škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Gösterge komple gitti , geri geldi!

hiko · 53 · 24841

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı hiko

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bu sabah arabayı çalıştırdım, yola çıktım, bir müddet sonra göstergeler tamamen görünmez oldular.
gideceğim yere kadar (4-5 km) düzelmedi. arabayı stop edip, tekrar çalıştırınca normale döndüler ,, bunun bir anlamı var mı ? herhan tekrarlayabilir mi? böyle bir şey başınıza geldi mi?
Bugün, 10.000 km bakımına gideceğim servise göstereceğim. ancak merak ettiğim için soruyorum. servisle ona göre konuşmak istedim.
:ok:Neşeli ve Sağlıklı forumlar dilerim

Çevrimdışı Suleyman

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hikmet bey servis vag-com'a bağlayıp baksın bakalım birşeyler çıkacakmı? Belki sigorta v.s. oynamıştır.

Çevrimdışı hiko

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Teşekkür ederim, benimde ilk aklıma  gelen sigorta olmuştu.
ama yaşanmış olaylar, tecrübeler varsa bilmek istedim, bazen servis de olsa bazı şeyleri geçiştirmek isteyebilirler diye düşünmüştüm.

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Benimde bir kere teyp ekranı gitmişti..Işıkları yanmıyordu..Kendine kendine geçti bir dahada olmadı...
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı hiko

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Teşekkürler Gökhan,
Aslında bir daha tekrarlamayacağını bilsem ,hiç elletmek istemiyorum. Benim de böyle bir huyum var bir şey yaparlarken başka bir şey bozacaklarmış gib hissediyorum.

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hiko;124666
Teşekkürler Gökhan,
Aslında bir daha tekrarlamayacağını bilsem ,hiç elletmek istemiyorum. Benim de böyle bir huyum var bir şey yaparlarken başka bir şey bozacaklarmış gib hissediyorum.

Bence elletmeyin, bir daha olursa o zaman baktırırsın.Belki manyetik bir alandan dolayı elektronik devre etkilenmiş olabilir..
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı Real81

• ROOMSTER COMFORTSPORT 1.4 TDI 105 HP
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı ero__

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
O bir hissiyat değil ne yazık ki. Bazı hırto servisler konsol lambası takmak için göğüs kısmıyla akrabalık kurmaya çalışıyorlar :) Bir daha tekrar edene kadar elletmeyin.

Yalnız benim corsadaki olay var ise başınız ağrıyabilir. Corsa C kasalarda (Astra H ve Vectra C dahil) göstergeyi sökerseniz otomobiliniz çalışmıyor.

Alıntı yapılan: mygokhan;124668
Bence elletmeyin, bir daha olursa o zaman baktırırsın.Belki manyetik bir alandan dolayı elektronik devre etkilenmiş olabilir..

Lam manyetik alandan elektronik devrenin etkilenebileceğini ilk defa senden duyuyorum. Na-mümkün bir şey Gökhanım o ;) Ha dersen ki Yıldırım fırtınası arasında seyahat ederim o zaman başka :D
« Son Düzenleme: 15 Temmuz 2010, 12:31:10 Gönderen: ero__ »

Çevrimdışı hiko

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
İlginize teşekkür edrim.
Göstergedeki rakamlar tamamen görünmez olmuşlardı, ancak hemen farları açıp, elektriği kontol ettim. Gösterge ışığı ve farlar çalışıyordu.

Çevrimdışı Real81

• ROOMSTER COMFORTSPORT 1.4 TDI 105 HP
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hiko;124673
İlginize teşekkür edrim.
Göstergedeki rakamlar tamamen görünmez olmuşlardı, ancak hemen farları açıp, elektriği kontol ettim. Gösterge ışığı ve farlar çalışıyordu.

aynı durum bendede oldu, zaman zaman farlar titriyordu , aku kutup başlarını kontrol ettirin.

Çevrimdışı hiko

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Eğer yanlış hatırlamıyorsam, tünel çıkışından sonra olayı farkettim, çocuğu servise bırakacaktım, geç kalmamak için saate bakmak istemiştim, hiç bir şey görünmüyordu, bir daha baktım inanamadım, gene aynıydı.
Çocuğu servise bindirdim. Eve dönerken, arabayı çalıştırdım, normale dönmüştü.

Çevrimdışı hiko

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bakım için servise gittim arızadan bahsettim, bilgisayara bağlayıp, kontrol edildi, herhangi birşey bulamadılar,,,

Servis macerası .. http://skodaturkey.com/showthread.php?p=124802#post124802başlığında ...
« Son Düzenleme: 15 Temmuz 2010, 22:38:02 Gönderen: hiko »

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
skodadalardada gosterge bozulursa araba calısmıyor , bır daha tekrarlayana kadar elletmeyin derim.

Çevrimdışı hiko

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dgn;124804
skodadalardada gosterge bozulursa araba calısmıyor , bır daha tekrarlayana kadar elletmeyin derim.
Teşekkür ederim, diğer arkadaşlar da ikaz ettiler, zaten bakım zamanı idi normal kontrol amaçlı bilgisayara bağlayıp, diğer şeyleri de kontol ediyorlar özel bir şey yapılmadı.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Bana olmadı hiç.

Sadece bir kere teyp gitti, stop edip çalıştırınca düzeldi  :)