škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Tweeter tavsiyesi???

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı hotrain

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Uzun bi aradan sonra selamlar...

Aracımda amfi+sub+component takım(önlerde)+oval midler var.Teyp ve tesisatı kendim kurdum.Uun zamandır daha canlı ve yüksek tiz duymak istiyorum.Epey bi seçenek var kafamda ama dinlediğim 2 model var.
ts s20 ve kicker yanlız çok pahalı bulduğum için forx boss sony ın fıltrelı tweeter larına bakıyorum.Deneyip alma şansım olmadığından saydığım 3 marka 50 lira civarında hangisini tavsiye edersiniz ?Kullandıysanız deneyiminizi paylaşabilirmisiniz?

Ayrıca component takımlarda bulunan tweeterlar var,bıraz daha fazla para vererek sadece tız yerıne 2 hop ,2 fıltre ve tız alınabılıyor.Malum componentlerin giriş sevıyelerın cıkışları daha düşük fakat ayrı tweeter almaya sizce değer mi?

Çevrimdışı Mesdi

• ST Aile Ferdi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.seatclubturkey.com/plaka/plaka_olustur.php?text=34+UDD+63
bence mid takımı bagladıysan kendi tizleri takım halinde gayet hoş sesi vardır.sen midleri takımını bozarak mı taktın ki?harici tize gerek duyuyorsun.

resimdeki gibi takım olması lazım

« Son Düzenleme: 28 Ağustos 2010, 12:46:37 Gönderen: Mesdi »
2006 GOLF PLUS

www.hobi.forummum.com

Çevrimdışı Mesdi

• ST Aile Ferdi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.seatclubturkey.com/plaka/plaka_olustur.php?text=34+UDD+63
bence takım halinde en iyi ve uyumlu sesi alırsın
2006 GOLF PLUS

www.hobi.forummum.com

Çevrimdışı hotrain

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Teşekkürler Mesut bey.Mid takımı(kicker giriş seviyesi) ön kapılara taktım gayette menunum fakat önlerdeki tizlere çok yüklenmiyorum malum çok yakın olduğundan kısa süreli dinlemede kulağı rahatsız ediyor.Pandizot kısmına tiz eklemeyi düşünüyorum yine komponent takım alıp ekleyebilirim yada sadece filtreli amfiye girilebilen tweeter alabilirim gerçi şu anda canon marka 8ohm tweeter kullanıyorum fakat yuksek frekanslarda başarısız kalıyor 2,2.5,3 cm tweeter eklersem şahane olacak.Piezo düşünmedim değil ama ses kalitesini azaltıyor ve yüksek ses te kulak zarını rahatsız ediyor.

omaj olayına gelınce 8ohm ve 4ohm  beraber bağlayınca 6ohm sabıtleyecem amfı desteklıyor zaten olmadı elımde bı amfı daha var onuda ekleyerek  lowband fıltre max yapıp tizlere tahsıs edebilirim.

Çevrimdışı immortal61

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
piyasada güzel tizler var arka panzotta kullanacaksan pioneer ts-s20 yi önerebilirim fakat eski modelini yani üzerinde eski pioneer amblemi olanı yenilerle arasında baya fark var yeni olarak tekrar üretilmeye başladı orjinal japonmuş ne kadar verim alırsın bilemiyorum