škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Skoda Octavia'nın Kaporta ve Döşeme Altını Merak Edenler İçin Resimleri

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı isikayhan

• SIMPLY CLEVER
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Skoda Octavia'nın Kaporta ve Döşeme Altını Merak Edenler İçin Resimleri

Kaynak: cheshi.com.cn
http://pic.cheshi.com/prdcategory_1197_10007_1.htm
Eğitimli insanlar topluma borçludurlar. Bir işin nasıl yapılabileceğini biliyorken bir başkasının yapamadığını görüp susmaları kendilerini yetiştiren o topluma ihanettir.

Bilgi paylaştıkça çoğalır.

M.Niyazi Saral

Çevrimdışı isikayhan

• SIMPLY CLEVER
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Fabia için de aynı konulu resimler var:

Skoda Fabia'nın Kaporta ve Döşeme Altını Merak Edenler İçin Resimleri
http://www.skodaturkey.com/showthread.php?t=6024
Eğitimli insanlar topluma borçludurlar. Bir işin nasıl yapılabileceğini biliyorken bir başkasının yapamadığını görüp susmaları kendilerini yetiştiren o topluma ihanettir.

M.Niyazi Saral

Ugur A.

• Ziyaretçi
Türkiye' deki otomobil üreticileri, ithalatçıları fuarlarda bu tarz şeyler sergileyip insanları bilgilendireceklerine, güzel bacaklı kızları koymayı yeğliyorlar standlarına.

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
isikayhan hocam octi col.için yokmu bunlardan?
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı isikayhan

• SIMPLY CLEVER
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fenomen;97940
isikayhan hocam octi col.için yokmu bunlardan?

bu resimlerin bulunduğu sitedeki bütün skoda modellerine baktım, başka yoktu maalesef

M.Niyazi Saral

Çevrimdışı Muhlis OZTURK

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Gerci hepiniz biliyorsunuzdur ama soylemekte yine de yarar var, kirmizi ile isaretlenmis bolumler, saglamlastirilmis ve kazaya, darbeye dayanikli bolumler, sari ile yapilan bolumler ise, daha yumusak metalden, kaza enerjisini emmesi ve katlanmasi icin yapilmis olan bolumler. Tavan, yandaki celik barlar, koltuklarin altinda bulunan sase kismi, tavani govdeye baglayan kirmizi kisimlar daha saglamlastirilmis celik. Bir noktaya dikkat cekmek istiyorum, kaputta hic saglamlastirilmis bolum yok, bunun uc tane temel sebebi var, birincisi onden carpmalarda katlanarak darbeyi emmesi, ikincisi katlanarak giyotin gibi on cama girmemesi ve ucuncusu ise yaya carpmalarinda, eger yaya yatarak kaputa vurursa (ki genelde bas bolgesini carpar) en az zarari gormesini saglamak.

Bu arada bir ek yapma geregi goruyorum, sunroof kismina ozellikle dikkat etmenizi oneririm, zira sunroof'un bulundugu bolgenin tamami saglamlastirilmis celik. Bunu sundan soyluyorum, bazi araclarda, sonradan sunroof yapma gibi ilginc operasyonlar olabiliyor, bunun yapan kisinin guvenligini ne kadar cok tehlikeye atacagini dusunebiliyor musunuz ? Hem o bolgeye saglamlastirma yapmayan, ama kusak geciren muhendisin yaptigi kusagi kesiyorlar ve aracin dinamigini bozuyorlar, hemde sonradan olmasi gereken saglamlastirmayi yapmayarak, olasi bir darbede tavanin ustlerine katlanmasina zemin hazirliyorlar, sonra da kazada sunroof olan arabadan sag cikilmaz gibi bir geyik cikiyor ortaya.

Keske butun ureticiler sunlari gostersede ne aldigimizi, nasil tasarlandigini gorup ona gore davransak araclarimiza.
« Son Düzenleme: 11 Temmuz 2010, 22:31:14 Gönderen: Muhlis OZTURK »

Çevrimdışı hiko

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
.....Bu arada bir ek yapma geregi goruyorum, sunroof kismina ozellikle dikkat etmenizi oneririm, zira sunroof'un bulundugu bolgenin tamami saglamlastirilmis celik.....
teşekkürler gerçekten güzel açıklma...
cam tavanlılarda durum nasıl acaba....
ayrıca, ROOMSTER için bu tip bilgsi olan ve döküman bulan var mı? varsa paylaşırlarsa seviniriz..
:ok:Neşeli ve Sağlıklı forumlar dilerim

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Uğur abiye ve Muhlis beye katılıyorum..

Keşke her üreticiden böyle saşe ayrıntılarını öğrenebilsek..Tabiki gösterecek kadar cesaretleri varsa :)
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı brsbilgin

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Benim merakım bu tüm modellerde standart mı yani ambiente ve elegance düşününce? benim aracım ambiente ondada bu güvenlik önlemleri standart mı acaba ?

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Alıntı yapılan: brsbilgin;137848
Benim merakım bu tüm modellerde standart mı yani ambiente ve elegance düşününce? benim aracım ambiente ondada bu güvenlik önlemleri standart mı acaba ?

Standart  :ok:

fabialife

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: Uğur@k@r;97726
Türkiye' deki otomobil üreticileri, ithalatçıları fuarlarda bu tarz şeyler sergileyip insanları bilgilendireceklerine, güzel bacaklı kızları koymayı yeğliyorlar standlarına.

arz talep meselesi; bunu koysan 2 kişi olur başında. mankenleri koysan millet toplanıyor, tv.ler çekim yapıyor.
adamlar işi biliyor, çünkü manken bundan daha fazla dikkat çekiyor.
ama ben bunu tercih ederim her zaman. en azından neye para verdiğini en ince ayrıntısına kadar bilirsin.

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fabialife;147221
arz talep meselesi; bunu koysan 2 kişi olur başında. mankenleri koysan millet toplanıyor, tv.ler çekim yapıyor.
adamlar işi biliyor, çünkü manken bundan daha fazla dikkat çekiyor.
ama ben bunu tercih ederim her zaman. en azından neye para verdiğini en ince ayrıntısına kadar bilirsin.
:ok::+1:benim araç octi col.takla attı açılır tavan da çökme var ama Allah'a şükürler olsun tavan camı kırılmadı ve direkler sağlamdı.tavan camı yanlarındaki koruma sistemi sağlammış demekki.
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ