škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Kaza Yaptık !!

kadir_ · 51 · 16932

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Akşam akşam çok moralim bozuldu 10 senedir taş gibi sapasağlam olan arabaya dikkatsiz bi öküzün vurması beni çok fena rahatsız etti sinirden içim içimi yiyyor doğrusu . .

1 saat önce düğünden dönerken Leventten köprüye giriyoruz 4. şeritten 3. şeride geçicez sinyal verip tam girdik o sırada öndeki araba durdu babamda durdu gel gör ki bu öküz tırcı artık neresiyle ilgileniyosa şöför kapısına girdi birde olay olduktan sonra arabadan inmemesi iyice kudurttu zorla indirdik tırdan ondan sonra nameler başladı yok abi körmedim bu tırın önü görünmüyo gel sen geç direksiyonada gör felan bizde safız adam orayı 3 tane ayna koymuş neresiyle bakıyosa artık böyle saf ayaklarına yatıyor

İşin kötüsü ablamda uyuyordu o sesle irkilince tırstı kardeşim desen oda rahatsız kazadan sonra 2 kez kustu felan her şey birbirine girdi babam desen stres yaptı tutana bile dolduramadı adamda tansiyonda var neyse öle böle hallettik Allah korudu doğrusu.

Allah kimseye kaza bela vermesin verilmiş sadakamız varmış. .

Bilgisi olan abilerimden bilgi almak istiyorum şidmdi tutanak tuttuk resimleri çektim onlar ne resim bişi çekmediler bundan sonra prosedür nasıl işliyor?

Bu hasara göre araba kaç günde servisten çıkar trafik sigortası bize yedek araba verirmi?

Bu hasar öyle çekiçle boyayla düzelir mi yoksa kapının değişmesi vs gerekiyormu?

Akşam akşam iyi stres yaptırdılar banada :(

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kadir geçmiş olsun.
Tırcılar her zaman sağımıza fazla yaklaşmayın der.
Adam haklıda olabilir:(

Ama şehir içinde neresine bakıyormuşta görmemiş...

Hasar büyük değil.
Kasko yok sanırım:(

Kapıyı değiştirmezler rahat ol:ok:

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Sağolasın can adam haklı olma ihtimali düşük 2 kişiler içerde garanti sohbet felan ediyordu önüne bakmadı adamda 3 tana ayna var yani görmemesi çok zor bir durum. .

Arabada kaskoda var trafik sigortası ama bunu trafik sigortası halleder sanırım. .

Çevrimdışı by wodoo

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.wjktuning.com
Çok geçmiş olsun, Allah beterinden saklasın..

Fazla bi işlem gerekmeyecek gördüğüm kadarıyla, böyle hasara kapı değişmez, sanmıyorum ;) ufak kaporta ve boyayla halledilebilir..
Çok bildimlik yaparsan, çok düşmüşlük yaşarsan.. Yok derdimlik yaparsan, dert görünce saparsın..

Çevrimdışı mkucuk

• Mastır Yoda
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
öncelikle geçmiş olsun. ailenizin de etkilenmesi gerçekten üzücü olmuş..
benim de başıma geldi -arabayı alalı 2 ay olmuşken- fotoğraf çektim, ehliyet ruhsat ve kimlik fotokopilerini kaza yapanlar olarak birbirimize verdik.
ben kazayı yaptığım gibi hiç beklemeden arabayı aldığım yere, servise gittim. fotoğrafı ve fotokopileri verdim.
4 günün sonunda arabayı teslim ettiler.
fakat benim kasko vardı, o şekilde halledildi.
trafik sigortası yedek araba vermiyor.
eğer kasko yoksa yaklaşık 15 gün sürebilir yapılması. çünkü prosedür çok ağır işliyor.
ayrıca çok büyük ihtimal kapı değişir. benim 2 kapı da değişmişti.

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mkucuk;115365
öncelikle geçmiş olsun. ailenizin de etkilenmesi gerçekten üzücü olmuş..
benim de başıma geldi -arabayı alalı 2 ay olmuşken- fotoğraf çektim, ehliyet ruhsat ve kimlik fotokopilerini kaza yapanlar olarak birbirimize verdik.
ben kazayı yaptığım gibi hiç beklemeden arabayı aldığım yere, servise gittim. fotoğrafı ve fotokopileri verdim.
4 günün sonunda arabayı teslim ettiler.
fakat benim kasko vardı, o şekilde halledildi.
trafik sigortası yedek araba vermiyor.
eğer kasko yoksa yaklaşık 15 gün sürebilir yapılması. çünkü prosedür çok ağır işliyor.
ayrıca çok büyük ihtimal kapı değişir. benim 2 kapı da değişmişti.

Abi hadi arkayı anladımda,ön kapıyı nasıl değiştirirler?

Bizim Vectranın arkaya bi çaktılar,çamurluk yoktu.
Adamlar onu bile düzeltti...

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Geçmiş olsun, kaza bile değil sürtme, Allah beterinden korusun çok basit işi var. Takımlar, mekanik aynen yerindedir derdi yok o arabanın.

Çevrimdışı mkucuk

• Mastır Yoda
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kadir_;115363
Sağolasın can adam haklı olma ihtimali düşük 2 kişiler içerde garanti sohbet felan ediyordu önüne bakmadı adamda 3 tana ayna var yani görmemesi çok zor bir durum. .

Arabada kaskoda var trafik sigortası ama bunu trafik sigortası halleder sanırım. .

kasko acentanız halleder, trafik sigortasından sizin adınıza alır. o zaman gideceğiniz servisin yoğunluğuna göre hallederler hemen. ayrıca kasko acentanız size yine isterseniz araba temin edebilir.

Alıntı yapılan: Can;115366
Abi hadi arkayı anladımda,ön kapıyı nasıl değiştirirler?

Bizim Vectranın arkaya bi çaktılar,çamurluk yoktu.
Adamlar onu bile düzeltti...

valla bilmiyorum hocam. 2 kapı sacı iç paneller hariç komple değişti demişti servis..

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
İyi dilekler için teşekkürler.Bizim için önemli olan kısa sürede teslim almak yarın pazar tutanağı sanırım mecburen pazartesi teslim edicez bu sorun olurmu acaba?

Kaskoda var sigortada buna sigorta bakıyor sanırsam?

Umarım kısa sürede hallolur babam için sıkıntı olmaz. .

Babamda strese girdi resmen adam göz göre göre yapıştırdı :(

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Suçlu bulunan öder hasarı, siz suçsuz çıkarsanız kaskonuza dokunulmaz.

Çevrimdışı SEAHAWK

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Geçmiş olsun Kadir. Allah korumuş gene. Öyle bir araç ile yaşanabilecek en hafif temas yaşanmış.

Allah hepimizi kazalardan korusun.
SEAT CORDOBA 1.4 TDI 80HP
[SIGPIC][/SIGPIC]

Çevrimdışı mkucuk

• Mastır Yoda
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kadir_;115369
İyi dilekler için teşekkürler.Bizim için önemli olan kısa sürede teslim almak yarın pazar tutanağı sanırım mecburen pazartesi teslim edicez bu sorun olurmu acaba?

Kaskoda var sigortada buna sigorta bakıyor sanırsam?

Umarım kısa sürede hallolur babam için sıkıntı olmaz. .

Babamda strese girdi resmen adam göz göre göre yapıştırdı :(

pazartesiye kalır.
kasko sizi kısa sürede bu durumdan kurtarmak için prosedür uzaması kısmını üstlenir. ayrıca kasko da bozulmaz.
dediğim gibi gideceğiniz servisin yoğunluğuna göre sizi sıraya alıp hallederler.

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mkucuk;115372
pazartesiye kalır.
kasko sizi kısa sürede bu durumdan kurtarmak için prosedür uzaması kısmını üstlenir. ayrıca kasko da bozulmaz.
dediğim gibi gideceğiniz servisin yoğunluğuna göre sizi sıraya alıp hallederler.

Bu iyi oldu şimdi pazartesi biz servise gidiyoruz ve acente ile irtibata geçioruz sonra serviste belgeleri teslim ediyoruz eksper gelip aracı görüyor bu sırada araç bizde kalabiliyormu eksper raporu çıktıktan sonra servise teslim etme durumu gibi?

Çevrimdışı mkucuk

• Mastır Yoda
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kadir_;115373
Bu iyi oldu şimdi pazartesi biz servise gidiyoruz ve acente ile irtibata geçioruz sonra serviste belgeleri teslim ediyoruz eksper gelip aracı görüyor bu sırada araç bizde kalabiliyormu eksper raporu çıktıktan sonra servise teslim etme durumu gibi?
hocam ben eksper raporundan sonrası olur mu detay bilmiyorum ama servis yetkilisi ile görüşün o size mutlaka yardımcı olur. eğer gideceğiniz yer iyi ise sizi asla zor durumda bırakmaz.
benim gittiğiim servis bana hemen kendileri, kaskoya bırakmadan araba temin ettiler. bir test arabalarını verdiler.
kasko firmanızdan da yedek araba talep edebilirsiniz.
« Son Düzenleme: 13 Haziran 2010, 02:11:38 Gönderen: mkucuk »

Çevrimdışı megamania

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Geçmiş olsun. Allah beterinden korusun. Kasko varsa hiç dert etmeyin, yapılınca eskisinden güzel olacaktır. ;)
70-620 Passed
70-290 Passed
70-291 Passed
70-299 Passed MCSA
70-293 Pending