škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Ankara'da Sorunsuz Balans Ustası aranıyor...

Ziyaretçi · 11 · 6017

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

BerkerCELIK

• Ziyaretçi
Tavsiye edebileceğiniz balansı düzgün yapan bir yer var mı bildiğiniz ???

Çevrimdışı LiLPlayya

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Şaşmaz'da çok memnun kaldığım bi ustam var. Fakat adres olarak bilmiyorum. Eğer gitmeyi düşünürseniz öğrenirim.
Bağımlılıklarım  var : içki, sigara, aşk, gerçeküstü, akıldışı ! Arada bir de nefes  alıyorum. O da fena sayılmaz...

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
balansı bence tekeri aracın üstünden söktürmeden eşşek diye tabir edilen makine ile yaptırın. en sağlılısı budur. onun haricinde her yerde yaptırabilirsin ama iyi lastik firmalarının bayilerinde yaptırırsan daha sağlıklı olur
nen bu gün rot ayarlarını  ve ön tekerler ile arka teker teker değişimlerini yaptırdım 5 tl verdim.

kiracımın amcasıydı doğal olarak
« Son Düzenleme: 02 Mayıs 2010, 00:47:38 Gönderen: mdindas »

Çevrimdışı AhmetH

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
lastik aracın dışına alınıp makinada  balanslanmalı sonra üzrinde takılıp finish balancer (eşek) ile  yol testi + testten sonra  tekrar finish balancer ile son kontrol.

tabi  bijonlar tork anahtarı ile torklanacak :)

kısaca 25 - 30 lira dan ucuza yapıyorlarsa  yaptırma diyebilirim

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Benimde lazım aslında. Direksiyon çok hafif sağa dönük duruyor, 180 le giderken fren yapınca falan titriyor çok derinden (disklerden gerçi)

Biraz daha dayansın ben bi yazın gidip geleyim, 4 lastik, tüm balans ayarları, tüm fren tertibatı disklerle falan, triger-alternatör kayışı daha ne varsa değişeceğim.

2005 güz yapımı araç daha fren balatası bile değişmedim :kiki:

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakanerdogan;99665
Benimde lazım aslında. Direksiyon çok hafif sağa dönük duruyor, 180 le giderken fren yapınca falan titriyor çok derinden (disklerden gerçi)

Biraz daha dayansın ben bi yazın gidip geleyim, 4 lastik, tüm balans ayarları, tüm fren tertibatı disklerle falan, triger-alternatör kayışı daha ne varsa değişeceğim.

2005 güz yapımı araç daha fren balatası bile değişmedim :kiki:

Garibimin ömrünün %80'i arazide geçiyor:hanz:, sen off road yapıyon balans, rot, kayış mı dayanır ona zaten :hanz::hanz::hanz:

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Km düşükte işte yazın köyde mahvoluyor sırtında 400 kiloyla o yollara onlarca sefer vuruyorsun kısa ama tahribat yüksek :)

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakanerdogan;99669
Km düşükte işte yazın köyde mahvoluyor sırtında 400 kiloyla o yollara onlarca sefer vuruyorsun kısa ama tahribat yüksek :)

Stabilize yollar her türlü ayarı bozar zaten :) yoldaki en ufak çukura sert girdiğinde dahi ayar kaçıyorda -ki bozuk yol canına okuyor arabanın:(
Bizim arabalar gene iyi gerçi, bu konuda ki toleransı bayağı yüksek, cart diye ayarı kaçırmıyor hemen.

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Doğrusun, bizim Megane artık resmen giderken sendeleyerek gidiyor ve direksiyonun titreyişi gözle görülüyor, alt takım resmen yoktur çoğu Fransızda :)

Fabia konforlu değil o kadar hissettiriyor bozukluğu kalas gibi araba ama iyi direniyor :++:

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Senede 2 kere yapılır 40 tl bayılırız her zaman ama artısı çok fazla birinci olarak titreme ve çekme ikinci olarak lastikler virajlarda önerken cayır cayır bağarmıyor eşşek en iyisidir her yerdede yaptırmamak lazım :)

Çevrimdışı firat0671

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Şaşmaz da KAPAN KARDEŞLER var ustası mümtaz kapan gerekli özeni ve ustalığı  gösterirler.Hiç düşünme derim.