škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Yeni Jant, Lastik ve Auto GLYM SRP uygulamam

06navy · 47 · 20152

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı 06navy

• Black Eagle
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
1 Haftalık iznimde uzun zamandır aklımda olan Jant meselesini halledeyim dedim. Ankara'da baya bi dolaştım 5x100 15" jant bulmak gerçekten çok zor ama sonunda tam aradığım gibi bir jant buldum Kormetal sağolsun KM165 kodlu jantı benim için yeni üretmiş :) sipariş ettik 2 günde geldi, lastik olarak da bir çok test'den iyi sonuçlar almış Hankook V12 lastiği tercih ettim, şu an ikisinden de çok memnunum tam istediğim gibi oldu. 1 aydır arabadan ayrı kalmıştım yeni jantların şerefine SRP ile daldım Fabia'ya fazla vaktim olmadığından tek kat attım ama elle uygulamama rağmen sonuç gerçekten başarılı, üzerine de Collinite 416s çektim, Solan plastik aksama da Meguiars Trim Detailer uyguladım araba baya bi kendine geldi. Babamların evinin altında ufak bi garaj var, dar bir mekan ama işimi gördü. Yarın arabayı garaja bırakıp 3 haftalığına Trabzona gidicem ayrılasım gelmiyo Fabia'dan :)

İşte fotolar........

Eski jantın boyası ufak ufak dökülmüştü tiner ile bi yokladık çıkıyomu diye hemen çıktı sağolsun, orjinal rengine boyatıp satmayı düşünüyorum.

Üst üste duran 3 uygulama pedi ve üzerlerindeki tutma aparatını set halinde KİPA'dan aldım 10 TL'ye güzel kullanışlı ürünler, tavsiye ederim.

SRP'nin aşındırıcılığı kendini gösterdi Devir ayarımı biraz artırınca aracın boyalı olan çamurluğu renk vermeye başladı ped'e.

Etraftakilerin korkulu bakışları arasında çıkardım aracı garajdan :)

Anteres AVM'nin garajıda tam fotoğraflıktı, boş yakalamışken değerlendirdim.

06lkn66

• Ziyaretçi

Çevrimdışı byztckr31

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
hocam neden daha büyük jantlar düşünmediniz hazır lastikleride yenileyecekken?
\'11 Focus Titanium TDCI 109ps Fırtına Gri

Çevrimdışı ipekis

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bravo,jant seçimi süper:ok:

Bu arada Fabişin bu rengini ilk kez gördüm.
Daha önce koyu mavileri görmüştüm ama bu bayağı açık bir renk.
Siyah jantlar biraz kötğ gösteriyormuş arabayı bence,yeni jantlar süper:ok:

Çevrimdışı 06navy

• Black Eagle
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: byztckr31;102404
hocam neden daha büyük jantlar düşünmediniz hazır lastikleride yenileyecekken?

16 yapsam 45 yanak lastik takmam gerekecekti, zaten araçta 3,5'luk yay da var, sonra tornet gibi olurdu araba iyice :) Çoluk çocuk olunca konforu da düşünmek gerekiyo.

Çevrimdışı 06navy

• Black Eagle
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Can;102407
Bravo,jant seçimi süper:ok:

Bu arada Fabişin bu rengini ilk kez gördüm.
Daha önce koyu mavileri görmüştüm ama bu bayağı açık bir renk.
Siyah jantlar biraz kötğ gösteriyormuş arabayı bence,yeni jantlar süper:ok:

Dinamik Mavi diye geçiyo bu renk, opak ama boyacılar verniğinin farklı olduğunu söylüyo, bakım yapılınca gerçekten güzel görünüyo. Siyah jantları da seviyordum ama jantı ve lastiği sürekli temiz tutmak gerekiyodu.

Çevrimdışı byztckr31

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: 06navy;102408
16 yapsam 45 yanak lastik takmam gerekecekti, zaten araçta 3,5'luk yay da var, sonra tornet gibi olurdu araba iyice :) Çoluk çocuk olunca konforu da düşünmek gerekiyo.

fabiaların davlumbazları aşırı büyük oyüzden 15 jant biraz küçük duruyor ama model olarak çok güzel olmuş renkte siyahtan çok iyi. güle güle kullanın
\'11 Focus Titanium TDCI 109ps Fırtına Gri

Çevrimdışı 06navy

• Black Eagle
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: byztckr31;102411
fabiaların davlumbazları aşırı büyük oyüzden 15 jant biraz küçük duruyor ama model olarak çok güzel olmuş renkte siyahtan çok iyi. güle güle kullanın

Evet davlumbazlar haddinden fazla büyük, ben lastiği de 50 yanak almadım iyice ufak durur diye 55 aldım yine de iki parmak açıklık kaldı :) Aslında davlumbazlara çerçeve satılıyor yurt dışında ama artık pek de gerek kalmadı benim için.

İlk aldığımda bir karış açıklık vardı davlumbaz ile teker arasında :)

Çevrimdışı Yunus İBİŞ

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
aşık oldum resmen yaaa
yok valla ben 2015 e kadar romyin bana kalmasını bekliyemicem bu renk bi fabiş alcam :D
"Biz Türk\'üz!Tarihimize ve en yakın mazimize bakarak Türk\'üz der ve bundan haklı bir iftihar duyarız."

^^^^^^^^^^^|___
|...:SAGOCUYUZ::....| |;\\___.
|_..._.....__===|=_=__=...,]|
(@)***(@)**(@)**(@)(@)

Çevrimdışı demir_01

• O şimdi asker
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
yusuf abim komtanım.sahalara gene süper bi dönüş yapmışsın.hayırlı uğurlı olsun güle güle kullan makina ortalıgı yakmaya devam ediyor.yaydan sonra janttı janttan sonra ne olacak bakalım hayırlısı takibe devam

Çevrimdışı 04OctaviaElegance

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
araç felaket ötesi parlıyor aman nazar değmesin :)
insan korkarak bakacak vallahi aracınıza

Çevrimdışı 06navy

• Black Eagle
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: demir_01;102423
yusuf abim komtanım.sahalara gene süper bi dönüş yapmışsın.hayırlı uğurlı olsun güle güle kullan makina ortalıgı yakmaya devam ediyor.yaydan sonra janttı janttan sonra ne olacak bakalım hayırlısı takibe devam

Eyvallah kardeş, tek eksiğim anfi kaldı :) Hoparlörler ve Teyp on numara ama anfisiz tadı çıkmıyo, uygun bir zamanda onu da hallettikmi tamamdır.

Çevrimdışı demir_01

• O şimdi asker
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: 06navy;102426
Eyvallah kardeş, tek eksiğim anfi kaldı :) Hoparlörler ve Teyp on numara ama anfisiz tadı çıkmıyo, uygun bir zamanda onu da hallettikmi tamamdır.
trabzon dönüşünü bekliyoz o zaman.