škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Alttan gelen tıkırtılar!..

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı by wodoo

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.wjktuning.com
Yaklaşık bir 5-6 ay önce ani kalkışlarda ve 1. viteste dik rampa çıkarken alttan vuruntu sesi geliyor diye ustaya gitmiştik, aşağıda resimdeki parçanın (adını şu an unuttum) koptuğunu ve değişmesi gerektiğini söyledi ustamız, tamam dedik değiştirdik ses gitti, ama 5-6 aylık bir süre sonrasında tekrar yırtıldığını gördüm, üstelik bu aletin değişmesinden sonra özenle kullanmamıza rağmen :(

Parçanın araç dururken fotosu;

Kalkışlarda aldığı şekil;

2. fotoyu ustamızın denediği gibi el freni çekikken hafif gaza basarak çektik..

Yanılmıyorsam 80tl gibi bi fiyata almıştık bu aleti, ne yapmam gerekir? Gidip yedek parçacıya göstersem alırmı??? :(
Çok bildimlik yaparsan, çok düşmüşlük yaşarsan.. Yok derdimlik yaparsan, dert görünce saparsın..

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Geçmiş olsun.Favorit'in kulakçık problemi :( en iyisinden takmak lazım yoksa devamlı harcar kulakcığı,henüz takılalı 5-6 ay olduysa "parça garantisinden" değişmesi lazım.Parçalar "en az" 2 yıl garantilidir,olmakta zorundadır.

Ugur A.

• Ziyaretçi
Emre orası motor kulağı ve içerisindeki lastik zamanla kendini saldığı için yırtılmasa bile özelliğini yitiriyor ve yalnızca o içteki lastik takoz parça değişebiliyor. Metal kısmıyla beraber almana gerek yok.
Yalnız oradaki parça benim Favorit' te kaç senedir eğri büğrü duruyor ve kalkışlarda falan hiç ses yapmıyor. Hele ki yerinden oynayıp şase parçasına falan hiç vurmuyor. Bence diğer takozlara da baktırın. Arabayı lifte aldığında tam karterin arka kısmına düşen yerde bunlardan bir tane daha var ve genelde orası hep atlanır. Orayı da kontrol ettir bence.

Çevrimdışı by wodoo

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur@k@r;11443
Emre orası motor kulağı ve içerisindeki lastik zamanla kendini saldığı için yırtılmasa bile özelliğini yitiriyor ve yalnızca o içteki lastik takoz parça değişebiliyor. Metal kısmıyla beraber almana gerek yok.
Yalnız oradaki parça benim Favorit' te kaç senedir eğri büğrü duruyor ve kalkışlarda falan hiç ses yapmıyor. Hele ki yerinden oynayıp şase parçasına falan hiç vurmuyor. Bence diğer takozlara da baktırın. Arabayı lifte aldığında tam karterin arka kısmına düşen yerde bunlardan bir tane daha var ve genelde orası hep atlanır. Orayı da kontrol ettir bence.

Ha tamam işte takoz.. Sadece o içindeki takozun değiştiğini biliyordum ama eskisi zaten bozulduğu için komple değiştirmiştik...

En iyisi dediğin gibi bi göstereyim yinede, önce o takozu bi yapalım, başka yapan yer varsa bakalım dediğin yerlerede..

Teşekkürler..
Çok bildimlik yaparsan, çok düşmüşlük yaşarsan.. Yok derdimlik yaparsan, dert görünce saparsın..

Çevrimdışı by wodoo

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
O arkada görmüş olduğunuz boya soyukları hep bu aletin şaseye vurduğu yer :(

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: by wodoo;11452
O arkada görmüş olduğunuz boya soyukları hep bu aletin şaseye vurduğu yer :(
İşte bizim düldülün o takozunun lastiği kaç senedir kopuk ama oralara falan hiç vurmuyor. Bence bütün kulakları özellikle de altta o anlattığım kulağı kontrol ettir.

Çevrimdışı by wodoo

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur@k@r;11458
İşte bizim düldülün o takozunun lastiği kaç senedir kopuk ama oralara falan hiç vurmuyor. Bence bütün kulakları özellikle de altta o anlattığım kulağı kontrol ettir.

Tamam abi çok sağol, bu hafta sonu gidememde, sonraki hafta bi götürelim bakalım, diğer takozlar ne durumda.. :(

Çevrimdışı nightmareywz

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
o sorunu bende yasadım ve 1 bucuk sene once 70 tl cıvarında bır fıyata degistirdim.simdilik sorun yok bakalım 1 seneyı gecti.arkadasın dedıgı gıbı bıraz kalıtelısını bulmak lazım.

Çevrimdışı AhmetH

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
çok  ucuzdu  bunlar  yahu  naptınız  o kadar 5 lira diyesim var  hatta

preste  çıkıyor  

kanallı  yapı   ustalık  kanalı  düzgün  hizalayıp basmakta..

tek  başına  yırtılması  çok zor   şanzımanın  ve  alttan vites çubuğunun orda da  kulak var ..

toplamda 3 kulak

hepsine  bakın   diğerleri  sıkıntılı ise  yük buna biniyordur  direk.

Çevrimdışı desperado

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar Benim formandede bu sıkıntıtı var. o parçayı ben daha 1 ay önce 10 tl ye aldım. fakat 3. gün ses yapmaya başladı. ama benim usta hiç kanal falan bakmadı direk çaktı :)

Arabamdan hala ses geliyor ve bukunduğum ilçede skoda ustası yok.  

Bana bu takouzun hangi markadını tavsiye edersiniz?

Kütahya da hangi ustayı tavsiye edersiniz?