škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

hoparlör önerisi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mayham85

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar aracımdan bir süredir uzak kaldım onu çok özledim kaşıntıda tuttu bişiler yapayım dedim

genelde arabada tek olduğum için sesi yüksek seviyede dinlerim. dolayısı  ileorjinal ünite sesi bozuyor bir miktar ki ondan rahatsızoluyorum. e  malum toledodan yüksek ses kalitesi standardına alışkınız

bu konuda neredeyse hiç bir bilgim yok.

öncelikle ön kolonların ve arka kolonların ölçüsü nedir? tweeter larıda  değiştirmeyi düşünüyorum aynı şekilde onlarında ölçüsünü öğrenebilirsem  sevinirim.

ayrıca  üzerinde orjinal gelenlerin watt cinsinden  gücünü ve markasını bilen arkadaşımız varmı?

(vw grubunda standarttır diye düşünüyorum)

son olarak. ön için ikili kolon takımı max 150 200 tl olacak şekilde  arka içinde 100 150 tl olacak şekilde bütçe ile bana önerebileceğiniz  marka model tavsiyelerine açığım

ilgilenen ve yardımcı olan herkese teşekkürler

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kicker bu işte diğer markalara göre daha iyi diye biliyorum ama fiyatları biraz pahalı gelebilir :)

Birde ölçüleri biliyormusun abi ön arka?

Çevrimdışı mayham85

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
işte tam olarak bilgim yok ama konulardan göz dolgunluğum (hani kulak dolgunluğu derler ya duymuyoruz okuyorz o açıdan :D:D ) kadarı ile önler 16 arkalar 13 gibi aklımda kalmış.

yapmayı düşündüğüm olay şu. şuan 4 kolon 2 tweeter var üzreinde onları sökücem daha verimli hoparlörler alıp takayım diyorum.

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bence

Kapılara bundan

http://www.eliftuning.com/index.php?p=show&pid=8907&k_id=1147&kn=KICKER

Bizim arabada kapılar 16 cm leonda nedir bilmiyorum

Arkalarada

http://www.eliftuning.com/index.php?p=show&pid=8906&k_id=1147&kn=KICKER

Birde 300-350 tl civarında bir anfiyle çok güzel olur derim :)

Ama sadece değiştircem dersen pek fark etmiyor anfi olmadan ben bunu anladım biz sadece hoparlörleri değiştirdik sadece yükses seste cort cort ötmesi gitti o kadar :)

Çevrimdışı mayham85

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
hah işte bende o cort cort ötmeden kaçınıyorm kadircm. yani bana bu konuda fiyat fayda modeli gerekli. kicker çok güzel ses veriyor biliyroum arkadaşların ara çlarından da çok para o yahu. o  kadar çıksam 1 ay daha bekler ikinci ay gider şunlardan birini alırım :D hatta muhtemelen spoiler :D
http://www.seat.com/com/generator/su/com/newLeon/site/accessories/sport/main.html

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Biz o zaman ucuz diye navitech almıştık önler arkalar 120 tl ye halada taş gibi araklar patladı pioneer taktık gene patladı ama önler taş gibi ses olarakta cortlama yoktu ama baslarda kapı plastikleri zırırtı yapıyor söyleyeyim :D

Marka olarak sana kalmış abi pioneer olur hertz olur veya başka marka olur sana kalmış :)

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
sony olarak teyip kullandım gayet güzeldi ama hoparlör konusunda pek bilgim yok ama bence kalite olarak pioneer ı aratmaz diye düşünüyorum :)

Çevrimdışı mayham85

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı mertozbek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
kaliteli markaları tercih edince çok sorun yaşamazsın bnce. eğer amfi bağlıyıp bas alayım diyorsan kompenant ve woofer baala derim. ama yok sadece kolonlara el atcam dersen kompenanta girme derim bass olayı çok az var normal hoparlr al. amfi woofer kompenant da biraz tuzlu olabilir kaliteli birsey.

Çevrimdışı mertozbek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bu da kompenant bence oto hoparlörlerine bak sadece hem daha ucuz olur hemde amfisiz olcağı için daha iyi olur

Çevrimdışı mayham85

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı ruudvan

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
sana tavsıyem onlere component takım alman arkayada coaxıal takmandır sonyden uzak dur lakın orjınal urunden pek farkı olmaz .
bn soyle dıorum bır component ıcın ve coaxıal ıcın en az 150 tl olmak kaydıyla jbl sony clarıon vs harıc her marka alınabılınır.bu konuda yardımcı olabılırım.
ıkı set hoparlerden snr eger ses yeterlı gelmıyorsa 4 kanal bır anfıyle desterlersın cokta guzel olur bırazcık bass sesler az olur onuda ufak bı bassla halledersın bu ısınde sonu yok aynı wax gıbı cılala cılalayabıldıgın kadar..

Çevrimdışı mayham85

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar anfi kesinlikle düşünmüyorum.
arabanın üzerinde olan hoparlör çıkacak yerine yenisi gelicek. 4 hoparlör 4 tweeter