škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

2011 New Beetle Ragster

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı selchuk

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
2005 yılından itibaren üzerinde çalışmalara başlanılan ve New Beetle Ragster adı verilen model, eski narin görünüşlü New beetla’a göre daha kaslı ve daha sportif görünüyor.

Tasarımında özellikle tavan yapısı olarak BMW ve en büyük rakibi olan Mini’yi benzeyen New Beetle Ragster’in Ön ve arka yüzü oldukça modernleştirilmiş. Şişkin çamurluklar, yeni model tamponlar ve 19 inçlik lastiklerle birlikte ise Ragster, uzaktan bakıldığında asfalt canavarı “drag” otomobilleri andırıyor.

Yeni sportif retronun içi de modernleştirme çalışmalarından nasibini almış. iç mekanda malzeme kalitesi çıtası daha yukarıya çıkarılırken ilk olarak modern bir direksiyon simidi ve sportif görünüşlü koltuklar dikkatleri çekiyor.

Ragster’in kaputunun altında ise yeni geliştirilen 1.4 litrelik benzinli motorla birlikte 27 PS’lik elektrik motorlu bir araya getiren hybrit bir güç kaynağı bulunuyor.

Yıllar önce üretimden kaldırdığı efsane model Beetle’ı 1998 yılında New Beetle adıyla yeniden yollara sürüp otobilde ‘Retro’ çağını başlatan Volkswagen, aracın tasarımı, yüksek fiyatı ve farklı kesimden tüketicilere ulaşamaması nedeniyle istediği satış başarısını yakalayamamış ve aracın tasarımında değişikliği yapma kararı almıştı.

İlk olarak Los Angeles Otomobil Fuarı’nda tanıtılan otomobil 2011 yıllında yollarda olacak.

Kaynak:http://www.yenimodel.com/2011-volkswagen-new-beetle.html
Fotoğraflar :http://www.zaman.com.tr/multimedya.do?tur=foto&aktifgaleri=7953
2010 SKODA SUPERB 2.0 TDI 170 HP CR DSG ELEGANCE SİYAH
2011 SKODA YETI EXPERIENCE 140 HP DSG GUMUS

efe_38

• Ziyaretçi
bu araç bana hep pahalı gelmiştir öylede gidecek gibi :D

eski kasası yanlış hatırlamıyorsam 54 bin tlden başlıyordu bu kaç olur :)

Çevrimdışı selchuk

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
geçen hafta doğuştaydım.sonbahar gibi satılacak dediler fiyat olarakta en fulünün 60bin civarında olacağı söylendi.sanırım değişiklik baya var.tsi motor dsg şanzıman gibi.gelince bakmak lazım.benim beetledan farklı olacağı kesin.bizdeki modelin eksikliklerinin giderildiği söyleniyor.tek çekindiğim yanı resimlerde görüldüğü gibi tavanının düz olmasının aracın o tosbağa havasını bozup bozmayacağı

efe_38

• Ziyaretçi
biraz daha spor havası katmaya uğraşmışlar bence o havayı bozacaktır.

VW eğer o eskikleri kapatacaz dedilerle o zaman şüphe duymamak lazım :ok: eski transporterdaki hataların çoğunu yenisinde gidermişler :) bundada öyle olacaktır...

Çevrimdışı selchuk

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
aslında bu resimler aracın son halimi bilmiyorum.farklı çizimler gördüm.ama haberi duyuran kaynak sanırım son halini vermiştir.Almanyada aracın 2010 modeli satılıyor.ülkemizde ise son bikaç aydır gelmiyor daha öncede 2010lar özel sipariş geliyordu.belki iki model olarakta satılabilir.hem normal hemde bu son model