konuda süper bir kaynak, bir ara vakit bolken takılıyordum oraya da  :)

Fabrikasyon xenonlar 4 bin değerli ampullerdir. 6000 ve üzeri zaten kit dediğimiz H harfiyle başlayan ürünler zaten uydurma ürünler, bizimki gibi halojen sistemlere de takılabilsin diye. Keşke D ile başlayan ampullerin takıldığı sistemler hep standart olsa.

Merceksiz farlar rezil ediyor gözleri xenon kitle, halojene göre tasarlanmış reflektörde normal tabi.

Fotoğrafla çekilmiş far, ampul, aydınlatma fotolarını dikkate almam asla, ışığın şiddetine göre makine kendince bir ayar yapıyor. Aynı ampullü farın 10 değişik fotoğrafını çekerim, her kare sanki başka ampulmüş gibi görünür, gözün gördüğü en güzeli ;)

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Mercek far kullananlar şuna dikkat etmeliler, aslında kesinlikle far yıkama olmalı.Far camı azıcık kirli olsun görüşü etkiliyor.Tertemiz bir far camı ile aydınlatma süper.Ama azıcık kir olsun aydınlatma gücü düşüyor..
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Birisi güzel bir icraat yapmış, Rus forumunda, merceksiz fara mercek monte etmiş, görünüşü hoşuma gitti, kesilme çizigisi falan da gördüm, temiz iş  :)