škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

ek1 belgesi hakkında.

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı demir_01

• O şimdi asker
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bu senenin başında arkadaşın renonun muayenesini yaptırmıştım fakat renoların genetik sıkıntısı ruhsatta şasi no eksik yazıyor.ve tüv bunu kabul etmiyor.mecburen ek1 belgesiyle muayeneden geçiyorsunuz.biz muayeneden ek1 le geçtik ama arkadaşın babası lütfedip trafik subeye gitmemiş,ruhsatı yenilemek için.geçenlerde bi polisde bunları uyarmış,jandarma durdurursa direk arabayı bağlar diye.
benim sormak istediğim soru ise;ek1 in süresi geçti diye tekrardan muayene girmek zorundamıyız.ve muayene ücreti alınıyormu?

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: demir_01;132765
bu senenin başında arkadaşın renonun muayenesini yaptırmıştım fakat renoların genetik sıkıntısı ruhsatta şasi no eksik yazıyor.ve tüv bunu kabul etmiyor.mecburen ek1 belgesiyle muayeneden geçiyorsunuz.biz muayeneden ek1 le geçtik ama arkadaşın babası lütfedip trafik subeye gitmemiş,ruhsatı yenilemek için.geçenlerde bi polisde bunları uyarmış,jandarma durdurursa direk arabayı bağlar diye.
benim sormak istediğim soru ise;ek1 in süresi geçti diye tekrardan muayene girmek zorundamıyız.ve muayene ücreti alınıyormu?

Ek-1'in süresi var mı ki? Bizim doblonun o halde mesela..Gezip duruyoruz yeni muayene tarihi gelecek yakında :)
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Ugur A.

• Ziyaretçi
Aynı durum bende de var. Tam süresi nedir bilmiyorum ama benim gibi yaklaşık 2 sene gibi abartı bir süre yaptırmazsan, tekrar muayeneye girmek gerekiyor. Ha 2-3 ay gibi bir süre olmuşsa, yeni ruhsata işleyip verebiliyor trafik şube.

Çevrimdışı demir_01

• O şimdi asker
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
yaklaşık 8 ay hadi bilemedik 9 ay kadar bi süre oluyor.

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bizimde 10 ay oldu öyle :D
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP

Çevrimdışı demir_01

• O şimdi asker
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
tüvtürke mesaj atmıştım aradılar.:++::++:
sonuca gelecek olursak,ek1 belgesinin süresi 1 ay kadarmış.ve şuan otomatikmen araç muayenesiz durumda ve geçen her ay için yeni muayene zamanında ceza ödenecekmiş.geçmiş olsun.yani bu arabayla yola çıkarsam polis durdurduğunda bide polis amcadan ceza yeriz.geçmiş olsun.:D

Çevrimdışı demir_01

• O şimdi asker
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
gerizekalı kadın bi daha aradı.:Dkendinden çok emin konuşuyordu artiz şimdide diyor bi trafik şubeye uğrarsanız daha aydınlatıcı yorumlar alabilirsiniz diyor.:D

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: demir_01;132794
tüvtürke mesaj atmıştım aradılar.:++::++:
sonuca gelecek olursak,ek1 belgesinin süresi 1 ay kadarmış.ve şuan otomatikmen araç muayenesiz durumda ve geçen her ay için yeni muayene zamanında ceza ödenecekmiş.geçmiş olsun.yani bu arabayla yola çıkarsam polis durdurduğunda bide polis amcadan ceza yeriz.geçmiş olsun.:D

Alıntı yapılan: demir_01;132799
gerizekalı kadın bi daha aradı.:Dkendinden çok emin konuşuyordu artiz şimdide diyor bi trafik şubeye uğrarsanız daha aydınlatıcı yorumlar alabilirsiniz diyor.:D

Öyle bişey olamaz.Mantık dışı..Aracın muayenesi tam sonuçta kalan iş trafikle senin aranda..Ha şu var trafik polisi bir kez durdurdu beni ceza yazdı arabayı bağlamadı ama risk tabikide..

Trafikte halledilebilir.Muayene geçersiz sayılamaz, neye göre ceza yazacaklar.Tüvtürk'ün sisteminde muayene yapılmış görünüyor zira..
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP

Çevrimdışı demir_01

• O şimdi asker
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
abi ne kadar ceza yazdılar.zira haftasonu 3 kişi ankarada sınava giricez.arabayla gidelim diyoruz.ceza miktarı cüziyse yola çıkıcam.

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: demir_01;132802
abi ne kadar ceza yazdılar.zira haftasonu 3 kişi ankarada sınava giricez.arabayla gidelim diyoruz.ceza miktarı cüziyse yola çıkıcam.

Polise dosyayı gösterdim, patron yurtdışında olduğundan aracın ruhsatını işletemedim. dedim..:)

Sen babam yurtdışında olduğundan, veyahut ben yurtdışındaydım yaptırmaya zamanım olmadı ama bak abi dosya burda hafta içi gideceğim falan filan dersin :D

60 TL ceza yazdılar sadece :)
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP

Çevrimdışı demir_01

• O şimdi asker
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
iyi ya fazla bişi değilmiş.ben tren rezilliği çekeceğime arabayla giderm daha iyi.

Çevrimdışı demir_01

• O şimdi asker
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
trafiğe gittim.sonuç hem iyi hem kötü.
kötü tarafı arabayla gidemiyorum.görevli memur arabayı bağlayabilirler dedi bende tırstım.
iyi tarafı ise ek1 in süresi dolmasına rağmen işlem yapılabiliyor olması.
bekle beni ankara seni tcdd ile fethetmeye geliyorum.:D

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: demir_01;132887
trafiğe gittim.sonuç hem iyi hem kötü.
kötü tarafı arabayla gidemiyorum.görevli memur arabayı bağlayabilirler dedi bende tırstım.
iyi tarafı ise ek1 in süresi dolmasına rağmen işlem yapılabiliyor olması.
bekle beni ankara seni tcdd ile fethetmeye geliyorum.:D

Doğru, bağlama ihtimalide var..Riske girmemen iyi olmuş..
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP