škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Park sensörü lcd ekranını cama nasıl yapıştırabilirim?

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı rayen

• Seyirci
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Aracımı aldığım günden beri yaşadığım bir sorun var. Park sensörünün Lcd paneli sürekli düşüyor. Cam yapıştırıcısı ile de yapıştırttım güneşi görünce yine düştü. Cama yapışan kısımda bir sorun yok hatta kalıntıları bile çok zor çıkıyor. Çift taraflı bant kendi başına bir işe yaramıyor. Aşağıda fotoğraflarını verdiğim  cama yapışması gereken plastik parçada sorun var. Sürekli o parça düşüyor. Neyle yapıştırmalıyım ki, düşmesin? Yardımlarınızı bekliyorum.

Yapışması gereken parça.

Çevrimdışı meto_meto

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
OGS bantı diye satılan bantlara bakabilirsiniz 3M de güzeldir 25 KG tartıyor diye biliyorum :)

Çevrimdışı erhanS

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kadir_;107913
OGS bantı diye satılan bantlara bakabilirsiniz 3M de güzeldir 25 KG tartıyor diye biliyorum :)

:+1:Kesinlikle 3m in seffaf cift taraflı bandı ise yarar, ben ogs yi yapıstırdım iki yaz oldu tas gibi hala.

Çevrimdışı srcn09

• Turbocharged Direct Injec
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.passatturkiye.com
Alıntı yapılan: erhanS;111448
:+1:Kesinlikle 3m in seffaf cift taraflı bandı ise yarar, ben ogs yi yapıstırdım iki yaz oldu tas gibi hala.

:+1: Bizim de OGS aracı aldığımızdan beri camda 20 ay oldu bir sıkıntı çıkmadı :ok:
2008 VOLKSWAGEN PASSAT 2.0 TDI CR 140HP 6-DSG COMFORTLİNE REFLEKS GÜMÜŞ

Çevrimdışı rayen

• Seyirci
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Park sensörünün lcd panelini yapıştırmak için kendimce bir yöntem geliştirdim. Şimdilik işe yaramış görünüyor.
3M bant bulamadığım için, Maltepe pazarından markası belli olmayan çift taraflı bant aldım. Tekzenden rapidAuto adlı araçların plastik aksamlarını yapıştırmada kullanılan çift karışımlı yapıştırıcı aldım.

Asetonla yapışması gereken parçayı iyice temizleyerek üzerine yaptığım karışımı sürdüm ve yapıştırıcının fazlası taşacak şekilde bastırarak bandın açık yüzüne yapıştırdım.

Kuruduktan sonra güzelce etrafını makasla kestim ve alet çantasının altına daha iyi yapışsın diye koydum. Çünkü, yapıştırıcının açıklamasında 24 saat sonra en iyi sonucu verir yazıyordu. :)

Ve sonuç.

Yapıştıralı 5 gün oldu henüz düşmedi. :++: