škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Akü Şarj Olmuyor.

06navy · 17 · 24965

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı 06navy

• Black Eagle
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
1-2 gündür aracı çalıştırdığımda akü ikaz lambası 2-3 saniye yanıp sönüyordu, önemsemedim ilk başta ama c.tesi günü gösterge ışıkları farlar felan kısılmaya başladı sonra direksiyon sertleşti eve zor götürdüm aracı, pazar günü sabah tekrar çalıştırdım akü şarj olsun diye biraz dolaştım geldim evinin önünde akü tamamen bitti akü daha 7-8 aylık sanırım şarj dinamosu aküyü şarj etmiyor zaten 2-3 aydır aracı ilk çalıştırdığımda trigerin bulunduğu yerden tiz bir ses geliyordu sanırım şarj dinamosundan geliyormuş o sesde. Kömürü bitmiş olabilir diyorlar, bakalım yarın takviye ile aküyü biraz şarj edip elektrikçiye gidicez. Sorunum ile ilgili tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirim, yanlış birşey yapmayalım.

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: 06navy;178
1-2 gündür aracı çalıştırdığımda akü ikaz lambası 2-3 saniye yanıp sönüyordu, önemsemedim ilk başta ama c.tesi günü gösterge ışıkları farlar felan kısılmaya başladı sonra direksiyon sertleşti eve zor götürdüm aracı, pazar günü sabah tekrar çalıştırdım akü şarj olsun diye biraz dolaştım geldim evinin önünde akü tamamen bitti akü daha 7-8 aylık sanırım şarj dinamosu aküyü şarj etmiyor zaten 2-3 aydır aracı ilk çalıştırdığımda trigerin bulunduğu yerden tiz bir ses geliyordu sanırım şarj dinamosundan geliyormuş o sesde. Kömürü bitmiş olabilir diyorlar, bakalım yarın takviye ile aküyü biraz şarj edip elektrikçiye gidicez. Sorunum ile ilgili tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirim, yanlış birşey yapmayalım.

O tiz ses alternatörün rotorundan geliyor olabilir.Kömür bitmesi sorun değilde nasıl değiştirilir onu bilmem işte.Normal motorlarda değiştirmek kolay gerçi..

Alternatör kayışınada bakmak lazım.Ama şu da var araçta elektrik kaçağıda olabilir..
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı 06navy

• Black Eagle
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur@k@r;370
Doğru servise Yusufum.

Abi yarın bizim komşunun aracından takviye ile biraz şarj edip bizim ilçedeki sanayide bi oto elektrikçisi varmış ona göstericez eğer halledemezse İzmit'e gidicem veya çektiricem aracı İzmit Sanayiye. Takviye ile şarj edilince bir problem çıkmaz değilmi?

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: 06navy;682
Abi yarın bizim komşunun aracından takviye ile biraz şarj edip bizim ilçedeki sanayide bi oto elektrikçisi varmış ona göstericez eğer halledemezse İzmit'e gidicem veya çektiricem aracı İzmit Sanayiye. Takviye ile şarj edilince bir problem çıkmaz değilmi?

Yok problem olmaz junior member :D
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP

Çevrimdışı 06navy

• Black Eagle
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mygokhan;702
Yok problem olmaz junior member :D

Dalga geçmesene kardeşim. Sorumuzu cevapla. :D

Çevrimdışı s.alkan

• Servis Müdürü
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.sahkanotomotiv.com
o şarj dinamosunda bulunan kömürler konjektörle beraber satılıyor.sadece kömürle kurtulurum sanma
---------------1.4 TSI 180 HP-------------------------

Çevrimdışı s.alkan

• Servis Müdürü
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.sahkanotomotiv.com
bu arada ses geliyorsa diyotlarda da patlak vardır h a b e r i n o l s u n.
---------------1.4 TSI 180 HP-------------------------

Çevrimdışı mustisahin

• T U R B O T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Sorun cözüldümü Yusuf? umarım fazla masraf cıkartmamıstır,

Çevrimdışı 06navy

• Black Eagle
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Biraz önce oto elektrikçisinden geldik, bizim akülerin üzerindeki kapağın içinde şarj dinamosundan gelen ve aküden çıkan güç kaplolarının bulunduğu bir kısım var orada şarj dinamosundan gelen kablonun bulunduğu bağlantı metalinde korozyon oluşmuş, biraz zımpara ile temizleyip taktılar geri, şu an bir problem yok.

Çevrimdışı beytullah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
geçmiş olsun. ucuz yırtmışsın. inşallah bidaha sorun çıkarmaz.
" ALLAHIM GÖNLÜMDE OLANI HAKKIMDA HAYIRLI EYLE, HAKKIMDA HAYIRLI OLANA GÖNLÜMÜ RAZI EYLE..."[SIGPIC][SIGPIC]

Çevrimdışı mustisahin

• T U R B O T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
yarın sabah calısırsa tamamdır, sevindim ucuza halletmissin.

Çevrimdışı 06navy

• Black Eagle
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mustisahin;1250
yarın sabah calısırsa tamamdır, sevindim ucuza halletmissin.

Sagol kardeş, valla benimde hiç aklıma gelmeyecek bir yer, çünkü akü kapağının arasındaki o kablolar görünmediği için, açıpta bakmak hiç aklıma gelmedi, yarın bi foto çekip koyarım, benzer problem yaşayan olursa bi kontrol eder orayı.

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hadi gözün aydın :) Ucuza kapatmışsın olayı...
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP

Ugur A.

• Ziyaretçi