škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Octavia sağa sola tam dönüşlerde uğultu yapıyo

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı walker79

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba arkadaşlar. 2000 model bir octaviam var. Direksiyonu tam sağ yada tam sol yapıp hareket ettiğimde bir uğultu sesi geliyo. Ama gaza basmazsam bu ses yok oluyo. Aks başlarından olabilirmi? Anlamadığım gaza basınca olması.

Çevrimdışı LiLPlayya

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Direksiyon tam sağa veya sola dayandığında biraz ses çıkarması normal sayılabilir. Eğer ses rahatsız edici şekilde ise direksiyon pompasını kontrol ettirin. Eğer arızalı ise (inşallah öyle değildir) çok can yakıcı bir fiyatı var
Bağımlılıklarım  var : içki, sigara, aşk, gerçeküstü, akıldışı ! Arada bir de nefes  alıyorum. O da fena sayılmaz...

Çevrimdışı walker79

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Yapma yaaa. Evet tam sol yada sağ yapınca biraz ses normal. Ama bunda uğultu  baya şiddetli. Aracı 4 yıldır kullanıyorum. Son 1 aydır var bu ses. peki baya masraflı dedin. Nekadar tahminen?

Çevrimdışı G.Antep Şubesi

• Kötü Caddy
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Tamamen aynı şey eski Transporterımızda oluyordu usta normal demişti.
8 sene kullandık bir sorun olmadı. Ama tabi bir ustaya göstermenizde fayda var.

Çevrimdışı walker79

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Anlıyorum. Bi ustada normal dedi. Ama bir sorun olduğunun farkındayım. Ve bu sorunun git gide dahada büyümesini istemiyorum. Anasını satıyım kendime bukadar harcamıyorum. Araba hık dese 300 kağıt kaçıyo.

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
servise götürün derim.sıkı pazarlık yapın.
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Tam sağ yapınca yada sol uğultulu bi ses gelir o da pompa ile alakalı sık sık direksiyonu dibine kadar çevirmemek lazım zaten zamanla sorun yaratabilir bu tür bi alışkanlığınız varsa ama normal diye düşünüyorum.