škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

octavia TDI elegance için fiyat alan oldu mu?

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı byztckr31

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fabialife;138846
arife günü bir arkadaşıma takas yolu ile beyaz renk dizel elegance oktavia aldık. yaklaşık 2 aydır takip ediyorduk. zaten piyasada 1-2 bayi dışında kimsenin elinde bu araçtan yoktu. sıra bekleyenler olduğunu duyuyorduk, 15 gün önce ilk parti araç bayilere dağıtıldı.
yinede ellerinde fazla olmadığı ve talep gören bir motor olduğu için pek fiyat indirimi yapmıyorlar. yani 2-3-4.000 lira indirimler nakite ihtiyacı olan bayi bulmadıkça imkansız gibi. tabi takas farklı, nakit farklı. paranın yüzü sıcak derler bakarsınız parayı gören biraz yumuşar.
15-20 gün önce ilk arabayı Urfa bayisinde bulduk beyaz renk yanlış hatırlamıyorsam 48.500 liraya bırakmıştı ama kredimiz geciktiği için araç satıldı. 500 lira fazlasına Adana bayisinden aldık aracı.
hangi renk, donanım ve hangi şartlarda almak istiyorsan belirtirsen her iki bayi ile görşüür bilgi alırız.

abi aradığım sizin aldığınız aracın aynı octavia elegance 1.6 TDI 105 hp beyaz manuel
\'11 Focus Titanium TDCI 109ps Fırtına Gri

Çevrimdışı byztckr31

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Birkan;138901
sert plastik var focusta. hele kapı eşikleri çok basitti.

ama sert araba, sağlam ve güvenli. dizel motoru da iyi kuvvet olarak.

son yazdıklarım jetta ve octide de var. octaviada değer kaybı daha fazla olacak, jettanın donanımı da octaviaya göre kötü. tamamen tercihine kalmış :)

ekleme: seat exeo da düşünülebilir 1.6 102 hp motor var ama üst sınıf ve 10-12 bin tl fark var arasında. garantili lpg imkanı varsa bana göre bu da çok iyi bir tercih olur.

birkan benzinli aracımızı dizel için sattık o yüzden birdaha benzin li mi asla diyoruz. ne olursa olsun. octavialar güzel araç ama fiyat 49 bin lira civarı bizim için ise max 47. jetta olabilir bu durumda yada yine focus. tabi önce aracımızın hayırlısıyla pert olması lazım kendi kendime gelin güvey oluyorum ama :)

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
47 olmasada 47,500-700 gibi fiyatlara alınır dediğim yeri ararsanız yardımcı olurlar :)

Çevrimdışı xxman

• New York Subesi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bende amcam için 1.6 TDI Comfortline Manuel aradım bir ara, ama maalesef araç İstanbul bayilerinde mevcut değildi. Bir bayide Exclusive DSG vardı o kadar, 1 ayı geçkin bir zaman oldu.

2. bir araç olduğu için yeni kasa için aralık ayını beklemedeyiz.

Bu arada 1 depoyla 1333 km vaad eden S40 fiyatlarıda uygun.

Volvo S40 1.6 D2 Drive 50.000 TL
Volvo S40 1.6 D2 Drive Start/Stop 52.000 TL

http://www.volvocars.com/tr/all-cars/volvo-s40/Pages/default.aspx
Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir,
Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir

fabialife

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: byztckr31;138897
abi 2009 enjoy spor paket Corsa D satıp Focus Titanium aldık. yanlışın var focusun ön konsolu %90 yumuşak plastik ön kapı içleri de o şekilde sadece arka kapı içleri sert plastik başka neresi iç mekan bilmiyorum. trim sesine dair tık duymadım. iç hacmini corsa ile kıyaslamak doğru değil yani kıyaslanamaz bile zaten kıyaslamak da doğru değil.
yol sesi denmiş. aracımızda ContiSportContact 2 lastikler vardı mıcırlı yolda evet ses vardı ama diğer yollarda ses yok diyebilirim. Focus piyasada çok fazla olan bir araç olduğu için herkesin bir düşüncesi var ama önemli olan kullanıcı yorumları. bir yol sesidir amlış başını gidiyor ama kimse bilmiyor hiç abartıldığı kadar olmadığını. astra bu konuda hem yol sesi hem motor sesi olarak focustan çok daha kötü

dizel oktavia aldığımız arkadaş bir ay önce piyasada dizel oktavia olmadığı için (daha önceden de focus kullanmıştı) focus dizel titanyum alalım dedi ve ford bayisine gittik.
titanium dizel araca oturup alıcı gözü ile inceleyince büyük hayal kırıklığına uğradım; sizin arabayı bilmem ama benim baktığım arabada bütün kapıların malzemeleri sert plastikti ve basit işçilikli. nereye baksan basit işçilik ben buradayım diyor.
şöför koltuğuna oturduğumda ayaklarımı YANLARA corsada açtığım kadar açamadım, yine söylüyorum istersen dene corsa o anlamda focustan geniş.
arkadaşa dediğim laf aynen şu; yürü oğlum gidelim senin 2008 oktaviayı bölsen bundan 5 tane çıkar, sen oktaviadan sonra focusa binemezsin dedim ve sözlerimin hala arkasındayım.
senin araba daha kaç km. idiki sağından solundan trim sesi gelsin.
önemli olan senin memnun olman ama focus ses japon arabaları  hariç içeriye en çok ses alanlardan biridir.
çok satılıyor diye zaten focusta kaliteyi düzeltme gereği duymuyorlar.
Allah nasip ederse oktavia alırasınız. bana ilk söyleyeceğin söz "ahmet abi sen çok haklıymışsın" olacak.
eğer imkanın varsa focus ile oktaviayı yan tana getirip en ince ayrıntısına kadar işçilik kalitesi incele ne demek istediğimi anlayacaksın.
bir de dikkatimi çekmişti fucusun en full dedikleri titanium donanımında yanılmıyorsam 100 liralık geri parlk sensörü yoktu.
« Son Düzenleme: 14 Eylül 2010, 14:52:30 Gönderen: fabialife »

fabialife

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: byztckr31;138909
abi aradığım sizin aldığınız aracın aynı octavia elegance 1.6 TDI 105 hp beyaz manuel

arkadaşa hem Urfa hemde Adana bayisini aramasını söyledim fiyat alınca yazarım

fabialife

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: fabialife;138947
arkadaşa hem Urfa hemde Adana bayisini aramasını söyledim fiyat alınca yazarım

Urfa bayisinde araç yokmuş, Adana bayisi özgenlere 1-2 güne kadar araç gelecek beyaz renk son bize verdiği fiyat olan 49.500lira olur dedi.

aralık ayına kadar bekleme imkanın varsa bekle derim, o zaman bütün arabaların fiyatı düşer.
« Son Düzenleme: 14 Eylül 2010, 15:31:57 Gönderen: fabialife »

Çevrimdışı byztckr31

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Ahmet abi teşekkür ederim bende adana antep hatay ve oğuşları aradım. en iyi fiyatı oğuşlar verdi metalik bej arac için 48.650 dedi ve bandrolü fln hepsi bana aitmiş fiyat bize fazla geldi. çok yakın tanıdığım bir önceki aracı jetta şimdi ise 2011 focus kullanıyor kesinlikle focus dedi. meksikalı jettalar alman kalitesi sunmuyor ve emin ol focustan fazla yol sesi alıyor dedi. yol tutuşuda focus kadar iyi değilmiş kararımızı yine focustan yana verdik ve bir kez daha gördüm ki focus fiyat performans donanım olarak sınıfında rakipsiz

Çevrimdışı byztckr31

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fabialife;138944
dizel oktavia aldığımız arkadaş bir ay önce piyasada dizel oktavia olmadığı için (daha önceden de focus kullanmıştı) focus dizel titanyum alalım dedi ve ford bayisine gittik.
titanium dizel araca oturup alıcı gözü ile inceleyince büyük hayal kırıklığına uğradım; sizin arabayı bilmem ama benim baktığım arabada bütün kapıların malzemeleri sert plastikti ve basit işçilikli. nereye baksan basit işçilik ben buradayım diyor.
şöför koltuğuna oturduğumda ayaklarımı YANLARA corsada açtığım kadar açamadım, yine söylüyorum istersen dene corsa o anlamda focustan geniş.
arkadaşa dediğim laf aynen şu; yürü oğlum gidelim senin 2008 oktaviayı bölsen bundan 5 tane çıkar, sen oktaviadan sonra focusa binemezsin dedim ve sözlerimin hala arkasındayım.
senin araba daha kaç km. idiki sağından solundan trim sesi gelsin.
önemli olan senin memnun olman ama focus ses japon arabaları hariç içeriye en çok ses alanlardan biridir.
çok satılıyor diye zaten focusta kaliteyi düzeltme gereği duymuyorlar.
Allah nasip ederse oktavia alırasınız. bana ilk söyleyeceğin söz "ahmet abi sen çok haklıymışsın" olacak.
eğer imkanın varsa focus ile oktaviayı yan tana getirip en ince ayrıntısına kadar işçilik kalitesi incele ne demek istediğimi anlayacaksın.
bir de dikkatimi çekmişti fucusun en full dedikleri titanium donanımında yanılmıyorsam 100 liralık geri parlk sensörü yoktu.

abi octavianın daha kaliteli olduğunu zaten bende düşünüyorum kullanmadım ama fotolardan belli oluyor. o yüzden bakınıyorum octavialara ama parasıda focusa göre kaliteliymiş. kasa olarak focus çok daha çekici gelmesine rağmen 45 bin liralık focusa karşı 47 bin lira olsaydı yine octavia yı tercih ederdim ama ortalama 49 50 bin liralara geliyor araç. focusun ful+ful olarak nitelendirileceği araç titanyum TXP dir onda standart park sensörü x paketli olmayan Titanyumlardada zaten siz söylemeden bayi park sensörüde takalım diyor. yoksa araç park edilecek gibi değil :)

fabialife

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: byztckr31;139036
abi octavianın daha kaliteli olduğunu zaten bende düşünüyorum kullanmadım ama fotolardan belli oluyor. o yüzden bakınıyorum octavialara ama parasıda focusa göre kaliteliymiş. kasa olarak focus çok daha çekici gelmesine rağmen 45 bin liralık focusa karşı 47 bin lira olsaydı yine octavia yı tercih ederdim ama ortalama 49 50 bin liralara geliyor araç. focusun ful+ful olarak nitelendirileceği araç titanyum TXP dir onda standart park sensörü x paketli olmayan Titanyumlardada zaten siz söylemeden bayi park sensörüde takalım diyor. yoksa araç park edilecek gibi değil :)

tercih kişinin beklenti ve zevkleri ile doğru orantılıdır, herkesin tercihine saygı duyarım. tabiki bütçe de önemli ama ben olsam eleganceye gücüm yetmezse bir alt donanımını alırım ama focus yerine oktavia alırım.
iyi mal iyi para ne demiş atalarımız; PAHALI İSE VARDIR BİR HİKMETİ, UCUZ İSE VARDIR BİR İLLETİ" .
titanium x paket focus ne kadar bilemiyorum ama x paket bile donanım ve özellik olarak oktaviadan daha üstün bir araba değil.
yeni 1.6 105 hp TDİ CR volkswagen motoru ile focusun PDA motoru ile arasında dağlar kadar fark var. PDA motoru zaten herkez biliyor da bu fark yıllar ve yüzbinlerce km. sonra ortaya çıkacak
TDİ CR motorun dizel olduğunu bile zor anlarsınız, aracın içerisinde motor sesi duyamazsınız, aracın kabin izalasyonu da seğmentinin gereklerini fazlası ile karşılar. yani focustan çok adaha az lastik ve yol sesi alır içeriye.
işçilik ve donanım kalitesi olarak yine oktavia tartışmasız çok üst düzeyde
bir araç yani aradaki 3-4.000 lirayı bana göre fazlası ile hak ediyor.
yine oktavia ile kıyaslamayacağım toyata ve honda bile kaç liraya satılıyor
ayrıca focusların fiyatlarının  düşmesinin esas sebebi yıl sonunda kasa değişiyor olması, bu nedenle firma mevcut kasadan satabildiği kadar satacak.
ben şu anda focus alacak olsam sıfır araç almam, sıfır gibi ikinci el araç alırım. çünkü bir yıl sonra hem ikinci el araç hem de eski kasa olmasından dolayı çok fazla değer kaybedecek. aynı eski kasa fiestalar gibi olacak.
yeni kasa resimleri bir ara internette dolaşıyordu, yine bulabilirsin bayağı değişiklik yapmışlar görünüşü mondeoyu andırıyor.
netice olarak sizin içinize ne siniyorsa tabiki onu alacaksınız ama oktavia dizel ile rica edip 10-15 km.lik bir deneme şürüşü yapın aklınızın bir ucunda kalmasın.
sonuç ne olursa olsun Allah kaza bela vermesin, sağlıklı günlerde güle güle kullanın.

fabialife

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: byztckr31;139032
Ahmet abi teşekkür ederim bende adana antep hatay ve oğuşları aradım. en iyi fiyatı oğuşlar verdi metalik bej arac için 48.650 dedi ve bandrolü fln hepsi bana aitmiş fiyat bize fazla geldi. çok yakın tanıdığım bir önceki aracı jetta şimdi ise 2011 focus kullanıyor kesinlikle focus dedi. meksikalı jettalar alman kalitesi sunmuyor ve emin ol focustan fazla yol sesi alıyor dedi. yol tutuşuda focus kadar iyi değilmiş kararımızı yine focustan yana verdik ve bir kez daha gördüm ki focus fiyat performans donanım olarak sınıfında rakipsiz

bizim aldığımız fiyatlar plaka, bandrol, sigorta dahil fiyatlar yani sen kontağa basıp gidiyorsun.  gerçi plaka ve bandrolü mecburen biz alıp paradan düştük.
ayrıca sonaxtan koltuk ve motor koruma, ecza çantası ve kauçuk paspas hediye ettiler.
bandrol üçyüz küsur lira, plaka ortalama 200 lira, sigorta 170-180 lira.
fiyat kıyaslaması yaparken hepsinde aynı şartlarda fiyat al ki net kıyaslama şansın olsun.
antalya bayisi bize ister opak, ister metalik hangisini alırsanız alın 51.000 lira dediler. adamlar tam ölü soyucu.
beyaz arabanın zaten liste fiyatı 49.800 lira.

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Alıntı yapılan: fabialife;139075
antalya bayisi bize ister opak, ister metalik hangisini alırsanız alın 51.000 lira dediler. adamlar tam ölü soyucu.

Siz hele şöyle Ankara'dan ikinci ellerine bakın liste fiyatını bile zorlar :D

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: fabialife;139075
bizim aldığımız fiyatlar plaka, bandrol, sigorta dahil fiyatlar yani sen kontağa basıp gidiyorsun.  gerçi plaka ve bandrolü mecburen biz alıp paradan düştük.
ayrıca sonaxtan koltuk ve motor koruma, ecza çantası ve kauçuk paspas hediye ettiler.
bandrol üçyüz küsur lira, plaka ortalama 200 lira, sigorta 170-180 lira.
fiyat kıyaslaması yaparken hepsinde aynı şartlarda fiyat al ki net kıyaslama şansın olsun.
Sonax niye hediye etti ki bunları?:hmm::blm:

fabialife

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: Uğur@k@r;139112
Sonax niye hediye etti ki bunları?:hmm::blm:

sonax değil bayi hediye etti.

Çevrimdışı Muhlis OZTURK

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fabialife;139066
yeni 1.6 105 hp TDİ CR volkswagen motoru ile focusun PDA motoru ile arasında dağlar kadar fark var. PDA motoru zaten herkez biliyor da bu fark yıllar ve yüzbinlerce km. sonra ortaya çıkacak

Ben PSA diye biliyorum ama ?

ve hatta http://en.wikipedia.org/wiki/PSA_Peugeot_Citro%C3%ABn
« Son Düzenleme: 15 Eylül 2010, 17:08:11 Gönderen: Muhlis OZTURK »