škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Giulietta ve Delta Black Edition izlenimlerim

crash · 14 · 8419

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı crash

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bugün Ankara Üstün Oto' ya gidip şu giulietta' ya bi bakayım dedim.Nezamandır aklımda olan bir araçtı.Aracı gördüğümde biraz şaşırdım çünkü biraz daha küçük bir araç bekliyordum.Ama fotolar yanıltıcı oluyor demekki.Araç beklediğimden daha büyük ve oturaklı çıktı.Baz versiyonu vardı aracın 1.6 dizel olanından.Mecburen onu incelemek zorunda kaldım.Öncelikle şunu belirteyim aracın hem dış dizaynı hemde iç dizaynı sportifliği vurguluyor.Yüksek konumlandırılmış kokpit ve sürüş pozisyonu tamamen sportif bir kullanım olanağı sunuyor.Malzeme kalitesi ve işçilik kesinlikle bir Skoda kadar değil.Göğüs kısmının çoğu yeri sert plastikden yapılmış.Sadece kokpitin ön kısımlarında yani daha çok kullanılan kısımlarda yumuşak malzeme vardı.Kapı içleri basitti ama beklediğimden iyi çıktı yinede.Fotolarda daha kötü duruyordu.Baz modelde bile 6 havayastığı ESP digital klima standarttı.Koltuk kumaşları güzel değildi.Ama rahattı.Yanal destekleri falan yerindeydi.Kokpit tamamen sportif olarak tasarlanmış ve gayet şıktı.Diz mesafesi kötüydü.Hemen önde full olanı vardı ama satılmıştı kilitlemişlerdi aracı.Onda mikrofiber koltuklar falan vardı.Baksam iyi olurdu ama bakamadım maalesef.Full versiyonu düşündüğüm için fiyat falanda sormadım açıkcası.İnceleyemediğim aracın fiyatını neden sorayım ki.Kısacası arkadaşlar bu araçtan konfor, kalite bekleyenler hiç bulaşmasın.Tamamen sportif tasarlanmış bir araç.Ama donanımları gayet güzel.Opsiyon listesi kabarık fakat bir o kadarda pahalı.Gelelim Delta' ya.Daha önce bu aracı incelemiştim.Fakat bu black edition serisi yeni bir seri.Mat siyah renginde ki sanırım Türkiye' de standart mat siyah renk sunan tek otomobil.Renk mükemmeldi tek kelimeyle.Yan aynalar parlak kromdu.18'' harika bir jant vardı araçta.Diğer Delta'lardan farklı olarak Blue&me, tekno paket, mat siyah renk, krom yan aynalar, park sensörü, 17'' jantlar varmış.İçine oturdum kalite kokuyordu resmen.Koltuklar alcantara-deriydi.Çok rahattı gerçekten.Arka diz mesafesi mükemmeldi.1.6 dizel 120 HP 300 NM tork, tiptronic vites 18'' jantta dahil fiyatı 31250 euro pazarlıksızdı.Valla biara şeytan dürttü gir pazarlığa al şu arabayı diye ama şeytana uymadım bu ramazan vakti :D Giulietta' ya bakmaya gittim ama Delta Black Edition'ı daha çok beğendim.Hem dizel, hem tiptronic, 18 jant, bir dolu donanım ve en önemlisi mat siyah rengiyle cidden cezbedici bir araç.Giulietta aynı donanımlarla belki daha azıyla daha pahalıya geliyor ki Delta' nın sunduğu konforu falan mümkün değil veremez.Diyeceğim o ki Delta hem fiyatıyla hem dizaynıyla hem donanımıyla, hem motoruyla kesinlikle alınası bir araç.Giulietta' da alfistiler için ideal bir araç diyebilirim.Ama pek mantıkla bağdaşmıyor maalesef :)
« Son Düzenleme: 19 Ağustos 2010, 16:50:28 Gönderen: crash »
YAŞASIN PEUGEOT-SKODA KARDEŞLİĞİ...

Çevrimdışı crash

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Çatır çatır Astra çakması araba yaptı adamlar,helal olsun:++:

Çevrimdışı crash

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bu arada Delta' nın yeni serisine baktımda ismi Hard Black' miş :) Satış danışmanı bile yanlış söylüyorsa bunu vayy haline :) Ayrıca Giulietta arka far grubu dışında Astra' ya pek benzemiyor bana göre.Ama şunuda söylemeden geçemeyeceğim.Astra daha donanımlı ve daha alınası bir araç.Fakat dizel düşünenler için Astra geri planda kalıyor.Adamlar 1400 kg' lık arabaya 1.3 95 HP dizel motor koymuşlar.0-100 hızlanması 14.7 sn :) adamı kanser eder valla.O araca koycaklardı 1.6 dizel motor şuan sattığının 2 katını satardı.
« Son Düzenleme: 19 Ağustos 2010, 17:26:58 Gönderen: crash »

Çevrimdışı Birkan

• German Engineering
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
alfa tasarımları özgün olurdu. ama otomobillerden az çok anlayan bir insan arkadan bu arabayı rahatlıkla yeni astrayla karıştırabilir.

platform sanırım fiat bravo platformu. bilmiyorum çok hoşuma gitmedi. eski 147 ler 156 lar daha güzel geliyor bana.

\'10 Skoda Fabia

1.2 HTP 70 Classic Plus Candy White

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Giulietta nın beyazıda güzel duruyormuş

Alıntı yapılan: Can;133138
Çatır çatır Astra çakması araba yaptı adamlar,helal olsun:++:

Astra-insignia özenilen iki araba:D

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dgn;133141
Giulietta nın beyazıda güzel duruyormuş

Astra-insignia özenilen iki araba:D

Oha,farlarda Insignia diye bağırıyo harbiden yeni farkettim:++:

BerkerCELIK

• Ziyaretçi

Çevrimdışı mayham85

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
alfa zaten özgün sorun astranın leon ve megane 3 ile gelen alfa görünümü tasarımını kopyalamış olması.  yani çakma olan zaten astra.

bu araç bence çok alınabilitesi olan bir araç. ileride düşünebilrim.

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mayham85;133149
alfa zaten özgün sorun astranın leon ve megane 3 ile gelen alfa görünümü tasarımını kopyalamış olması.  yani çakma olan zaten astra.

bu araç bence çok alınabilitesi olan bir araç. ileride düşünebilrim.

Abi hatalısın burda:)

Çakma olan Alfa.
Ben bunu derinlemesine araştırmıştım.
Astranın ilk fotoğrafları yayımlandığında alfa daha tasarım sürecindeydi.Bu araç astraya çok daha fazla benziyordu hatta ilklerde,sonradan düzelttiler:)

Çevrimdışı mayham85

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
kardeşim bu tasarım alfanın kendine has tasarımı yani astranın önce çıkmış olmasının hiç bir önemi yok. adam kendi çizgisinde devam ediyor astra megane 3 ile beraber bu tarzı kopyalamaya çalışan sıradan bir model.

yani astra olmasaydı bile bu model bu şekilde çıkardı.

Çevrimdışı crash

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mayham85;133170
kardeşim bu tasarım alfanın kendine has tasarımı yani astranın önce çıkmış olmasının hiç bir önemi yok. adam kendi çizgisinde devam ediyor astra megane 3 ile beraber bu tarzı kopyalamaya çalışan sıradan bir model.

yani astra olmasaydı bile bu model bu şekilde çıkardı.

Katılıyorum.Zaten Alfa' nın en büyük özelliği kendine has çizgileri olması.Eğer Alfa onuda yapamazsa zaten hiçbir özelliği kalmaz.Yani diyeceğim o ki Alfa=Karakter :ok:

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bence Opel esinlenmiş olabilir, Alfa alan adam zaten özgün tasarımı için alıyor..Bu haliyle astraya benzerliği hiç hoş olmamış..
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı gokcen59

• \"Keyif Adamı\"
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alfa yapmaz öle şey :D
Alfa'nın karizmasını bozmayın :D
-------------------------------------------------